Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odpoved, ko je šef na dopustu

Odpoved, ko je šef na dopustu

V ponedeljek nameravam dati odpoved v službi. Šef pa je na dopustu tako, da nameravam dati odpoved direktorju. Tu, kjer delam, je moj nadrejeni le šef, direktor je v drugem kraju.
Šefu nameravam poslati sms, da dajem odpoved. Ko se šef vrne ali mu moram kaj razlagat zakaj in kako? Stvar je pa taka, da imamo obupne odnose, mobing in podobno. Zato nimam namena lagati, da mi je v službi fajn, ampak, da me čaka druga priložnost. Resnica je namreč, da imam bedno delo, bedne odnose in da komaj čakam, da grem. Torej ali kaj razpravljat s šefom ali nič?

Razpravljat o cem? Dajes odpoved ali zganjas dramo?

Saj to ne vem o čem razpravljat.
Sodelavci mi svetujejo, da moram it na razgovor s šefom, da ne bo užaljen. Ampak o čem naj razpravljam? Odpoved bo že tako speljana.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj bi razpravljala? Ne razumem, kaj hočeš? A mi misliš v obraz kao vse zmetat, al kako? Napiši odpoved, ki bo vsebovala tudi plan koriščenja dopusta in nadur, pošlji s povratnico na kadrovsko in šefu napiši mail, da si dne tegaintega poslala odpoved. Kako razpravo pričakuješ?

Tudi jaz sem dal odpoved, ko šefa ni bilo v službi. Zdaj pa menda pričakuje, da pridem na razgovor z njim (samo tega meni ni povedal, to govori sodelavcem). O čem naj razpravljava pa ne vem.

Ali je tako težko na papir spravit odpoved?!!!
Pošli po pošti s povratnico, da imaš pisni dokaz, kdaj so prejeli odpoved! Nič se ne pogovarjat, ker ti lahko zakomplicirajo! Dogovorite se edini lahko za krajši odpovedni rok, koriščenje dopusta in podobno.

Jao, ti pa res ne znaš brati.
Odpoved bom dal osebno direktorju. Ne sprašujem po nasvetu kako dati odpoved. To ni vprašanje te teme.

Verjetno pričakuje, da se mu klanjaš, da mu poveš kako je bilo super v službi pa kako fajn šef je :).

Pa ne bi bilo napak vprasat. Odpoved podas v kadrovsko, kaj ima direktor s tem?

Glej, tema ni o dajanju odpovedi. To imam že vse dogovorjeno s kadrovsko. Mi je vse jasno, smo se že vse zmenili.

Ne razumem, kaj bi razpravljala.
Pač, daš odpoved in to je to.
Danes itak vsak klinac vsako malo bolj strogo opozorilo, da dela zanič, smatra za mobing.
Vprašaj se, če je bil to res mobing ali se ti pač ne da delat. Tudi v drugi službi bo treba delat.

Glej, tema ni o dajanju odpovedi. To imam že vse dogovorjeno s kadrovsko. Mi je vse jasno, smo se že vse zmenili.
[/quote]

Ce si tako delala kot dajes odpoved, potem ni cudno, da so te “mobingirali”.

Za vse nepismene mone: sem moški, ne sprašujem kako dati odpoved.

Pri meni šef pričakuje, da se mu grem zagovarjat glede odpovedi. Jaz pa ne grem. To je to.

Če vse obvladaš, kaj pol sprašuješ?

Vsaj ena pismena oseba v tej temi :). Ostali pojma nimajo, ragljajo pa vseeno.

Moj sodelavec je dal odpoved, ko je bil njegov šef poslovno odsoten. Odpoved je dal kar njegovemu šefu. Ko je prišel njegov šef nazaj je hotel imeti z njim pogovor. Sta ga imela in se v petnajstih minutah spičila, mu je povedal vse kar je imel za povedati LOL
Na koncu mu je ponovno obrazložil, da je v odpovednem roku in da mu nima kaj govorit kako in kaj. Če pa hoče, da novega uvaja se bo treba zmenit za dodatno plačilo drugače pa je vsa dokumentacija v fasciklih, na strežnikih…in da bo naredil samo predajo.

Lej nimaš kaj dosti razpravljat. Če daš odpoved je to to, če pa si karakter da poveš vse v obraz potem pa imej z njim pogovor in mu povej vse v obraz kot ta pravi moški in ne nek pizdek.

Vsaj ena pismena oseba v tej temi :). Ostali pojma nimajo, ragljajo pa vseeno.
[/quote]

Ja lej, nismo vedeli, da si pizdetek in da moraš na monu vprašat, kar je vsem jasno.

Hvala za opis izkušnje.

Zakaj pa sprašuješ, če že veš kaj boš storil?! Tako da ne razburjaj se tukaj, če ti napišemo kaj, kar ni s tvojimi pričakovanji!

Potem pa ne hodit jokat nazaj, ko te bodo v firmi podj*bavali, da ni šlo po pravem postopku, ti premaknili datum, . . . .

Ubogi nepismeni revčki ste eni.

Ubogi nepismeni revčki ste eni.
[/quote]

Zanimivo tukaj nas žališ, pa ti nismo nič naredili. V firmi, kjer bi se pa moral postaviti zase, si pa raje trpel mobig in počakal da je šef odsoten, da daš odpoved. To ni pogum. To je spravljanje na nič krive, ker nimaš jajc. Moški bi opravil s šefom na drugačen način

Pomoje bojo kar srečni, ko se bodo losali polpismenega cepca, ki niti odpovedi ni sposoben dati, misli pa, da so vsi ostali cepci 🙂

Uf, zdaj pa je žalitev, ko napišeš nepismenu, da je nepismen :).
Ja, eni ste res revčki.
Klobasate o stvarhe, o katerih ni nihče spraševal, žalite in potem, ko vam nekdo pove, da ste nepismeni pa jokate, da vas žali. Bravo monovci. Spet ste dokazali, da ste A1.

Če se ne motim sta samo dva razumela vprašanje. Vsi ostali klobasate kar nekaj tja v tri krasne in ste užaljeni, ker nihče ni hvaležen za nasvet, ki ga vsiljujete, čeprav ga nihče ne rabi.

Rece se 1A, ne A1.

New Report

Close