Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Ploskanje na letalu

Default avatar

Brez MONa mi živeti ni

1. ☺
Default avatar

čarterji na morje

Ploskanja se spomnim še pred nesrečo v Ajaču. Se spomnim še iz otroških let, tam v 70. letih, ko smo hodili na morje v Dalmacijo s čarterji prek Kompasa, kako smo navdušeno ploskali. Je bila navada na Adrii, JATu in Aviogenexu. Je bilo sproščujoče, iskrena zahvala pilotu in stevardesam, da smo varno prišli na cilj. Ob pristanku v Splitu ali Dubrovniku je bilo še bolj veselo kot pri vrnitvi na Brnik. Ja, takrat je bilo to kar posebno doživetje. Pa vrata v pilotsko kabino so bila odprta in smo si jo lahko ogledali. Se še kdo spomni teh časov?
Default avatar

Goldfish

Po 9-ih urah vožnje zaploskaš, ker si srečen, da je konec :).
Default avatar

Tara_S

Enkrat ali dvakrat doživela ploskanje ob pristanku. Se ne spomnim, ali sem se pridružila aplavzu ali ne. Je bil pa polet brez posebnosti (oziroma brez težav).
Default avatar

Watamaro

Marko je napisal/a:
zakaj je to potrebno je napisal/a:
Morda malo čudno vprašanje, ampak vseeno me zanima zakaj je potrebno ob pristanku ploskati? Ali vam sopotniki v avtu tudi zaploskajo, ko jim varno odložite? Zaradi ploskanja imam občutek, da je potovati z letalom izjemno nevarno in da je varen pristanek izjema in ne pravilo.
To je res ena trapasta navada. Za pilota je pristanek tako kot za potnika, da se uspešno vsede na wc školjko. Tu nekje. :)
Stari, ni primerljivo. Za na WC školjko imaš samo občutek a bo ali ne bo... za pristanek potniškega letala, če je vse OK in vse deluje pa... avtopilota. No razen če pristajaš na letališču, ki ni tehnično opremljeno. Potem je pa tako kot na "čučavcu"... je treba zadeti, da se ne razmaže vse naokoli. :-)))
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
There are only five things we need in life:
- good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK
(whatever you thinking is right)

Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.
Default avatar

indijski tulipan

Watamaro je napisal/a:
Marko je napisal/a:

To je res ena trapasta navada. Za pilota je pristanek tako kot za potnika, da se uspešno vsede na wc školjko. Tu nekje. :)
Stari, ni primerljivo. Za na WC školjko imaš samo občutek a bo ali ne bo... za pristanek potniškega letala, če je vse OK in vse deluje pa... avtopilota. No razen če pristajaš na letališču, ki ni tehnično opremljeno. Potem je pa tako kot na "čučavcu"... je treba zadeti, da se ne razmaže vse naokoli. :-)))
Jem...Watamaro
Default avatar

Watamaro

indijski tulipan je napisal/a:
Watamaro je napisal/a:

Jem...Watamaro
Dober tek. Pa saj bi do sedaj že morala vedeti, da za MON moraš imeti močan želodec. :-)))
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
There are only five things we need in life:
- good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK
(whatever you thinking is right)

Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.
Default avatar

Chocolattt

Po mojih izkušnjah ljudje ploskajo samo na čarterskih poletih, drugače ne.
Jaz ne ploskam, sem pa vesela, ko sem spet na trdnih tleh :)
Default avatar

italijani vedno in povsod

Po več kot 20ih letnih izkušnjah letov z letali vseh moćnosti ( čarter, redne linije, čezoceanske), so "pionirji invečni uporabniki " ploskanja po pristanku Italijani.... Tako ali tako čebljajo celo poto, ne znajo bit tiho - ko jih he strah v zraku, pa še toliko bolj blebetajo ( imajo to v krvi).Večinoma na vseh poletih, kjer so bili potniki Italijani, se je ploskalo do nekdaj. Potem so to prevzeli še Slovenci in veselo ploskajo na preostalih (čarterskihI in Adriinih poletih :)

Na čezoceanskih letih pa skoraj nikoli doživeto ploskanje, pa so bile tudi kritične situacije vmes.
Default avatar

Hahahahaha

jaz pa t je napisal/a:
Po moje je to od tiste nesrečne tragedije na Korziki dalje. Od takrat se z letalom tudi ne leti na Korziko. Ne z Adrio, da ne bo nesporazuma. To je najbrž povezano s tem.
Ta tvoja izjava je pa zmagovalna :))))))
Default avatar

točno tako

Hahahahaha je napisal/a:
jaz pa t je napisal/a:
Po moje je to od tiste nesrečne tragedije na Korziki dalje. Od takrat se z letalom tudi ne leti na Korziko. Ne z Adrio, da ne bo nesporazuma. To je najbrž povezano s tem.
Ta tvoja izjava je pa zmagovalna :))))))
Ja, res je zmagovalen komentar.
Sem že hotla vprašat, če avtor izjave ve, komu v spomin smo ploskali, še preden se je zgodila Korzika.
Default avatar

KuriBolac

Kmeti
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

zakaj je to potrebno je napisal/a:
Morda malo čudno vprašanje, ampak vseeno me zanima zakaj je potrebno ob pristanku ploskati? Ali vam sopotniki v avtu tudi zaploskajo, ko jim varno odložite? Zaradi ploskanja imam občutek, da je potovati z letalom izjemno nevarno in da je varen pristanek izjema in ne pravilo.
Ploska se pilotu, ki pristane tako mehko, da potniki ne opazimo, da smo prešli na trdna tla.
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

