Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj hodite z druzbo na dopust?

Zakaj hodite z druzbo na dopust?

Izgleda, da sva z mozem neka marsovca. Zadnjih nekaj let hodiva v isti apartma in opazava, da cedalje vec (mah, skor ze vsi razen naju), hodijo na dopust s prijatelji. Druzine mislim. Midva imava dve majhni puncki in ne najdeva minute casa za duzenje se s kom. Zvecer, ko zaspita pa ne energije, da bi dolgo v noc bedela z druzbo ob pivu. Pa smo sicer zelo odprta druzina. Ampak preprosto sta deklici se premajhni, da bi nasla cas in energijo za se kaj ali koga. Poleg tega se nama zdi, da je ze med letom toliko odsotnosti, da se zelimo vsaj med pocitnicami ves dan crkljati. Kako vam uspe, vam, ki najamete skupni apartma ali pa sosednjega skupa z druzbo? In zakaj? Je res vecina druzino takih ali samo v tem mestu, kamor mi hodimo?

Večina družin z majhnimi otroci si najde za družbo drugo družino s približno enako starimi otroci, da se potem mularija igra med sabo, oba očka jih ob pivu nadzorujeta, imenično z obema mamicama, ki klepetata do nezavesti.
Jaz ne vidim nič slabega v tem.

Evo, tudi pri nas je tako. Midva sva skupaj že precej več kot vidva, otroci so starejši najstniki, ampak na počitnicah smo pa radi sami. Otroci zelo radi gredo z nama, parkrat že kateri ni šel, pa se je potem naslednje leto vrnil in počitnice vsi jemljemo kot družinski sveti čas.
Po moje je to hrepenenje po družbi – kolikor opazujem okoli sebe – predvsem to, da se med sabo ne razumejo preveč in se potem ni treba ukvarjat z zakoncem in otroki. Pol moški možujejo ob piru, ženske skupaj opravljajo, otroci se pa jagajo po svoje.
Pri nas hrepenimo po tem, da smo skupaj sami.

Tudi jaz ne vidim nič slabega v tem. Če so se otroci iz te družbe radi skupaj družili že prej, je to zanje dogodivščina.

Imam najstnike, dopustujemo sami, brez prijateljev. Kolikor jaz opažam, na dopustu ostaneš drug z drugim in če si, razen logistike, nimaš kaj povedati, je kriza. Tako pa se dedci družijo med sabo, ženske kuhajo, otroci posebej. So seveda izjeme, a običajno prijatelja drug drugeja izkoristijo za mašilo. Meni pri vsej noriji sveta na kraj pameti ne pade, da se moram še na dopustu komu prilagajati.

Na morje in razna potepanja sama. Z družbo pa hodiva taborit po hribih in planinah.

Mi smo vedno kombinirali. V hribe so otroci veliko raje hodili v družbi še kakšnih vrstnikov, tako smo hribovske počitnice preživljali v družbi drugih družin. Na morju smo bili navadno sami. Na potepanjih/potovanjih kakor kdaj – včasih sami, včasih s sestrino družino.
Meni sta obe varianti všeč, če le ni družba prevelika. Nujno pa je vsaj del dopusta le družinski.

Ravno planiramo zimski dopust skupaj s prijatelji. Med letom se ne uspemo toliko videti in se pozabavati, zato bomo čas za to našli na skupnih počitnicah. Otroci se skupaj zaigrajo, starši pa se podružimo. Nismo pa privezani drug na drugega, se lepo usklajujemo in gremo tudi po svoje. Ne bi pa vsakih počitnic planirala tako, sem in tja pa nam paše.

Vi ste prava družina. ne pa ti, ki gredo na dopust po 4 pari skupaj, da se imajo sploh kaj pogovarjati, ker zdolgočasenca ne vesta kaj bi drug z drugim.

Pa daj nehaj…cel dan se crkljata, da me ne bo kap od smeha…in fuuul sta povezana ne. Ma vi morate biti ena zatezena, zarukana vanilija brez prijateljev, zato si sploh ne predstavljate kaj je klapa in morje.
Ja, čudaka sta!


Tudi ti si potrebno dopusta. Si boš bikinke obleklo, da boš opazno, ne.😄😅

Noup, bolj so čudaki ti kao družabni pari. Potem se pa vsi čudite, ko se en tak vsake toliko loči. Normalno, če rabita polno folka, da sploh kao funkcionirata.


Tudi ti si potrebno dopusta. Si boš bikinke obleklo, da boš opazno, ne.😄😅
[/quote]

Kakor praviš, viharno.

To, kar počnejo vajini prijatelji, je samo sprememba klime, družabno življenje pa je popolnoma enako. Meni je prav všeč, da na dopustu spoznam druge ljudi, ne pa, da imam okoli sebe tiste, ki jih vsakodnevno srečujem.

Obe varianti sta v redu in mi prakticiramo oboje. Ni pa v redu, da eni druge obtožujete, da ne dopustujejo “prav”. Ja, mi smo veliko hodili sami, nikoli pa ni bilo tako, da bi lahko rekla, da ni bilo časa za druženje. To je v bistvu grozljiva izjava. Da si ob dveh otrocih ne uspeš dopusta organizirat tako, da bi ti ostalo še kaj energije. Eno se je odločit, da dopust posvetiš družini, drugo pa, da nimaš energije za druženje, ker ti družina vso pobere. Halo??? In tudi za otroke so taki dopusti najlepši, ker imajo družbo vrstnikov. Sploh ko so večji in se malo odlepijo od staršev.


