Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Ploskanje na letalu

Default avatar

zakaj je to potrebno

Morda malo čudno vprašanje, ampak vseeno me zanima zakaj je potrebno ob pristanku ploskati? Ali vam sopotniki v avtu tudi zaploskajo, ko jim varno odložite? Zaradi ploskanja imam občutek, da je potovati z letalom izjemno nevarno in da je varen pristanek izjema in ne pravilo.
Default avatar

Marko

zakaj je to potrebno je napisal/a:
Morda malo čudno vprašanje, ampak vseeno me zanima zakaj je potrebno ob pristanku ploskati? Ali vam sopotniki v avtu tudi zaploskajo, ko jim varno odložite? Zaradi ploskanja imam občutek, da je potovati z letalom izjemno nevarno in da je varen pristanek izjema in ne pravilo.
To je res ena trapasta navada. Za pilota je pristanek tako kot za potnika, da se uspešno vsede na wc školjko. Tu nekje. :)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

He je

He he, na to sem tudi jaz pomislila. Drugace pa imas tukaj nekaj na to temo:
https://www.google.si/amp/s/www.thesun. ... ng-out/amp
Default avatar

Bog MONa TM

ker s ploskanjem pač izražamo svoje veselje, zadovoljstvo ... in priti na destinacijo je pač veselje ☺
Default avatar

Advokat

Jaz sem ze mnogokrat letel z letalom, ploskanje pa dozivel mogoce le 3x. Mislim da je to bolj navada na dopustniskih oz. carterskih poletih, sicer pa v 95 % ne.
Default avatar

nemški mediji

A tako redko potuješ, da vedno naletiš na ploskanje na letalu?

No, načeloma se na letalu NE ploska. Se pa ploska takrat, ko je letalu pred pristankom ali med letom grozila nevarna situacija in je pilotu uspelo varno pristat:
nepritrjeno sprednje kolesje, vremenske težave pri prstajanju, druge težave, ko bi letalo skoraj strmoglavilo ...

Sicer pa se NE ploska.
Default avatar

še nikoli

Še nikoli nisem doživela, da bi ob pristanku ploskali.
P:S: Še nikoli v življenju se nisem peljala z letalom.Nimam želje.
Default avatar

QBR

V Adriinem letalu in se vedno ploska!

Tisa_R

Ploskajo običajno ljudje, ki z letalom ne potujejo velikokrat in jih je po možnosti še malo (ali zelo) strah. Ti ljudje so med pristajanjem celi v krču in jim pristanek prinese takšno olajšanje, da je ploskanje zanje način sproščanja napetosti. Ploskajo tudi tisti, ki redkokdaj letijo in je zanje pristanek z avionom navdušujoče doživetje. Ploskajo tudi kakšni dopustniki, ki so že ali še vedno dopustniško razposajeni in jim paše "šov".
Ostali potniki ne ploskamo. Če je bil pristanek zares težak (veter, slaba vidljivost in podobno), pilota pohvalimo ob izstopu iz letala oziroma pohvalo zanj(u) predamo kabinskemu osebju.

Skratka vse skupaj z varnostjo letalskega prometa nima popolnoma nobene zveze. Tudi pilotom ploskanje ne pomeni ničesar, ker ga v pilotski kabini ne slišijo.

Ko boš večkrat letela, boš doživela tudi več letov brez ploskanja. Poleg tega ti bo vse skupaj postalo tako običajno, kot vožnja z avtom ali avtobusom.
Default avatar

jaz pa t

Po moje je to od tiste nesrečne tragedije na Korziki dalje. Od takrat se z letalom tudi ne leti na Korziko. Ne z Adrio, da ne bo nesporazuma. To je najbrž povezano s tem.
Default avatar

