Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razmišljam, da imam preveliko stanovanje

Razmišljam, da imam preveliko stanovanje

Skoraj 80 kvadratov je preveč za samsko osebo. Sej si z lahkoto privoščim vzdrževanje, ampak jaz ne rabim takega stanovanja. Pa mi je odprl oči pogovor s prijateljem. On ima precej več denarja kot jaz, pa živi na 40 kvadratih. Tako sva se pogovarjala, pa mi je rekel: kaj mi bo stanovanje, zjutraj vstanem grem od doma, zvečer pridem domov spat.

Na podoben način živim tudi sam. Doma sem zanemarljivo malo, vedno manj. razmišljam, da bi prodal in si kupil manjše. Je že kdo od vas razmišljal v tej smeri?

Ne – imam 95m2 in atrij in bi še kak kvadrat raje več.

Vse kar rabiš je kuhinja, kopalnica, mal dnevne, spalnica in obvezno balkon. Tam nekje okoli 55-60 kvadratov.

Zakaj bi šel v manse.? Verjetn ne bos do smrti samski
Ko bos imel enkrat zeno in otroke vam bo vec kvadratov bolj prav prislo. Sploh ker lahko vzdrzujes bi bilo nesmiselno it v manse

Samski status je le trenutno stanje, bolje se vprašat koliko veliko stanovanje za v dvoje.

Za v dvoje tud verjetno ne rabiš 80 m2.

Odvisno s katerega vidika gledaš. če si res večino dneva odsoten, je zagotovo preveč. Če pa imaš recimo delovno okolje (kot domačo pisarno ali mogoče atelje itd) raje ločeno od dnevne sobe ter spalnice, pa je super tako.

Nikoli ne bi šla v manjše. In 80 kvadratov za enega ni neki ful, razen če imaš butasto razporeditev prostorov. V Lj so manjša stanovanja mnogo dražja, ne vem pa kako je v Mb. Razmišljaj v smeri, da boš na stara leta morda potreboval oskrbo in da bo negovalka živela pri tebi. Poleg tega so tudi postelje za bolnike prilagojene in zavzamejo več prostora. Pa skret boš razširil in kopalnico na novo delal, da ti bodo pri roki vse ročke hahahaha.
Res ti je dolgčas, da prihajaš s takšnimi idejami.
Mimogrede, kako se je odvilo z uno črnolasko iz trgovskega centra? Če bi te izbrala, bi samo ona želela 80 kvadratov zate. Glej, ne si zapirat takih priložnosti v prihodnje. Če greš na manjše, si oplel tudi pri moškem spolu.

eno sobo dvema študentkama. Dvakrat 200 evrov. Bi se branil 400 evrov?
Ali pa kompenzacija v naturalijah. Niso tako redke, ki bi bile za…

Nirvana, en dan z eno, drugi dan z drugo, ob petkih zvečer pa z obema naenkrat.

kakšne traparije tu berem. Več kot imaš prostora, bolje je. Kaj pa je to 90 kvadratov? Ravno prav, da imaš vse lepo razporejeno, da se še malo sprehodiš, da ni vtisa utesnjenosti, ni natlačenosti. Vsekakor obdrži, če ga imaš.

Poročiš se in 2 otroka. :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Poročiš se in 2 otroka. :))
[/quote]

Kaj si pa ti naredil? Iz Ptuja (kvadratura 30) si šel v Ljubljano (kvadratura 15). In to z ženo, brez otrok.

V primeru, da nimaš problemov s stroški… od viška ne boli glava. :-)))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Kaj si pa ti naredil? Iz Ptuja (kvadratura 30) si šel v Ljubljano (kvadratura 15). In to z ženo, brez otrok.
[/quote]

Goldfish, ti nisi za otroke, starši morajo biti uravnovešeni, še posebej mati. 😉 Če bodo žleht kot ti, so že v 1. vrsti kandidati za slabo partnerstvo, kot je tvoje, in posledično ločitev. Materinska ljubezen je daleč od ženskega furijanstva, divjanja in prostaštva.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Goldfish, ti nisi za otroke, starši morajo biti uravnovešeni, še posebej mati. 😉 Če bodo žleht kot ti, so že v 1. vrsti kandidati za slabo partnerstvo, kot je tvoje, in posledično ločitev. Materinska ljubezen je daleč od ženskega furijanstva, divjanja in prostaštva.
[/quote]

Govora je o kvadraturi. Ne slediš.

