Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj smo katoliki zadnje čase tako diskriminirani?

Zakaj smo katoliki zadnje čase tako diskriminirani?

Na forumih, v medijih, na družbenih omrežjih, v družbi nasploh. Povsod se pljuva po cerkvi in po nas. Kaj smo vam tako hudega storili, no? Zakaj ste se spravili na nas?

Ljudje samo reagirajo na dolgoleta prikrita dejstva o koruptivnost, nemoralnost, sprijenosti in na sploh obči lažnosti Cerkve.

Da ne omenim svetohlinsko nedeljsko posedanje v prvi vrsti … v realnosti, daleč od oči javnosti pa zloba na dveh nogah. Filozofiranje in pridiganje o moralnosti in ne vem še čem. Z gajžlo v roki.

Hvala lepa.

Ker diskriminirate.

Še huje pa je, da to delate pod marelo dobrote.

nova
Uredništvo priporoča

To je že od nekdaj tako. V starih časih so jih še lovom metali in podobne grozote.
“Vsi vas bodo sovražili zaradi mojega imena”

Ker je treba cerkve porusit, farske podgane pa izgnat

kaj gre ljudem na živce? Pedofilija, sataniziranje drugih religij, informacije, kako so se izživljali nad sirotami v sirotišnicah.

Kaj je lepo, izvorna učenja Jezusa, nekateri evangeliji, knjiga kot je Hoja za Kristusom…

Mene osebno moti odnos do živali, narave. Se jih opredeljuje kot predmete, s katerimi se lahko ravna brez srca. In to nam je vsem v pogubo preko klimatskih sprememb.

To je že od nekdaj tako. V starih časih so jih še lovom metali in podobne grozote.
“Vsi vas bodo sovražili zaradi mojega imena”
[/quote]

To je tako, kot da bi se dandanes nemški nacist vprašal zakaj ga vsi grdo gledajo. Cerkev ni v nobeni pozicij, da bi se delala žrtev. Res cinično in sramotno, da kaj takega sploh pomisli.

Ljudje samo reagirajo na dolgoleta prikrita dejstva o koruptivnost, nemoralnost, sprijenosti in na sploh obči lažnosti Cerkve.

Da ne omenim svetohlinsko nedeljsko posedanje v prvi vrsti … v realnosti, daleč od oči javnosti pa zloba na dveh nogah. Filozofiranje in pridiganje o moralnosti in ne vem še čem. Z gajžlo v roki.

Hvala lepa.
[/quote]

Kaj dela cerkev in kaj uči vera, sta dva različna pojma. V bistvu je vse zmetano v en koš, tako to, da si npr. en župnik nabira denar in to, da nekdo verjame, da bo po smrti šel v nebesa. Kot da bi primerjal slona in vrtnico in rekel, da sta ista. Zato je tako posploševanje prav tako slaboumno kot se nekomu zdi slaboumen človek, ki veruje.

Seveda imaš pa po eni strani prav. Veliko vernikov je samo fake vernikov, si vero razlagajo kar malo po svoje, kar poglejte onega samooklicanega preroka, o katerem je nekdo odprl temo. Veliko “vernikov” gre samo v nedeljo k maši se pokazat, ne pa iskreno molit. Ampak vseeno ne razumem, zakaj je to problem drugih, če ima nekdo sam sebe za norca.

Spet pritiska vrocina ,levakom pa tisto nekaj namesto mozganov spet kuha


Ker ste sami največji nestrpneži in diskriminatorji.

Je katolik enako politik? Je kaj od politike odvisno, kdo bo prišel v nebesa?
No, potem pa še zato, ker se vtikajo v zakone.

Kaj dela cerkev in kaj uči vera, sta dva različna pojma. V bistvu je vse zmetano v en koš, tako to, da si npr. en župnik nabira denar in to, da nekdo verjame, da bo po smrti šel v nebesa. Kot da bi primerjal slona in vrtnico in rekel, da sta ista. Zato je tako posploševanje prav tako slaboumno kot se nekomu zdi slaboumen človek, ki veruje.

Seveda imaš pa po eni strani prav. Veliko vernikov je samo fake vernikov, si vero razlagajo kar malo po svoje, kar poglejte onega samooklicanega preroka, o katerem je nekdo odprl temo. Veliko “vernikov” gre samo v nedeljo k maši se pokazat, ne pa iskreno molit. Ampak vseeno ne razumem, zakaj je to problem drugih, če ima nekdo sam sebe za norca.
[/quote]

Problem je, ker so taki ljudje najbolj glasni in si kar od nekje domišljajo, da jim je nekdo dal privilegij, da ne rečem božje poslanstvo, da drugim solijo pamet, kljub temu, da sami delujejo popolnoma v nasprotju z “nauki”, ki jih (selektivno) citirajo. Potem imaš pa še politiko in ostale oportuniste, ki vse skupaj izkoriščajo za nabiranje poceni točk.

Vera je nekaj lepega in se mi zdi, da iskreno verojoči nimajo nobene potrebe, da bi drugim pamet solili, temveč s svojim delovanjem ustvarjajo dober zgled.

