Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Steklokeramična ali indukcijska kuhalna plošča, kaj vam je bolj všeč?

Steklokeramična ali indukcijska kuhalna plošča, kaj vam je bolj všeč?

Imam električni štedilnik s steklokeramično ploščo. Sem zelo zadovoljna in ga imam že cca 6 let. V bistvu čisto običajna stvar pri vsaki hiši, a izkušnje imam tudi z indukcijsko ploščo, ker sem nekaj časa uporabljala kuhalnik na to varianto. Pa je bilo samo sranje. Ne moreš kuhati z določenimi posodami, oziroma vsemi po vrsti, kot tu. Ko nekaj res hitro zavre, pa se neha kuhat takoj ko ugasneš, ni nekih ful variant za prilagajanje moči, mogoče do tri možnosti-da je izklopljeno, potem neka srednja temperatura in potem največja…ne…ne. Tu pa imam od 1 do 6, plošča se skoraj enako hitro segreje in tudi ohlaja, ko daš na nulo, če slučajno gre kaj čez, jo izklopim in potem kaki dve minuti pozneje vklopim na 3 in stvar se kuha tako, kot se mora…
Kaj pa vi? Kakšne naprave uporabljate?

Samo indukcijo in je ne zamenjam 🙂

Samo plin in ne zamenjam.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, čez plin ga ni. Hrana na elektriki je ja čist brez okusa, kot bi jedel plastiko

Najbolj vsec mi je plin.

Steklokeramika (tudi indukcija je steklokeramična mimogrede) je kot bi želel posodo segrevati s šibico (traja celo večnost).

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Indukcija je po moje dobra samo kot dodaten kuhalnik, če moraš na hitro zavreti kakšen pisker vode. Regulacija je obupna, ne moreš dobro nastaviti temperature, lahko uporabljaš samo stare emajlirane posode, itd.
Kot dodatek ja, kot osnovni kuhalnik pa ne.

Za tiste, ki ne znate kuhati, lol!

Pa s kakšnimi kuhalnimi ploščami imate to izkušnje?? Moja indukcija ima 8 stopenj + dodatno opcijo, ko res na max od max in ekspres razhajca + stopnjo za obdržanje čisto nizke temperature. Brez težav na njej kuham jajčne kreme, ki so zelo občutljive na temperaturo, pa še niti enkrat nisem naredila umešanih jajc iz kreme.

Po sili razmer sem s plina na steklokeramični. Katastrofa! Saj traja pol dneva, da na višji stopnji nekaj zavre, mislim zakaj sploh ima toliko stopenj, če je funkcionalna samo tretjina? Regulacija nikakva, si ne morem predstavljati delati zrezkov.

Indukcije ne poznam, ampak plin je res zakon.

za steklokeramično… ne indukcije, ker seva, ni zdrava. In ne bi nikoli imela indukcije.

Za tiste, ki ne znate kuhati, lol!
[/quote]
Ker seveda najboljše restavracije ne kuhajo na plinu. NOT!!!

Sami znalci na kupu. Pri nas ogrevamo hrano preko posode… Drugacen okus – sigurno naposano iz izkušenj a ne? 😀


Sami znalci na kupu. Pri nas ogrevamo hrano preko posode… Drugacen okus – sigurno naposano iz izkušenj a ne? 😀


Kakšni nerazgledanci… Posode delajo tudi najnovejše na indukciji, kot star emajl tudi… Temperatura se pa na naši zdajšnji, kot na prejšnji stari cca 10 let prav lepo prilagaja.

Mi smo pred 3 leti šli iz plina na indukcijo. Zadeva odlična in jo ne menjamo. Je pa res da smo pred nakupom naredili malo študijo iz indukcije😁 in se na koncu odločili za Bosch višji cenovni rang. Pri indukciji je tako, da je res potrebno gledati kakšno moč ima in žal je tako da bolj je močna dražja je. Samo je pa dejansko tako kot bi kuhal na plin, segreje se takoj, voda zavre v hipu (če daš na booster), ima več stopenj tako da se in ohlaja in segreva hitro. Po želji. Ali pa drži temperaturo kot jo nastaviš. Je pa res da sem pri sosedu videl indukcijo za 300€ ki je bila katastrofa. Ko je voda zavrela je zmanjšalo aktivnost pa pote spet pojačalo itd v nedogled….
V glavnem pri nas deluje top in ne menjamo.

Kako na indukciji popečeš čebulo za govejo župo?

Na alu foliji?

Indukcija je ok. Ko sem prešaltala iz steklokeramične, sem pač zamenjala vse posode, ampak ne bi šla več nazaj. Všeč mi je, da lahko reguliraš in da ko hitro zavre, ti v momentu vse ugasne, če to želiš. Navadiš se na hitrost.


No, potem pa veliko uspeha pri kuhanju z rostfraj posodo na indukciji. Morda bo pa tebi razgledanki to uspelo, jaz pa ne bom menjal amc posode, ki še sedaj zgleda kot nova samo zato, da bo laufalo na indukciji.

Čisto preprosto v eni rostfrei kozici. Ali pa v eni ponvi od delimana, ki je tudi za indukcijo, pa se nič ne prime…

Torej, jaz imam pa oboje. Indukcijo za poleti, ki ima 9 stopenj, plus še dodatno hitro segrevanje nad 9 stopnjo, ki se označi z P črko. Poleg tega sta dve ”rinki” lahko povezani v eno. Sem zadovoljna. Je pa od Gorenja.

Druga plošča je steklokeramika in sicer je na štedilniku na drva. Na tej seveda kuham pozimi, ko kurimo. Se vidi plamen, greje kot hudič in zavre takoj. Sem tudi zadovoljna.

Indukcija je zakon. Je ne menjam za nič a svetu… Pa naša ima 9 stopenj + boost. Ko se je enkrat navadiš, je super.

V življenju sem že probal vse variante. Od šporheta na drva, plina, klasičnih kuhalnih plošč, klasične steklokeramike in indikcije.
Iz bogatih izkušenj lahko potdim, da čist na vsaki lahko zažgeš, namesto da skuhaš. Sam mal smotan moraš biti. :-)))
Drugače pa kaj se tiče kuhanja, gre moj glas za kvalitetno indukcijo.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Takole nekako tudi pri nas, nekatere indukcije imajo še več stopenj in so temu primerno še bolj odzivne. Skratka odlično, povsem primerljivo s plinom, samo veliko bolj čisto.

Sem morala pa prav pogledati datum prvega posta, če ni slučajno nekje iz leta 1987?

steklokeramiko.
razlog:
http://www.inis.si/index.php?id=35#.XVRK-94zbcs

sicer tukaj piše,da kao naj ne bi bilo presežnih vrednosti sevanja, ampak če pomisliš, je to še dodatno sevanje (ob vseh, ki jih že imamo in se vse samo sešteva), ki se mu lahko izognemo. Zakaj se mu ne bi.
je pa sploh problematično za nosečnice – ženski reproduktivni organi in ob nosečnosti tudi otrok v maternici so ravno nekje na višini štedilnika… zato nope, raje ne v nobenem primeru.

New Report

Close