Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek slovenci neprijazni nekulturni, mi je rekel neki Hrvat

slovenci neprijazni nekulturni, mi je rekel neki Hrvat

videl je registracijo, šel je mimo in mimogrede rekel

Zaradi marsikaterega nevzgojenega kmetavza me je prav sram povedat od kod sem.

Če si na tujem se obnašaj kot GOST. Spoštuj lokalca – gostitelja in bodi kultiviran. Dobro se z dobrim vrača.

Ne pa to brezobrazno prcanje. Na koncu nas majo domačini zarad raznih pacientov povn kufr. Je pa tudi res, da znajo tudi oni provocirat in mal izkoristit ampak vedno velja:

When in Rome, do as Romans do.

Quod Erat Demonstratum

Si vis pacem, para bellum.

In drugo leto jim boš spet nesla evre. Je tako?

nova
Uredništvo priporoča


Hmm, no ja, podpis za prvi del posta.

bravo

dobiš kar daš

Meni je eden enkrat dejal, da smo slovenci hlapci in posranci.

Doma sem blizu hrvaške meje. Nikoli ni bilo trenj. Nasprotno, Hrvati so radi prihajali po nakupih, tudi službe so imeli na slovenski strani. Kaj je politika počenjala, skušala narediti razdore med ljudmi, slišimo pikre pripombe tudi tukaj na forumu, pljuvanja po Hrvatih. Ne rečem, da niso na obeh straneh nestrpneži, izzivajo, se važijo, delajo se pomemebni, a kako se obnašajo Slovenci na Hrvaškem, je groza. Ni čudno, da nas prezirajo, da nam rečejo-prepirljivci (svađalice). Raje razčistite, skušajte ugotoviti, kdo nas ščuva proti Hrvatom, obmejnim sosedom. Naženimo jih, skupaj, saj nismo imeli v Jugi kaj početi.

na katerem morju si pa bil?

Povedal je čisto resnico.

a se je zmotil??

Kakor vem meja s hrvaško še ni določena. Kje pa stanuješ, a v Novigradu al pa v dolini reke Mirne.

In ker je videl registracijo so Slovenci. Kaksno zaostalo razmišljanje Hrvata ta človek živi v času 40 let nazaj. Kaj pa če so bili hrvati, ki živijo in delajo v Sloveniji? Sem letos na morju srečal nevem koliko ljudi s slovenskimi registrskimi pa so bili Hrvati, Bosanci…in tudi z nemškimi registrskimi pa so govorili malo nemško, malo srbohrvaško, tako da…potem pa rečejo Hrvati, da so Nemci na prvem mestu po obisku na Hrvaškem, ja z nemškimi registrskimi in nemškimi dokumenti v večini ljudje iz ozemlja nekdanje Jugoslavije. 🙂

Saj samo ta mon pogledaš in vidiš, da je vse tumasto, primitivno, žleht in gnilo, v reali pa ni dosti drugače.

Da to reče hrvat, kjer je kultura 2x nižja – logično. Ker gre za politični, ne vsebinski stavek. Provociranje je vse kar obvladajo. In odiranje turistov.
A tebi se zdi pa kulturno, če gre nekdo mimo tebe, vidi registrsko in samo na podlagi tega izreče na glas nekaj takega? Očitno gre za zelo nestrpno osebo, ki takšne predsodke izraža na podlagi takega detajla. Res ste brihtni.

Hrvat je imel prav. Tako se obnaša marsikdo tudi doma.
Sploh kultura vožnje. Izsiljevanje – prav očitno. Posmehovanje drugim, skopuštvo, izzivanje potem pa rep med noge, dvoličnost, umazanija še vedno. To so slovenski moški. Ženske pa vzvišenost, zajedljivost, togost.
Narod brez topline.

Kaj, ko bi ti šlo malo po svetu pogledat kakšni so drugi? Pojma nimate in vse kar poznaš je slab človek, ki si mu pes tudi ti. Kar daš to dobiš.

S hrvati je pa tako, da se mi smilijo, ker so ljudje brez jasne identitete in si jo skušajo pridobiti na tak način in z razno propagando kaj oni so. Dejstvo je, da niti svojega jezika nimajo, koreni pa tudi nimajo izvornih, so na enmu kupu nametani razni narodi, ki so se poimenovali hrvati in ki si neumorno prizadevajo, da bi srbski jezik predelali v nekega novega hrvatskega. Večina je tudi ujetnikov politike in cerkve, sploh slednja je zelo aktivna pri tem.
Ampak življenje je vse drugo, pa je dejansko res to, da nas ne marajo purgerji v zagrebu, medtem pa, ko so drugje čisto prijazni.

