Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tretji razred / pravdober uspeh

Tretji razred / pravdober uspeh

Koliko časa ste popoldan porabili za učenje v tretjem razredu in prosim, če pripišete še učni uspeh otroka. Kakšna je snov in na čem je povdarek?

Lepo bi prosila, če ste iskreni. Saj vas nihče ne pozna. Zanimivo bo brati odgovore. Morda se iz tega celo kaj naučimo. Ostanite neprijavljeni. Pa dajmo se prosim lepo obnašat. Komur gre tema na živce, naj jo enostavno preskoči.

Hvala za vaše komentarje in želim vam lep dan.
Sara

Na to temo ravno teče pogovor na forumu:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11178744

Na to temo ravno teče pogovor na forumu:

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11178744

nova
Uredništvo priporoča

To je nova tema. Ker v tisti temi so bili grdi komentarji.

učni uspeh ni (več) zapisan.
samo ocene pri posameznem predmetu.
količina popoldanskega dela z otrokom in/ali pomoči je pa relativna.

Normalen otrok, ki nima učnih težav, naj za šolo poskrbi sam…. Imam tri in skupaj smo povadili malo branja in nekaj postevanke…. Jaz sem svojo šolo že naredila in mi na kraj pameti ni padlo, da bi še z vsakim od treh otrok se enkrat delala šolo… Pa je en že študent po končani gimnaziji, en gre v četrti letnik gimnazije, en pa v drugi letnik za mizarja… Pa ne zaradi slabih ocen, ampak ker ga to neizmerno veseli in si doma že do končuje lastno delavnico… A ja, slovnične napake na kakšnem plakatu in pri eseju v srednji šoli sem jim pa res malo pogledala…

Naj vam povem moj način in moje mnenje. Septembra gre otrok v 5.razred.Od prvega razreda do sedaj smo delali vsak dan sproti,res je da ko se proti koncu šolskega leta začno nabirati testi in ustna spraševanja in je težje vsak premet sproti,saj bi se lahko učila do 20.00 zvečer,ampak ni šlo,saj je bil otrok že utrujen in rabi še čaas za igro.Vztrajala sem skozi celo šolsko leto pri lepih ocenah in učenju.In uspelo je.Zakaj?To je osnovna šola,to se učijo osnovne stvari,pri matematiki(seštevanje,odštevanje,poštevanka ,deljenje)…slovenščina,družba,naravoslovje,…angleščina.Te stvari so osnovne,če zdaj ne znala ,potem tudi kasneje ne bo nadgradnje učne snovi.Po drugi strani bi me bilo sram če bi jo kdo vprašal koliko je 5×7 in ne bi znala odgovorit.Moram povedat da imam zdravo punčko in se lahko uči,pomagam ji jaz in tudi babica je priskočla na pomoč.Pustimo ji da sama naredi nalogo,da se sama uči,dajem ji napotke kako in kaj,saj je pomembno da se nauči kako se učiti in da najdemo način kako ji je lažje.Na koncu grem z njo skozi snov,da vidim koliko se je naučila in koliko še mora narediti.Tudi v šoli že tekmujejo kdo bo imel lepše ocene,pogovarjajo se kako se učijo in kdo jim pomaga.Žalostno je da nekateri otroci nimajo nobene podpore od staršev in so že v 3 razredu imeli zaključene 2-ke pri predmetih,tako da vidim da nekateri starši,ki so doma sploh ne dajo veliko na znanje, učenje otrok.Meni se zdi to osnovno znanje ki ga črpajo otroci kot gobe po dežju vodo zelo pomembno .To je osnova.In vedno se bom trudila in ji pomagala.Zaenkrat deluje.


Koliko časa sem porabila za učenje ko sem bila v tretjem razredu? Ne vem, je predaleč že to, načeloma sem znanje hitro usvojila in ga iskala še zunaj šole.

Aja, še odgovor na tvoje pravo vprašanje- otrok se uči sam, ne starši namesto njega. Pomagaš mu že, če rabi pomoč, namesto njega se pa ne moreš ti učit. Torej- koliko časa zapravi otrok za učenje, da bo zahtevano snov razumel.

