Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.

Zakaj balkoni izumirajo? Hiše pa kot arabske kocke.

Skoraj nihče več si ne omisli balkona na hiši, le te pa itak zgledajo kot neke kvadratne kocke kot iz filmov o Lawrencu Arabskem.

Priprave na klimateske spremembe ali kulturno obogatitev?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

kulturna obogatitev definitivno.

hmal bomo se iz blata delal, ker tko je pac prav.

Zaradi toplotnih mostov, balkon je energetsko potraten, pasivne hiše in to.

nova
Uredništvo priporoča

Pasivna gradnja pa to sranje, kjer še preluftat ne moreš kot normalen človek.
Vedno bolj smo odmaknjeni od narave. Razen tistih seveda, ki zgradijo na poplavnem območju ali ob vznožju zemeljskega plazu.

V hišah še razumem, čeprav ni lepšega kot hiša z veliko cvetja na balkonih. V blokih pa mi je čudno, da jih je vedno manj in kot vidim ponekod, so tudi slabo izkoriščeni. Meni je balkon oaza sprostitve med zelenjemin ne bi mogla brez.
Mi je pa dalo misliti, da so hiše vse bolj kockaste in zaprte zaradi kulturne obogatitve. Izgleda, da bo to kar držalo glede na prihodnost, ki se nam obeta.

Tudi če bi hiša imela balkon, ga bo laatnik slej ali prej dal zasteklit.

Zakaj bi se potem sploh zajebaval?

Si vis pacem, para bellum.

Balkoni izumirajo zato, ker so energijsko neučinkoviti in čisto nepotrebna potrata denarja. V hišah so namenjeni samo temu, da z njih bingljajo roče. te pa lahko postaviš tudi kam drugam. A ne?
Poglej, kakšna napako so.
https://www.zurnal24.si/pod-streho/toplotna-in-hidroizolacija-balkonov-332552

O jas bi imela tako hišo s travnatimi terasami in botaničnimi dreveščki…vse naokoli pa steklo.
Kakšni balkoni…sicer imam polno rož, ampak priznam, da zasužnjijo.
Nič klasika mi ni več všeč…
Aja pa to so samo sanje, kajti hitro se bo dol našel kdo, ki bo pričel… z dragim vzdrževanjem…e če maš tako bajto maš dnar tud za to….toda sanje so dovoljene…:)

Ja, te kvadrataste kocke so kot brez duše, brez srca.. današnji odraz sveta..

Me ne briga, jaz hočem balkon, mi je zunanji bivalni prostor večino leta razen v najhujši zimi. Folk naj kar bo zabubljen v zaprtih prostorih če hoče, jaz ne bom.

Imaš francoske balkone, ker so sedaj moderna velika okna. Ampak to so zgolj za vizualni izgled. Sicer so balkoni iz mode, ker dandanes je fokus, da se ljudje družimo med sabo in ne vsak zase, na svojem balkonu. Če si opazil so hiše prestavile vso filozofijo na terase in tam je sedaj vse tisto, kar je bilo včasih po balkonih.

E vidiš jaz pa se na balkonu družim s sabo, z rastlinami in svežim zrakom, da se odpočijem od ljudi.

Ogabno.

Mi imamo balkone, pa mi je žal, kot imam las na glavi. Je terasa veliko bolj praktična.

A halal ravna streha je pa energetsko ok?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ravna streha pri nas ne bi zdržala teže snega. Bi se vse skupaj kmalu vdrlo. No ja do prve močne snežene zime bi še šlo potem pa ne vem.
Mogoče bi bila tudi ravna streha v redu, samo redno bi bilo treba kidati sneg dol s strehe. Včasih je vsaka hiša imela svoj gank. Pa lojtrco je bilo potrebno pristaviti, da se je lahko priplezalo na gank, seveda, če je bilo gor kaj res zanimivega.

Točno to. Brez duše so tiste kockaste hiše, hladne. Jaz v taki kocki ne bi mogla živeti. Pa še grde so in se le redko kje nekako vklopijo v okolico. V glavnem kazijo.
Balkon? Ja , seveda.

Terase na strehah kot v Jeruzalemu?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Neučinkoviti so.
In hiše brez niso podobne arabskim gradbenim stvaritvam.

Točno to. Brez duše so tiste kockaste hiše, hladne. Jaz v taki kocki ne bi mogla živeti. Pa še grde so in se le redko kje nekako vklopijo v okolico. V glavnem kazijo.
Balkon? Ja , seveda.
[/quote]Babice in dedki pa kaj boste brez balkonov?

Terase na strehah kot v Jeruzalemu?
[/quote]

Jeruzalem? A res?

Terase na strehah kot v Jeruzalemu?
[/quote]

Terase v pritličju. Point je, da ljudje pridejo ven iz svojih prostorov. Ampak tudi znotraj se to že spreminja, stene se podirajo, open space je popularen, hiša tako diha.

A si v Ratećah? V Ljubljani kot obsedeni gradijo kocke z ravnimi strehami.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Točno to. Brez duše so tiste kockaste hiše, hladne. Jaz v taki kocki ne bi mogla živeti. Pa še grde so in se le redko kje nekako vklopijo v okolico. V glavnem kazijo.
Balkon? Ja , seveda.
[/quote]Babice in dedki, pa kaj boste brez balkonov?

Jeruzalem? A res?
[/quote]

Res, ja. Res je, da niso vse strehe posebej ravne (verjetno leta naredijo svoje), in res je, da je na strehah tudi kup satelitskih krožnikov (in nekakšni rezevarji za vodo, teh je po Izraelu itak polno po strehah), so pa tudi terase, nekatere tudi v zahodnem stilu (mize, stoli).

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close