Na žalost drži to za povprečno rajo – Slovenclje. Pravi Slovenci pa so uspešni in v ponos Sloveniji. Njim je treba namenjat pozornost in o njih govorit.

Kaj, ko bi ti šlo malo po svetu pogledat kakšni so drugi? Pojma nimate in vse kar poznaš je slab človek, ki si mu pes tudi ti. Kar daš to dobiš.

S hrvati je pa tako, da se mi smilijo, ker so ljudje brez jasne identitete in si jo skušajo pridobiti na tak način in z razno propagando kaj oni so. Dejstvo je, da niti svojega jezika nimajo, koreni pa tudi nimajo izvornih, so na enmu kupu nametani razni narodi, ki so se poimenovali hrvati in ki si neumorno prizadevajo, da bi srbski jezik predelali v nekega novega hrvatskega. Večina je tudi ujetnikov politike in cerkve, sploh slednja je zelo aktivna pri tem.
Ampak življenje je vse drugo, pa je dejansko res to, da nas ne marajo purgerji v zagrebu, medtem pa, ko so drugje čisto prijazni.
[/quote]

Hrvati nas (?) ne marajo? Govori ti lepo v svojem imenu! Pa da nimajo identitete? Hrvat ima, za razliko od Slovenclja, vsaj hrbtenico. Niti se ne bo prodal za tvoje težko prigarane evrčke.

Normalen, kulturen turist, ki spoštuje običaje, navade lokalcev, ter njihovo naravo, nima problemov. Bolj prijaznih ljudi na Hrvaškem še nisem srečala. Masovnega turizma se pač ne grem, to je za primitivno rajo.

Ni grše kot videt turista, ki se prerine z avtom skoraj do plaže, z vso kičasto plastiko za napihnit in vrečo krompirja v prtljažniku. Na plaži dretje, v apartmaju dretje, v gostilni dretje, kot da so edini. V vsakem kafiču pograbi račun in ko jastreb kalkulira, če vse štima. Ob naročilu ocvrtih kalamarov pa misli, da je boga za jajca prijel. Pa še zaradi tega joče, ker bi v Kranju za kalamare dobil tri evre ceneje. Več kot žret, se valjat na soncu po največji vročini in drenjat med stotinami trupli na plaži, itak ne zna. Zna pa doma pljuvat po Hrvatih in pametovat po forumih in podobnih družabnih omrežjih.
Četudi Slovencelj ima denar za trošit, ker je nekam dogural s svojim obrtništvom, je še vedno kmetavz po duši. Misli, da so Hrvati sluge in lahko nabasan ko kanta, vsem po spisku utruja. Stoktat videno.
Potem pa beremo, da so Hrvati nesramni. A bejž?

Hrvati nas (?) ne marajo? Govori ti lepo v svojem imenu! Pa da nimajo identitete? Hrvat ima, za razliko od Slovenclja, vsaj hrbtenico. Niti se ne bo prodal za tvoje težko prigarane evrčke.

Normalen, kulturen turist, ki spoštuje običaje, navade lokalcev, ter njihovo naravo, nima problemov. Bolj prijaznih ljudi na Hrvaškem še nisem srečala. Masovnega turizma se pač ne grem, to je za primitivno rajo.

Ni grše kot videt turista, ki se prerine z avtom skoraj do plaže, z vso kičasto plastiko za napihnit in vrečo krompirja v prtljažniku. Na plaži dretje, v apartmaju dretje, v gostilni dretje, kot da so edini. V vsakem kafiču pograbi račun in ko jastreb kalkulira, če vse štima. Ob naročilu ocvrtih kalamarov pa misli, da je boga za jajca prijel. Pa še zaradi tega joče, ker bi v Kranju za kalamare dobil tri evre ceneje. Več kot žret, se valjat na soncu po največji vročini in drenjat med stotinami trupli na plaži, itak ne zna. Zna pa doma pljuvat po Hrvatih in pametovat po forumih in podobnih družabnih omrežjih.
Četudi Slovencelj ima denar za trošit, ker je nekam dogural s svojim obrtništvom, je še vedno kmetavz po duši. Misli, da so Hrvati sluge in lahko nabasan ko kanta, vsem po spisku utruja. Stoktat videno.
Potem pa beremo, da so Hrvati nesramni. A bejž?
[/quote]

Sem napisala kdo, kje in zakaj. Zgodovinska dejstva pa so kar so. Prav tako gospodarska.
Če si funcionalno nepismena in če sem ti stopila na žulj je to tvoj problem ne moj.

