Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Porazdelitev del

Default avatar

Domača služba

Opažam veliko nesposobnost organizacije privatnega časa v družinah. Ženske jamrajo kako vse same naredijo, kaj počnejo moški v tem času?
Ko žena pripravlja kosilo in kuha, kaj počne moški? Ko ona lika, obeša perilo, pobira perilo, kaj počne moški? Trave ne kosiš vsak dan in avta tudi ne pereš vsak dan. Ko sproti delaš na vrtu ti vzame max 1 h na dan, vsak drugi dan. Kaj delate eni in drugi, da ženske nimajo časa za rekreacijo 3x tedensko in druženje s prijateljico 1x na dva tedna?
Default avatar

Goldfish

Današnja ženska ni obremenjena, ker ima pri roki svojo mamo, v bližini svojo taščo in navsezadnje tudi deca, pa magari samo spolira svoj avto. Tko da lepo bit pridne in tiho.
Default avatar

hajha

Jaz sem trenutno samska - kuham sama, perem sama, pospravljam sama, likam ne (razen izjem), ker tako obesim perilo,da ga potem lepo lahko zložim takoj, avto perem tudi sama od kar pomnim, da ga imam - tudi ko sem bila še doma mi ni nihče drug (oče) avta pral. kuhala sem za mamo in očeta od malega skupaj s sestro (od tretjega razreda naprej), ko sta bila v službi - med počitnicami in tudi med šolo, ko sta prišla okoli polčetrte domov je bilo v večini kosilo vse pripravljeno,da smo skupaj jedli. Sneg kidam sama.
in priznam včasih bi pasalo tudi kaj porazedliti še s kom v gospodinjstvu, pa ne samo delo, tudi druženje :) - glede dela pa dva ali tri, če je družina, dela ni toliko več. Stanovanje je enako za pospraviti - cunj je mogoče nekoliko več, s kuhanjem je enako dela al skuham zase al za dva/tri... bi pasalo ja porazdeliti - pa ni nujno to obveza jaz to ti ono moraš, tak da bomo delili pošteno,ampak lahko lepo skupno delo oba skupaj kuhava recimo - in se lahko tudi vmes zabavaš zraven, pa še hitreje mine :)
Default avatar

Odgovarjajo samske

Kaj vama v vodo dajejo, da ne razumeta prvega posta? Samski babi brez družine ne moreta podati pravega odgovora!
Default avatar

hajha

Odgovarjajo samske je napisal/a:
Kaj vama v vodo dajejo, da ne razumeta prvega posta? Samski babi brez družine ne moreta podati pravega odgovora!
Predno pljuvaš svoj strup, preberi moj odgovor.
četudi smo samske smo pa nekoč živele kot otroci v družini in imamo že od tam neke izkušnje kako je, če je urejeno na določen način in posledično neke želje predstave kako bi si želele v svoji družini.
Tako,da raje ne pljuvaj strupa in se usmeri na vprašanje. Ti očitno drugega kot vžigati se v napadalnosti, zgleda ne znaš. Kot rečeno imamo tudi izkušnje iz primarnih družin.
Default avatar

Odgovarjajo samske

hajha je napisal/a:
četudi smo samske smo pa nekoč živele kot otroci v družini in imamo že od tam neke izkušnje kako je, če je urejeno na določen način in posledično neke želje predstave kako bi si želele v svoji družini.
Tako,da raje ne pljuvaj strupa in se usmeri na vprašanje. Ti očitno drugega kot vžigati se v napadalnosti, zgleda ne znaš. Kot rečeno imamo tudi izkušnje iz primarnih družin.
Kot froc ne vidiš vsega kar delajo starši. Ne se zdej ven vlečt.
Default avatar

hajha

hajha je napisal/a:

Kot froc ne vidiš vsega kar delajo starši. Ne se zdej ven vlečt.
kot prvo jaz nisem bila froc.
kot drugo zelo veliko vidiš in opaziš, in kot sem napisala tudi delaš zraven - jaz sem morala od malega.
Tako,da ne soli pameti drugim, ker ti ne veš kaj in kako vidijo ostali. ne sodi drugih po sebi, ki nisi videl pol metra izpred svojega nosu očitno in še to samo avtočke, plastične puške in žoge ipd.
Default avatar

Domača služba

Vpašanje je res namenjeno družinam, kako imajo organiziran svoj čas.