Se pa kar napucaš. 😉

Govora je o kvadraturi. Ne slediš.
[/quote]

Hvalisavih, prepotentnih , domišljavih, a hkrati v ničemer posebej izstopajočih ljudi v pozitivnem smislu, tako kot ti, je del tvojega značaja, o čemer sem ravno zgoraj pisal,
da je škodljivo za partnerstvo in še posebej za družino, če mati ne premore neke ženske ubranosti, premišljenosti in miline, ampak se raje po forumih bocka na gostilniškem nivoju komunikacije v glavnem z moškimi, na moški način, ko se postavljaš in tekmuješ z ostalimi v dolžini penisov, materializmom, kaj kdo ima itd. DX mora biti nekaj s tabo v sorodu. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Tara, vidiš, ti bi pa bila z mano na 15 kvadratih, kajne? 🙂 Nisi tako ošabna kot tale domišljavo hvalisava, napihljiva žabonka Goldfish, če bi med nama ljubezen laufala, bi se do postelje komot prebila, pa tudi do hladilnika bi z lahkoto prišla splezanjem eden čez drugega. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Hvalisavih, prepotentnih , domišljavih, a hkrati v ničemer posebej izstopajočih ljudi v pozitivnem smislu, tako kot ti, je del tvojega značaja, o čemer sem ravno zgoraj pisal,
da je škodljivo za partnerstvo in še posebej za družino, če mati ne premore neke ženske ubranosti, premišljenosti in miline, ampak se raje po forumih bocka na gostilniškem nivoju komunikacije v glavnem z moškimi, na moški način, ko se postavljaš in tekmuješ z ostalimi v dolžini penisov, materializmom, kaj kdo ima itd. DX mora biti nekaj s tabo v sorodu. 😉
[/quote]

Ja, ti že veš, strokovnjak s Ptuja. Poznaš samo tistih 20 komadov s svoje vasi, projeciraš pa na cel človeški rod. Poišči si pomoč.

Ja, ti že veš, strokovnjak s Ptuja. Poznaš samo tistih 20 komadov s svoje vasi, projeciraš pa na cel človeški rod. Poišči si pomoč.
[/quote]

Že spet si pri materializmu, ne moreš iz svoje kože , kajne? 🙂 Najbolj čustveno ubobožani, pusti in značajsko skopi ljudje, se lahko (po)hvalijo samo z eno stvarjo, ki jo premorejo – z materializmom. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Tara, vidiš, ti bi pa bila z mano na 15 kvadratih, kajne? 🙂 Nisi tako ošabna kot tale domišljavo hvalisava, napihljiva žabonka Goldfish, če bi med nama ljubezen laufala, bi se do postelje komot prebila, pa tudi do hladilnika bi z lahkoto prišla splezanjem eden čez drugega. :)))
[/quote]

Eh, Ribca. Včasih kakšno zasoli, a prepričana sem, da če bi redno pospravljal štunfe v koš za umazano perilo, bi se razumel tudi z njo na 15 kvm. 😀

Evo mene…. sem prodala hišo 150 m2 in si kupila stanovanje 40 m2. Sem več kot zadovoljna, ker sem vse zreducirala in imam res samo tisto, kar rabim. Vse ostalo sem podarila ali zavrgla.

Mene je to osvobodilo in tudi mentalno očistilo ter se počutim fantastično, ker nisem več suženj predmetov in vsega nepotrebnega.

So pa tudi stroški nižji, manj čiščenja, par korakov do kopalnice, kuhinje itd., ne pa prej ko sem morala po stopnicah laufat, da sem si šla po kako stvar v omaro. Skratka , boljše ne bi šlo.


Dajmo vse moške na silo poročiti💏, da boš srečna.

eto mene, js sm taka, samo, da sem jaz to ugotovila že prej, sploh nisem kupila nekaj večjega in mi sedaj ni treba menjati. pa govorim o dosti manjši kvadraturi.

začela kupovati sebi enosobno stanovanje tam okoli 40 m in kmalu začela ugotavljati, le kaj mi bojo, saj praktično samo spim in sem vedno naokoli zelo veliko pa pri starših na obrobju mesta, kjer je hiša in sem prej žvela. ne predstavljam si da bi “bivala” v teh boksih od bloka, tako da tam samo spim in delam.

na koncu sem si kupila garosnjero. sem pa isto razmišljala kot zgoraj napisano pa če partener je bolje da večje in morda otroci. pa sem rekla, halo, če do tega pride, bova potem to reševala skupaj. sama imam nekaj on bi kaj dal in hopa selitev v večje. do tega ni prišlo. garsonjega je zame čisto dovolj, trenutno razmišljam raje o nakupu še ene nepremičnine kot investicijo za oddajat. garsonjere so najdražje tako da tudi če bi slučajno kdaj prodajala nisem nič zgubila.

in tudi delam od doma pa imam čisto dovolj. rabim samo mizo ali pa kar iz poste in spim doma. drugače me ni. kot rečeno ne maram boksov rabim “svet”. tudi če bi bilo stanovanje večje bi gledala isto, ker blok je blok in se ga kar nekako ne morem navaditi.

stroški so nižji, spucano je v 15ih minutah :_)

Oddajaj preveliko stanovanje, zase kupi nekaj majhnega.

Ko sem sama živela v centru mesta, mi je bilo cca 45 m2 top. Je pa bilo zelo svetlo in odprto + cca 25 m2 terase. Takoj pospravljeno, prijetno in udobno 🙂

Z družino pa seveda rabiš potem večje.

New Report

Close