Pa še intermezzo o prijaznosti. Če bi res bilo tako, bi, glede na to, da se pri njih pusti mio kmetavzarskih everčkov, lahko napisali kakšen menu in cenik v slovenščini. Za kmetavzarje, ki ne govorijo tujih jezikov. Pa tega ni a ne.

Hrvati nas (?) ne marajo? Govori ti lepo v svojem imenu! Pa da nimajo identitete? Hrvat ima, za razliko od Slovenclja, vsaj hrbtenico. Niti se ne bo prodal za tvoje težko prigarane evrčke.

Normalen, kulturen turist, ki spoštuje običaje, navade lokalcev, ter njihovo naravo, nima problemov. Bolj prijaznih ljudi na Hrvaškem še nisem srečala. Masovnega turizma se pač ne grem, to je za primitivno rajo.

Ni grše kot videt turista, ki se prerine z avtom skoraj do plaže, z vso kičasto plastiko za napihnit in vrečo krompirja v prtljažniku. Na plaži dretje, v apartmaju dretje, v gostilni dretje, kot da so edini. V vsakem kafiču pograbi račun in ko jastreb kalkulira, če vse štima. Ob naročilu ocvrtih kalamarov pa misli, da je boga za jajca prijel. Pa še zaradi tega joče, ker bi v Kranju za kalamare dobil tri evre ceneje. Več kot žret, se valjat na soncu po največji vročini in drenjat med stotinami trupli na plaži, itak ne zna. Zna pa doma pljuvat po Hrvatih in pametovat po forumih in podobnih družabnih omrežjih.
Četudi Slovencelj ima denar za trošit, ker je nekam dogural s svojim obrtništvom, je še vedno kmetavz po duši. Misli, da so Hrvati sluge in lahko nabasan ko kanta, vsem po spisku utruja. Stoktat videno.
Potem pa beremo, da so Hrvati nesramni. A bejž?
[/quote]

Resničen dogodek, nekaj let nazaj na otoku.

Pred picerijo je sedelo kakih 10 Slovencev, ob šestih popoldne že popolnoma nadelani.

Eden privleče iz žepa malo športno kamero, jo prižge in jo da v kozarec z velikim pivom. Kozarec si da na glavo in snema “z glave”.

Nato da kozarec naslednjemu, ki si ga da spet na glavo in tako naokrog… “Domislico” so kreteni seveda spremljali z vpitjem, žvižganjem, ploskanjem.

Lastnik je seveda za tistih 500 kun tako predstavo požrl, Nemci pri drugi mizah pa so zmajevali z glavami…

Ja, verjetno smo res najbolj nastopaški in nekulturen narod v Evropi. Stoka (živina)…

Ja, Slovenci smo vse najslabše, Hrvati pa vsi sami biseri. Če Slovenec kaj reče čez druge, je to šovinizem, je nestrpnost, je neumno posploševanje, ko pa kdo kaj izjavi čez Slovence, je pa vse res, ni nobenega šovinizma, nestrpnosti in posploševanja.

Sem napisala kdo, kje in zakaj. Zgodovinska dejstva pa so kar so. Prav tako gospodarska.
Če si funcionalno nepismena in če sem ti stopila na žulj je to tvoj problem ne moj.

Pa še intermezzo o prijaznosti. Če bi res bilo tako, bi, glede na to, da se pri njih pusti mio kmetavzarskih everčkov, lahko napisali kakšen menu in cenik v slovenščini. Za kmetavzarje, ki ne govorijo tujih jezikov. Pa tega ni a ne.
[/quote]

Tudi Slovenci nimamo hrvaščine na menujih. Logično, saj sta slovenščina in hrvaščina podobna jezika, ju vsak s povprečnim IQ razume. Italijani slabo razumejo tuje jezike. Nekateri evropski jeziki so podobni nemškemu. Ne razumejo vsi angleško. Ok ti pač rabiš prevod posebej ali pač za nafutrat ego.
O gospodarskih in zgodovinskih dejstvih niti ne odpiraj tem, ker jim nisi in ne boš kos.
Glede žulja. Res je, ni mi vseeno. Ne hodi na Hrvaško s takim pristopom, ker mečeš slabo luč na mene in ostale Slovence, ki se znamo it turizem. Mene je, takih kot si, sram. Pa brez zamere. Debata zaključena.

Hm…. Jaz tudi občasno letujem na Hrvaškem, pa mislim, da tam še nihče ni mogel imeti slabega mnenja o meni + jaz nimam razlogov za slabo mnenje o gostiteljih.

New Report

Close