Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kolegica vztraja

Kolegica vztraja

Še 1x v službo in gremo spet na morje, vikend bo baje zelo lep. Ker imamo svoj vikend na morju smo poleti skoraj vsak vikend dol plus glavni dopust jasno. Ze lansko leto nam je hotela kolegica ustulit svojega sina da gre z nami, letos enako in vceraj dobim klic kaksni so plani za cez vikend, recem da sibamo na morje in spet eno in isto da bi sel njen xy z nami da bi se igrali skupaj z nasimi otroci. Sem rekla da se bomo slisali jutri. Kako ona ne dojame da nocem s seboj nikogar drugega jemat? Sem ji ze lani omenila da je to prevelika odgovornost tuje otroke vzet s seboj, so v letih ko jih nimas ves cas pred ocmi. Ona pa ne odneha. A se moram skregat z njo in jo poslat u tri krasne da bo mir?

Če ji po diplomatsko poveš, očitno ne šteka.
Bo treba bolj direkt.
Razen seveda, če ona tvoje otroke tudi jemlje na dopust? Če ne, potem direkt povej, da ne boš vzela njenega otroka zraven in pika.

Povej, da je mož postal čuden in, da se razkazuje, morda jo to odvrne.

nova
Uredništvo priporoča

Nisi prej začrtala meje, jo bo pa zdej treba.

Si vis pacem, para bellum.

Aja pa ne govori se slišimo jutri (s tem tistemu otroku zbudiš upanje), ampak kar direkt takoj povej, da ne in pika.
TIsto, se slišimo jutri, je čisto mimo.

Saj si ji že lani krasno povedala, da je prevelika odgovornost tuje otroke vzet s seboj.
Zdaj samo ponovi to in po potrebi ponavljaj do nezavesti: Ne, tujih otrok ne jemljemo s sabo, ker je to prevelika odgovornost.

ja očitno bo treba bolj na trdo…

pa dobr, rečeš, da bi šli radi sami… da že svoje komaj folgaš, da ne moreš še enga…

je pa vprašanje zakaj je tok vztrajna? si ji kdaj kaj obljubljala??

Zakaj si ji pa rekla, da se jutri slišita? Boš jutri kaj drugače razmišljala ali jo hočeš samo malo zafrkavati? Če nočeš vzeti njenega otroka, ji povej naravnost.

REči da mož ne pusti.

Bo teba kar direktno: “Vikende in dopuste preživljam z družino in si ne želim družbe drugih.”
Ne prelagaj odgovornosti na druge in na kasnejši čas. Prej ko nardiš rez, prej boš imela mir.
Če bo užaljenost na njeni strani (btw če jo imenuješ kolegica, to ni neka bližnja oseba) in se bo oddaljila od tebe, je pa to še dodaten plus, saj take osebe ne želiš imeti v svoji bližini.

Ce sta zares pravi prijateljici pitem ti nebi smelo bit tezko za 4 dni vzet se otroka zraven ….mogoce so v financni atiski in mu nemorejo nudit mirja…nevem no. Sigurno , da je odgovornost in tudi starost otroka … ..lp


Rekla si ji da se boste slišali jutri. Torej- ji boš jutri le zmogla reči ne?
Pa kaj imate od teh zlaganih odnosov, s kupi mask na obrazu? Mir? Dvomim hehe…
Povej tako kot je v resnici s tabo pa mirna bosna noooo…

1x bi pa lahko otroka sabo vzela. Tudi tvoj bi imel druzbo.

1x bi pa lahko otroka sabo vzela. Tudi tvoj bi imel druzbo.


Prava prijateljica bi vprašala in razložila svoje dejansko stanje. Druga prava prijateljica bi glede na to odgovorila da ali ne in utemeljila zakaj je pri njej tako, prva pa bi odgovor sprejela. To so prava prijateljstva, ne pa te igre in manipulacije z namenom doseči svoj cilj.

Kolegica ni kriva, ce ti nisi jasna, odlocna in nacelna!
Zakaj ji vceraj nisi povedala isto kot lani, da je odgovornost prevelika?
Ampak si se izognila odlocitvi in jo prestavila na danes!

Ne mi zdaj, kako je ona vztraja in nerazumna, ker ti si pa neodlocna i ne jasna!
Ko jaz recem NE, je ne in me nihce ne sprasuje isto se 100x! In z nikomer se nisem zato skregala!

Če ji rečeš, da je velika odgovornost, potem pa otroka vseeno vzameš, ji s tem samo poveš, da si očitno zelo odgovorna in da ti lahko zaupa. Zakaj torej ne bi spet poskusila? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ona je tolk vztrajna, kolikor je avtorica popustljiva oziroma omahljiva, neodločna.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Povej po resnici, a izberi besede. Če ste njihove otroke že jemali s sabo in če bi tvoji otroci želeli njihovo družbo, potem reci, da se lahko zmenite za en vikend na leto, da sicer ste pa radi sami. Če je prijateljica, bo razumela.
Če ne bo, ji povej, da greš naslednji vikend sama in da lahko njenega moža vzameš poleg.

S tistim, da je odgovornost imeti tuje otroke s sabo, pa jaz ne bi, da se ti še sama ne uturi, češ, če bom zraven, ne bo tvoja odgovornost. 🙂

Ne nikoli nisem nič obljubljala, oni so si tudi že privoščili dopust letos, njun otrok ni v pomanjkanju. Si kar dosti privoščijo, tudi na smučanje hodijo pozimi pa jim npr.jaz nisem nikoli omenila naj vzamejo še moja dva. Njen je edinec in me hoče prepričat da naj gre z nami da se bodo vsi trije skupi igrali. Ne razumem take vrste vsiljivosti. Ja vem, naredila sem napako da sem ji na koncu pogovora rekla da se slišimo, naveličana sem že tega prosijačenja. Lani sem ji rekla da tuje otroke s seboj jemat ni mačji kašelj. Pridejo večkrat k nam in tamali ostane cel dan pri nas, se igrajo, tudi jé z nami, ga tudi mi peljemo domov ali pa oni pridejo ponj, ni problema. Ampak ni mi da ga vzamemo na morje s seboj in skušam na lep način ampak ona vztraja zato se bojim da mi bo film počil in se bom še skregala na koncu.

Ampak tebi pa res ni pomoči. 🙂 Sprašuješ za nasvet, nekaj kar uporabnih si tudi dobila, pa še vedno ne razmisliš o tem, kako bi ji čisto mirno in sproščeno povedala, da bi rada dopustovala sama s svojo družino. Do tega imaš vso pravico, ni se treba uklanjati željam nekoga tretjega. Morda bi morala najprej razmisliti o tem, zakaj misliš, da moraš komu ustreči in da bo v nasprotnem vse narobe in prepir. Kje si se tega naučila?

Nisi prej začrtala meje, jo bo pa zdej treba.
[/quote]

Točno tako. In razlog glede odgovornosti je odličen.

Tole še enkrat preberi:
Morda bi morala najprej razmisliti o tem, zakaj misliš, da moraš komu ustreči in da bo v nasprotnem vse narobe in prepir. Kje si se tega naučila?

Če ti ni, da bi imela s sabo še njihovega otroka pač rečeš ne. Če bo užaljena, je ona čudna.

Tole bi si moral marsikdo natisniti in prebrati večkrat na dan – jaz že ;-(

Moja prijateljica ima pa kolibo v hribih, pa gre zdaj gor, pa sem jo lepo prosila, če lahko še mojega moža vzame sabo, da se jaz malo spočijem …. pa ni nič komplicirala. Takoj je bila ZA.

Evo, to je prava prijateljica!

New Report

Close