Nič, mogoče na koncu OŠ. In moj otrok tudi ne..sploh pa ne že v tretjem razredu.
Jaz odlična celo Oš, otrok gre v sedmega, pa tudi.
Če pa v že v tretjem otrok po več ur sedi za knjigami in se uči, po možnosti s starši vred..RESNO??


Koliko časa sem porabila za učenje ko sem bila v tretjem razredu? Ne vem, je predaleč že to, načeloma sem znanje hitro usvojila in ga iskala še zunaj šole.

Aja, še odgovor na tvoje pravo vprašanje- otrok se uči sam, ne starši namesto njega. Pomagaš mu že, če rabi pomoč, namesto njega se pa ne moreš ti učit. Torej- koliko časa zapravi otrok za učenje, da bo zahtevano snov razumel.
[/quote]

Mogoče pa se tukaj starš uči snov, saj človek dejansko pozabi veliko tega, kar je bilo pred 20-30 leti. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Mogoče pa se tukaj starš uči snov, saj človek dejansko pozabi veliko tega, kar je bilo pred 20-30 leti. 🙂
[/quote]
:)… tisto kar rabiš za življenje(računanje, branje, pisanje) ti pač ostane v spominu.. čeprav je bila nedolgo nazaj tema, če ljudje sploh še znajo ročno pisat… odgovori so bili kar zanimivi…

Tretji razred, uspeh dober, približno uro vsak drugi dan. Domača naloga je všteta.
Več je bilo v prvem, ker sem ga mogla učit pisat. Tisto, kar je bilo v šoli, je bilo zanj premalo.
By the way – vse mame so govorile isto. Vsi otroci so se doma učili in ker še nimajo sistema, so se z vsemi učili starši. Jim kako stvar razložili, jih spraševali, predvsem poštevanko. Angleščino in pri nas tudi italijanščino, ker smo dvojezični. Brez italijanščine bi bilo vsak san 15 minut manj dela. Treba se je dobesedno piflati. Kateremu otroku se pa to da? Podatki, ki morajo biti naučeni na pamet, recimo datumi, se pač mora otrok naučiti. Torej pri 9 letih se mu še ne da. Ga je treba motivirati in biti z njim in na koncu preveriti znanje. In za to rabiš čas.
Po besedah učiteljice je moj otrok normalen, med poukom sodeluje, tako uspešen kot večina otrok, njegovih sošolcev. Odlicni so trije, pravdobri 10, ostalo dobri in zadostni. Nihče ne ponavlja.

Nas je bil v pisaljsanem bivanju ter je zlahka dosegel dobre rezultate.

Nas je bil v pisaljsanem bivanju ter je zlahka dosegel dobre rezultate.
[/quote]

Spoštovana ” dama” prosim pusti ljudi, da se pogovarjajo. 😉 prav lepo se imamo. Ali se obnašaj spoštljivo, ali pa prosim pusti to temo pri miru. Kulturno se pogovarjamo. Poleg tega pa smo dogovorjeni, da napišeš še učni uspeh otroka.

Spoštovana ” dama” prosim pusti ljudi, da se pogovarjajo. 😉 prav lepo se imamo. Ali se obnašaj spoštljivo, ali pa prosim pusti to temo pri miru. Kulturno se pogovarjamo. Poleg tega pa smo dogovorjeni, da napišeš še učni uspeh otroka.
[/quote]

Je pogodba podpisana ali o kakšnem dogovoru je pišeš?

Vsak dan učenje doma odvisno od snovi in testov, uspeh pravdober in treba se je bilo doma potruditi. Razložiti je bilo potrebno recimo 85 – 39 = 85 – 30 – 5 – 4. Tega ni uštekal, pa če sem se še tako trudila. Dooosti vaje. Postevanko pa je razumel hitro. Potrebno je bilo delati doma. Ne vem vsaj 30 minut na dan.

Odličnjakinja, vsak dan delala doma okrog 1 uro. Poleg domače naloge.

Tudi sama imam podobne skrbi še posebej, ker ima nekaj težav z odštevanjem npr 85-38. Drugače je pa nirmalno dojemljiv, ni pa diamanten.