Kakšne čudne pa spoznavaš? Saj ja lohk prebereš, da ta perfect familije se držijo samo sami zase.
Meni pa odgovarja it z družbo, doma ponavadi ni časa za druženje, smo vpeti v šolo, službe, treninge… Ne vsak dopust, ampak kdaj pa res paše. Sploh, ker tud otrokom nisva midva vse, se znata tudi onadva podružiti s svojimi vrstniki. To ne pomeni, da smo potem 24/7 združeni kot rit in srajca, vsak gre na komot tud po svoje. Al pa gredo fantje na ribičijo, zenske pa …ni za monovske oči. Da pa še napišem, da pa kak del dopusta zapravim sama z otroki, imam pa sigurno čist zjeban zakon in odnose v kur… Itak.


Kakšne čudne pa spoznavaš? Saj ja lohk prebereš, da ta perfect familije se držijo samo sami zase.
Meni pa odgovarja it z družbo, doma ponavadi ni časa za druženje, smo vpeti v šolo, službe, treninge… Ne vsak dopust, ampak kdaj pa res paše. Sploh, ker tud otrokom nisva midva vse, se znata tudi onadva podružiti s svojimi vrstniki. To ne pomeni, da smo potem 24/7 združeni kot rit in srajca, vsak gre na komot tud po svoje. Al pa gredo fantje na ribičijo, zenske pa …ni za monovske oči. Da pa še napišem, da pa kak del dopusta zapravim sama z otroki, imam pa sigurno čist zjeban zakon in odnose v kur… Itak.
[/quote]

Jaz pravim, kako je meni všeč. Za druge pa ne vem. Meni je bolj zabavno spoznavati nove ljudi, turiste iz drugih držav. Tako vsaj izvem, kako je pri njih. Iz prve roke.

Jaz pravim, kako je meni všeč. Za druge pa ne vem. Meni je bolj zabavno spoznavati nove ljudi, turiste iz drugih držav. Tako vsaj izvem, kako je pri njih. Iz prve roke.
[/quote]
Ej, sej jst te čist zastopim.

Jaz pravim, kako je meni všeč. Za druge pa ne vem. Meni je bolj zabavno spoznavati nove ljudi, turiste iz drugih držav. Tako vsaj izvem, kako je pri njih. Iz prve roke.
[/quote]
A bejž no, s tem se tolažiš in sama sebi lažeš?


A bejž no, s tem se tolažiš in sama sebi lažeš?
[/quote]

Viharni, na dopustu upam, da ne srečam tipov, kot si ti. No, k sreči si preveč škrt, da bi šel na dopust. :)))

Večinoma sami, se je pa parkrat zgodilo, da smo se zmenili za nekaj dni. Res pa so to bili sami taki ljudje, ki ne dušijo in se znajo sami zabavat ali kaj organizirat, če je treba.
Zdaj, ko z najljubšim lahko hodiva sama, brez otrok, greva z največjim veseljem sama. Pa tudi najini dopusti niso taki, da bi bilo veliko časa za druženje, so bolj aktivni oziroma selitveni.

Vidve sploh otrok nimata, Antilopa še dedca nimaš. Ne razumeta avtoričinega posta? Vesta za kaj se gre?

Družine so si med seboj precej odtujene in če bi morali več dni preživeti sami, bi ugotovili, da so si pravzaprav tujci, ki si nimajo kaj povedati, početi drug z drugim. V strahu pred tem spoznanjem si navlečejo družbo sebi podobnih. Kot že povedano; dedci popivajo in z vsako travarico so pametnejši, ženske regljajo, otroci se jagajo naokoli. Zvečer se zberejo ob skupnem žaru in si dajo duška. Nekako tako, kot funkcionirajo ciganski klani.

pa kaj ste tako zapeli? nisem želela provocirati, niti trditi, da je ena ali druga varianta dobra ali slaba. in ne govorim o druženju na splošno. tudi pri nas se vsako leto ustavijo prijatelji ali sorodniki, ki so v bližini na kakšni večerji in podobno. pravim samo, da je vsako leto več družin, ki prav pridejo skupaj in so vse dni in vse večere in noči skupaj. tudi z majhnimi otroci. in ja, kot je napisala ena, jasno je, da otroci jagajo po svoje, moški in ženske prav tako. ampak, kar opažam pa še je to, da se praktično vsako leto eden od teh parov poči na plaži. je potem vseeno druženja in prilagajanja preveč? no in to me potem zanima – zakaj potem hodite skupaj, ko pa je sam vendar lažje.
pa še za tisto, ki ji je grozljivo, da ji dva majhna otroka pobereta vso energijo: če nimaš otrok, nimaš pojma o čem govoriš. če pa jih imaš, pa sporoči recept, kako bit ves dan z njimi (ker jih pač še moraš mirkat od kar zgodnjega jutra do večera) in potem bedet še dolgo v noč. ali so pa tvoji majhni otroci od 2-5 let kar sami letali po skalah in plavali v morju?

To je mon, tu gredo mamice s petimi predšolskimi otroki zvečer odtečt še en polmaraton in potem še moža tako popedenajo, da mu kar učke ven vrže.

New Report

Close