Problem je, ker so taki ljudje najbolj glasni in si kar od nekje domišljajo, da jim je nekdo dal privilegij, da ne rečem božje poslanstvo, da drugim solijo pamet, kljub temu, da sami delujejo popolnoma v nasprotju z “nauki”, ki jih (selektivno) citirajo. Potem imaš pa še politiko in ostale oportuniste, ki vse skupaj izkoriščajo za nabiranje poceni točk.

Vera je nekaj lepega in se mi zdi, da iskreno verojoči nimajo nobene potrebe, da bi drugim pamet solili, temveč s svojim delovanjem ustvarjajo dober zgled.
[/quote]

Diskriminirani so pa predvsem ti, zadnji.

Problem je, ker so taki ljudje najbolj glasni in si kar od nekje domišljajo, da jim je nekdo dal privilegij, da ne rečem božje poslanstvo, da drugim solijo pamet, kljub temu, da sami delujejo popolnoma v nasprotju z “nauki”, ki jih (selektivno) citirajo. Potem imaš pa še politiko in ostale oportuniste, ki vse skupaj izkoriščajo za nabiranje poceni točk.

Vera je nekaj lepega in se mi zdi, da iskreno verojoči nimajo nobene potrebe, da bi drugim pamet solili, temveč s svojim delovanjem ustvarjajo dober zgled.
[/quote]

Iskreno verujoči niso in ne morejo biti katoliki. Točno zaradi selekcije pravil, elastičnih pravil, “naukov”.

(kar mi ne paše, je metafora, kar mi paše pa morajo delat vsi)

Glupi ogovori na glupo vprašanje glupega portala


Ker ste sami največji nestrpneži in diskriminatorji.
[/quote]

Ne, to so vegani.

Greš v nebesa?

A veš zakaj je Nemčija velesila? Ker so zbrali toliko moči in sposobnosti, da so priznali in opravičili za napake (huda grozodejstva) polpretekle zgodovine.

Iskreno verujoči niso in ne morejo biti katoliki. Točno zaradi selekcije pravil, elastičnih pravil, “naukov”.

(kar mi ne paše, je metafora, kar mi paše pa morajo delat vsi)
[/quote]

Saj jaz si kot agnostik tudi prirejam interna pravila igre 🙂 in se vsekakor zavedam lažnosti. Čeprav morda izraz iskren ni bil dobro uporabljen, ker iskren je lahko tudi stalinist ali pa nacist, da ne zabluzim preveč v semantiko.

Mene osebno moti odnos do živali, narave. Se jih opredeljuje kot predmete, s katerimi se lahko ravna brez srca. In to nam je vsem v pogubo preko klimatskih sprememb.
[/quote]

Od kdaj pa to?

Saj jaz si kot agnostik tudi prirejam interna pravila igre 🙂 in se vsekakor zavedam lažnosti. Čeprav morda izraz iskren ni bil dobro uporabljen, ker iskren je lahko tudi stalinist ali pa nacist, da ne zabluzim preveč v semantiko.
[/quote]

To že, ampak, če nekdo sebe smatra za iskrenega pripadnika neke zadeve s pravili, ne more biti ravno iskren, če pa mirno krši tista, ki mu ne odgovarjajo.

Torej ali ni ravno iskren pripadnik ali pa je nekaj drugega.

Bi bilo fajn si razčistiti odnovne pojme, kaj pomeni biti duskriminiran, a ne?
Ne verjamem, da je kdorkoli diskriminiran kot VERNIK. So ti prepovedani obredi? Se rušijo hrami čaščenja? Vas kdo preganja? Se ne smete deklarirati kot verniki? Kaj od tega?
Ker to bi bila diskriminacija.
Če pa Cerkev kot inštitucija ni več nedotakljiva in zanjo začenjajo veljati enaki zakoni kot za ostale (do tega smo sicer še daleč, ampak vsaj začetki so) to niti pod razno ne pomeni, da si ti kot vernik diskriminiran.
Torej – pojmi, osnove, ne kar nekaj klobasat v tri krasne.

To že, ampak, če nekdo sebe smatra za iskrenega pripadnika neke zadeve s pravili, ne more biti ravno iskren, če pa mirno krši tista, ki mu ne odgovarjajo.

Torej ali ni ravno iskren pripadnik ali pa je nekaj drugega.
[/quote]

Res je, ampak zakaj je to problem nevernih? A ni to problem vsakega posameznika?

Res je, ampak zakaj je to problem nevernih? A ni to problem vsakega posameznika?
[/quote]

Seveda. Ampak samo, dokler se ne vtikajo v okolico.
Če se šteješ za člana nečesa, kar se vtika v okolico, potem pač pričakuj akcijo reakcijo.

Je naš svet. To se lepo vidi iz takih tem. Naša družba, država, ni nič drugačna. Ko se bo sprozila iskrica, pa naj bo iz katerega koli razloga, bo vsesplošno mesarsko klanje. Druga vojna je bila pravljica proti temu, kar nas čaka. Nekateri bi izganjali vernike, rusili cerkve, drugi bi muslimane sterali nekam, tretji prepovedali splav itd, itd…..si ne predstavljamo, kaj bo nastalo, na stotine paravojaških enot, milic, ena proti drugi….v bistvu sirija na n to potenco……
Zato vsem priporocam malce strpnosti in pameti, sicer bo jok in stok in škripanje z zobmi

New Report

Close