Butl TM

in kaj delate na koncertih vam ljubih glasbenikov, športnikov, jebcev na XXX filmih ... ne samo, da ploskaz+te tudi skačet , vreščite, delate sebkije ... zakaj --- ker se dobro počiutite ☺
pi.z.da ste gnili, če svojega veselja ne znate izraziti
Default avatar

Osebki

Butl TM je napisal/a:
in kaj delate na koncertih vam ljubih glasbenikov, športnikov, jebcev na XXX filmih ... ne samo, da ploskaz+te tudi skačet , vreščite, delate sebkije ... zakaj --- ker se dobro počiutite ☺
pi.z.da ste gnili, če svojega veselja ne znate izraziti
Sebki bo pri meni nova besesa. Hvala. 😉
Default avatar

Na rednih letih nikoli

Na rednih letih nisem še nikoli doživel ploskanja.

Sem pa pred desetletjem, ko smo še hodili z Adrio na dopust s čarterskim letom v Grčijo, to začuda doživeli vsakokrat. Bi rekel da je to navada potnikov ki letijo prvič in jih je tako strah da potem začnejo refleksno ploskat ko je nevarnosti konec.

No ja, saj, če bi sam presedlal iz prikole v HR Istri na avion do Grčije bi tudi ploskal. To je kot da bi se presedel iz Jugota v Ferrarija xD

V bistvu pa so taki ljudje ki ploskajo malce bogi v glavi. Se mi smilijo.
Default avatar

uporabnik1010

Cim prides na Balkan, je ploskanje. Pac so ljudje bolj navajeni oslov in koz. In ko so v avionu, jim je to dogodek desetletja.
Default avatar

Ko arabci molijo

Imam raje ploskanje kot pa molitev.

Smo leteli z Malezijskem oz. indonezijskim prevoznikom (večinsko muslimanska država). Nočni let je bil poln močnih turbulenc. In kot, da ni bilo dovolj že konstantno premetavanje, ko želi človek zaspat so Muslimani glasno molili in vpili "Alahu akbar".

Prvič je sila neprijetno glede na to kaj se je že dogajalo z muslimanskimi teroristi na letalih ko so zjali take. Drugič je to še ena moteča stvar poleg turbulenc in oglašanja stevardes naj se privežemo, ki odvrača od spanja.
Default avatar

ploska se eventualno

Enkrat sem doživela "kompliciran" polet, tudi pristanek je bil tem primeren. Takrat smo res čisto vsi na koncu popolnoma spontano zaploskali.
Pri navadnih, neproblematičnih poletih se mi to zdi popolnoma nepotrebno.
Default avatar

QBR

V Adriinih letalih se vedno ploska in pika!
V glavnem zaradi veselja, da si prišel na cilj. Bodisi zaradi nepojasnjenih zamud, odpovedi ali prestavitvi leta, kot tudi tega, da te pri čekingu nimajo v svojem seznamu, čeprav je bila karta kupljena že nekaj tednov prej.

pledra

Poloskanje doživeli samo 1x - ob pristanku v Benetkah, miren let Catania-Benetke.
Default avatar

na2

Tudi jaz sem samo v Adrija letalih doživela ploskanje. Se mi je zdelo prav čudno in predvsem neumno. Sama nisem ploskala. Mirno sem počakala, da so končali.
Default avatar

v spomin na nesrečo na Korziki

Po tragični nesreči na Korziki leta 1981 se je Adria zavezala k temu, da bodo ob pristankih uvedli ploskanje v spomin in poklon žrtvam nesreče. Na začetku so s ploskanjem začele stevardese, potniki pa so se pridružili, zdaj pa že vsak potnik ve, da se ob pristanku z Adrio ploska. Tisti ki zgoraj komentirate ste nerazgledani in ploskate kot ovce, čeprav vam ni jasno zakaj. Prav tako obstaja nenapisano pravilo, da je med ploskanjem potrebno biti resen. Na bruhanje mi gre kako se ljudje ob ploskanju zabavajo. Gre za spomin na žrtve in ne za zabavo!