Naš vsak dan domača naloga, ki sem jo pregledala. Popravila in napisal jo je lahko še 3x preden je bilo prav. Branje vsak dan 10 minut. Angleščina poleti tečaj, sicer pa 2x tedensko okrog 15 minut.
Uspeh 4

Moja je dobivala večinoma trojke, ampak zato, ker se z njo doma ni nihče učil. Sem medicinska sestra, mož pa gasilec. Soseda jo je prišla 2x na popoldan pogledat. Dala ji je večerjo in ji povedala kdaj je čas za spanje. Ob 22 ih sem zaključila službo. Seveda tako ni bilo vsak dan. Je pa izjemno, izjemno hudo. To ni življenje primerno za otroka.

Imam tri otroke. Z nobenim od njih se nisem ucila, pri domacih nalogah smo pomagali samo ce se je zataknilo, pa se to bolj v smislu, da smo jih usmerili k iskanju resitve.

Sem pa pri vseh treh res dobro poskr ela, da so ugotovili, kaksen tip ucenja jim najbolj ustreza in kako si najlazje zapomnijo. Starejsi sin je izrazito slusni tip, spodbujali smo ga, da je res sodeloval pri pouku, ker je ogromno odnesel in mu doma prakticno ni bilo treba delati. Hci si je najlazje zapomnila prebrano, tako da smo jo usmerili k urejenim zapiskom, jo naucili delati povzetke, sposodili kaksno knjigo.. Mlajsi sin je kombiniral vse po malo in smo ga spodbudili da je ugotovil kaj mu ustreza pri katerem predmetu.

Poleg spodbude, malce tezenja, pohval in kazni, mislim da je to to kar se nasega dela tice. Da ti torej odgovorim na vprasanje, v tretjem razredu so po soli delali 1 uro na dan. Vsi trije pravdobri v OS.

Jaz poučujem v tretjem razredu. 3. razred snovno ni zahteven, je pa odskočna deska za naprej, saj je potrebno znati poštevanko, usvojiti deljenje in množenje, seštevanje in odštevanje s prehodom v obsegu do 1000 ob zaključku šolskega leta, osvojiti bralno tehniko, razumevanje prebranega, znati napisati kakšen opis npr. prijatelja, poznati svoje okolje in kako poskrbiš za svoje zdravje. No, povprečni učni uspeh ob zaključku šolskega leta je v 3. razredu običajno nekje 4, 7. To pomeni, da ima velika večina otrok zaključeno 5 ali pa 4. Otrok z učnimi težavami bo z vso pomočjo zmogel izdelati 3. razred z zaključenimi dvojkami. Ta bo imel velike učne težave tudi v bodoče, vsi ostali pa imajo dobro podlago za naprej. Ne bojte se 3. razreda, je prav lušten.

Smo se nekaj ucili, pa so otroci postajali vse bolj zamorjeni, učinka pa ni bilo. Z ucenjem doma odnasamo rit uciteljem, ki sledijo nerealnim zahtevam programa in podpiramo slabo šolo. Zdaj se ne ucimo več doma. Imam tri otroke, vsi trenirajo kaksen sport. Popildne gredo na dejavnosti, na sprehod ali pa doma pomagajo pri gospodinjskuh opravilih. Naj se imajo popoldne lepo, saj dopoldne naredijo cel šiht. Za ocene niti ne vem, samo da je pozitivna.Eni bolj petice, eni bolj trojke, tudi kakšen cvek. Eden od otrok ima odlocbo in učno pomoč v šoli. Šola ni najpomembnejša v življenju. Apeliram na starše, da se nehate z otroci popoldne doma učiti, saj s tem le vzdržujte ta slab in otrokom škodljiv šolski sistem. Vztrajajte pa, da se naučijo tujih jezikov po TVju ali kako drugače. Tako jim bodo vrata odprta.. Srečno!

Se pravi, da bodo vrata odprta vsakemu polpismenemu, ki ne zna odstet 26 od 42, zna pa 20 angleskih fraz s televizije. Zdaj me zanima samo se to, kam se odpirajo ta vrata.

Super si odrajtala otroke, sama pa funkcionalno neposmena. Preberi so še enkrat vprašanje in tvoj odgovor. Kot dve ločeni temi.

New Report

Close