Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Ploskanje na letalu

Default avatar

Tisa_R

Pilot je napisal/a:
Meni se pa plodkanje zdi lepa gesta in pohvala pilotu in osebju za varen let.
Že res, da je to njihovo delo in da v prvi vrsti pilozi skrbijo za svojo rit, vendar vssk normalen človek rad sprejme pohvalo in zahvalo za dobro opravljeno delo.
S takim razmišljanjem, da je to kmetavzarsko, da itak vsak samo opravlja svoje delo itd, prehajamo v fazo skrdjnega egoizma in egocentrizma, kjer vsak osebek kot nek individum, brez najmanjsih interskcij z okolico blodi naokrog.
Preprican sem, da vsak izmed gornjih komentatorjev, ki se jim zdi ploskanje idiotsko, ploska v gledatišču, verjetno tudi rad sam kdaj prejme pohvslo in zahvslo za svoje delo, čeprav je bilo opravljeno po službeni dolžnosti.
Konec koncev, pohvala tistega ki jo da, nič ne stane, tistemu ki jo prejme pa lahko veliko pomeni.
V gledališču ploskaš, ker igralci aplavz slišijo, ploskanja ob pristanku pa noben pilot ne sliši. Jim pa seveda osebje preda pohvale, ki jih potniki izrazimo ob izstopu iz letala. To je nekaj vredno, ker je dejansko jasno, da gre za zahvalo in pohvalo. Pri ploskanju gre pa običajno za sproščanje napetosti prestrašenih potnikov ter za veselje tistih, ki imajo radi "šov in žur" (dopustniki, Italijani itd.). Izjema je pristanek v zares težkih razmerah. Takrat gre seveda za kombinacijo vsega.
Skratka, tako kot zobozdravniku predaš zahvalo in mu ne ploskaš, so tudi piloti običajno bolj veseli zahvale kot ploskanja (za katerega sploh ne vedo).
Default avatar

Dolenjc

Kaksno sproscanje napetosti? Sam v letenju uzivam in kljub temu zaploskam, predvsem se pa ne ukvarjam z razglabljanji, zakaj. Cudaki.
Default avatar

klumper

Advokat je napisal/a:
Jaz sem ze mnogokrat letel z letalom, ploskanje pa dozivel mogoce le 3x. Mislim da je to bolj navada na dopustniskih oz. carterskih poletih, sicer pa v 95 % ne.
Doživel enako. Na letih se po mojih dolgoletnih izkušnjah nikoli ni ploskalo. Doživel pa praktično vsakič, ko sem letel s čartejem na dopust. Čudna navada, priznam:-/.

Verjetno ti potniki dopustniki letijo zgolj 1 x na leto in po pristanku ploskajo iz meni neznanega razloga.
Default avatar

QBR

Če bi bil jaz pilot, ali pa njegov kurjač, in da ob pristanku nama zaploskajo, bi se zjokal, ter zamenjal poklic. Ploskanje bi razumel kot dvom v svojo strokovnost.

Goldfish

Dolenjc je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Pohvališ s tem, ko greš še kdaj z letalom, a ne. Pohvalil si že, ko si opravil nakup, kar pomeni, da verjameš, da prideš na cilj. Zjutraj se tudi zahvališ soncu, pa oblakom....in ko pride dež, tudi njemu.
Matr si zoprn in zakompleksan, ubogi tvoji bliznji (ce jih mas). Js tud redno letim pa se vedno zaploskam, ce ploskajo drugi. Sploh ce grem na pocitnice, kjer je mood itak se boljsi. Nergac nergav.
Ženska sem.
In super, da si del tropa, ki sodeluje. Meni tega ni treba.
Default avatar

Pilot

Tisa_R je napisal/a:
Pilot je napisal/a:
Meni se pa plodkanje zdi lepa gesta in pohvala pilotu in osebju za varen let.
Že res, da je to njihovo delo in da v prvi vrsti pilozi skrbijo za svojo rit, vendar vssk normalen človek rad sprejme pohvalo in zahvalo za dobro opravljeno delo.
S takim razmišljanjem, da je to kmetavzarsko, da itak vsak samo opravlja svoje delo itd, prehajamo v fazo skrdjnega egoizma in egocentrizma, kjer vsak osebek kot nek individum, brez najmanjsih interskcij z okolico blodi naokrog.
Preprican sem, da vsak izmed gornjih komentatorjev, ki se jim zdi ploskanje idiotsko, ploska v gledatišču, verjetno tudi rad sam kdaj prejme pohvslo in zahvslo za svoje delo, čeprav je bilo opravljeno po službeni dolžnosti.
Konec koncev, pohvala tistega ki jo da, nič ne stane, tistemu ki jo prejme pa lahko veliko pomeni.
V gledališču ploskaš, ker igralci aplavz slišijo, ploskanja ob pristanku pa noben pilot ne sliši. Jim pa seveda osebje preda pohvale, ki jih potniki izrazimo ob izstopu iz letala. To je nekaj vredno, ker je dejansko jasno, da gre za zahvalo in pohvalo. Pri ploskanju gre pa običajno za sproščanje napetosti prestrašenih potnikov ter za veselje tistih, ki imajo radi "šov in žur" (dopustniki, Italijani itd.). Izjema je pristanek v zares težkih razmerah. Takrat gre seveda za kombinacijo vsega.
Skratka, tako kot zobozdravniku predaš zahvalo in mu ne ploskaš, so tudi piloti običajno bolj veseli zahvale kot ploskanja (za katerega sploh ne vedo).
Kako veš, da pilot ne sliši ploskanja in kako veš, da osebje preda pohvale pilotu?????
Pri nekih skupinskih zadevah je pac ploskanje nekaj obicajnega v znak pohvale, pri kakih individualnih zadevah pa se to lahko pove.
Videti pa je, kako se svet spreminja, kako egoisticni postjajo ljudje, kako težko jim je koga pohvaliti itd... dandanes se stikov ne znajo ljudje navezovati.
Me zanima koliko mrkih fac, ki ob ploskanju na letalu sedijo mirno in se zgražajo, bi lajkalo polet, če bi letalska družba omogočala...čeprav je polet samo običajno delo pilota, ki ga dan za dnem počne.
Sam.priznam,da rad prejmem pohvale ali zahvale, ob tem se prijetno pocutim, ker vem, da nekdo še posebej ceni moje delo. Zato tudi rad pohvalim in se zahvalim. Običajno, pravzaprav vedno, je to zelo lepo sprejeto. Saj verjetno ne bo konec sveta, če ne pohvalimo, pobtalo nas pa tudi ne bo, če bomo.
Default avatar

kobojo

zakaj je to potrebno je napisal/a:
Morda malo čudno vprašanje, ampak vseeno me zanima zakaj je potrebno ob pristanku ploskati? Ali vam sopotniki v avtu tudi zaploskajo, ko jim varno odložite? Zaradi ploskanja imam občutek, da je potovati z letalom izjemno nevarno in da je varen pristanek izjema in ne pravilo.
Moraš nergati, drugče ne bi i bila pomembna.
Default avatar

StarGold

letim službeno vsake 10-14 dni in nikoli nikjer nisem slišal ploskanja razen na letih Adrie Airways na čarterske destinacije, pa še tam je večkrat problem da so kakšni potniki preveč razposajeni.