Pilot

Meni se pa plodkanje zdi lepa gesta in pohvala pilotu in osebju za varen let.
Že res, da je to njihovo delo in da v prvi vrsti pilozi skrbijo za svojo rit, vendar vssk normalen človek rad sprejme pohvalo in zahvalo za dobro opravljeno delo.
S takim razmišljanjem, da je to kmetavzarsko, da itak vsak samo opravlja svoje delo itd, prehajamo v fazo skrdjnega egoizma in egocentrizma, kjer vsak osebek kot nek individum, brez najmanjsih interskcij z okolico blodi naokrog.
Preprican sem, da vsak izmed gornjih komentatorjev, ki se jim zdi ploskanje idiotsko, ploska v gledatišču, verjetno tudi rad sam kdaj prejme pohvslo in zahvslo za svoje delo, čeprav je bilo opravljeno po službeni dolžnosti.
Konec koncev, pohvala tistega ki jo da, nič ne stane, tistemu ki jo prejme pa lahko veliko pomeni.
Default avatar

Goldfish

Pilot je napisal/a:
Že res, da je to njihovo delo in da v prvi vrsti pilozi skrbijo za svojo rit, vendar vssk normalen človek rad sprejme pohvalo in zahvalo za dobro opravljeno delo.
S takim razmišljanjem, da je to kmetavzarsko, da itak vsak samo opravlja svoje delo itd, prehajamo v fazo skrdjnega egoizma in egocentrizma, kjer vsak osebek kot nek individum, brez najmanjsih interskcij z okolico blodi naokrog.
Preprican sem, da vsak izmed gornjih komentatorjev, ki se jim zdi ploskanje idiotsko, ploska v gledatišču, verjetno tudi rad sam kdaj prejme pohvslo in zahvslo za svoje delo, čeprav je bilo opravljeno po službeni dolžnosti.
Konec koncev, pohvala tistega ki jo da, nič ne stane, tistemu ki jo prejme pa lahko veliko pomeni.
Oprosti, ampak ploskanje je kmetavzarsko. In kot so že zgoraj povedali, deluje tako kot da je prej izjema, namesto pravilo, da pilota pripeljeta varno na željeno destinacijo. Ploskaš prodajalkam na blagajni, ko ti izstavijo račun? Ploskaš frizerki, ko te ostriže? Ploskaš zobarju, ko ti naredi plombo? Come on. Potem bodi dosleden povsod in začni ploskat. Me zanima čez koliko časa boš hospitaliziran.
Default avatar

eh no

Goldfish je napisal/a:
Pilot je napisal/a:
Oprosti, ampak ploskanje je kmetavzarsko. In kot so že zgoraj povedali, deluje tako kot da je prej izjema, namesto pravilo, da pilota pripeljeta varno na željeno destinacijo. Ploskaš prodajalkam na blagajni, ko ti izstavijo račun? Ploskaš frizerki, ko te ostriže? Ploskaš zobarju, ko ti naredi plombo? Come on. Potem bodi dosleden povsod in začni ploskat. Me zanima čez koliko časa boš hospitaliziran.
Pojma nimaš o navadah in običajih v letalski branži.
Default avatar

Goldfish

eh no je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Pojma nimaš o navadah in običajih v letalski branži.
Pravim, da je ta običaj kmetavzarski. Jst nikoli ne ploskam, ko drugi ploskajo. In ne drži, da je to vedno. Tko daaaa...ne vem, kam se ti pelješ.
Default avatar

Pilot

Goldfish je napisal/a:
Pilot je napisal/a:
Ploskaš v gledališču in na koncertu? Ko greš od zobarja rečeš hvala? To je namrec eno in isto, le način zahvale in pohvale je situaciji in dogodku primeren.
Kmetavzar, običajno mestak poln sam sebe se pa res nikjer nobenemu ne zahvali, kaj šele, da bi koga pohvalil
Default avatar

Goldfish

Pilot je napisal/a:
Goldfish je napisal/a:

Ploskaš v gledališču in na koncertu? Ko greš od zobarja rečeš hvala? To je namrec eno in isto, le način zahvale in pohvale je situaciji in dogodku primeren.
Kmetavzar, običajno mestak poln sam sebe se pa res nikjer nobenemu ne zahvali, kaj šele, da bi koga pohvalil
Pohvališ s tem, ko greš še kdaj z letalom, a ne. Pohvalil si že, ko si opravil nakup, kar pomeni, da verjameš, da prideš na cilj. Zjutraj se tudi zahvališ soncu, pa oblakom....in ko pride dež, tudi njemu.
Default avatar

Dolenjc

Goldfish je napisal/a:
Pilot je napisal/a:

Pohvališ s tem, ko greš še kdaj z letalom, a ne. Pohvalil si že, ko si opravil nakup, kar pomeni, da verjameš, da prideš na cilj. Zjutraj se tudi zahvališ soncu, pa oblakom....in ko pride dež, tudi njemu.
Matr si zoprn in zakompleksan, ubogi tvoji bliznji (ce jih mas). Js tud redno letim pa se vedno zaploskam, ce ploskajo drugi. Sploh ce grem na pocitnice, kjer je mood itak se boljsi. Nergac nergav.