Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana je najlepše mesto v Evropi

Ljubljana je najlepše mesto v Evropi

https://www.reflectionsenroute.com/ljubljana-prettiest-city-europe/

Številni provinčarji nam zavidate lepoto metropole, prihodke od turizma in to da imamo sposobnega župana, ki je popolnoma preuredil prestolnico in ki vsako leto obnovi številne ceste, ki je v metropolo privabil investitorje.

Drži, sem iz Celja, pa imaš kar prav.

Ljubljana je res lepo mesto. Se strinjam. Lepo je urejena, ima krasno staro arhitekturo, lepo je prenovljena.

Sploh pogled na rusko-komunistično arhitekturo daje mestu poseben pečat. Kar vprašaj zahodnjake, za njih je vse to Pripyat v Ukrajini. Med Fužinami in Pripyatom ne vidijo razlike.

Urejenost kje? Razen strogega centra, ki je mikroskopski proti drugim glavnim mestom, ni nič posebnega. V katerem glavnem mestu evrope še vidiš traktorje, njive in gnoj 5 km iz strogega centra?

Ljubljana – je naše glavno mesto, jaz ga ne vidim nič bolj posebno lepega in izstopajočega kot ostala slo mesta.
Če se me vpraša katero je najlepše mesto v Evropi, pa zame to zagotovo ni Ljubljana.

Ne samo da ni lepa, mi provincijalci je tudi za svojo ne štejemo kaj preveč.

Definitivno se Ljubljane ognem, če se le da. Nobene zamere, a to ni več tista Ljubljana, ki je imela “dušo”!
Vsake oči imajo svojega malarja.

Urejenost kje? Razen strogega centra, ki je mikroskopski proti drugim glavnim mestom, ni nič posebnega. V katerem glavnem mestu evrope še vidiš traktorje, njive in gnoj 5 km iz strogega centra?
[/quote]

Ne podcenjuj traktorjev, njiv in gnoja. Sicer so 5km ven iz centra, torej?
Ljubljana je lepa. Nimaš kaj. Majhnost gor al dol.

to se pa strinjam.

V Sloveniji, ki je tako majhna in so razdalje tako kratke ter ima prečudovito naravo ni prav nobenega razloga, da bi živela v betonu Ljubljane, pa ima zaradi mene lahko 1000 naslovov najlepšega mesta. Tudi najlepše mesto se ne more primerjat z najgršim koščkom narave, mir, veter, barve, voda,..

S tabo se pa zelo strinjam. Ni nič posebnega in ni več tisto mesto z dušo, živo mesto, ne v smislu gužve od turistov, ampak je mesto dihalo domače, najlepše trgovine niso bile zabite z deskami ali zalepljene s papirjem, vse je bilo na dosegu roke, ni bilo BTC, ki ga kar se mene tiče ne rabimo. Ko mesto spremeniš v nedostopno peš cono, s poscanimi in posranimi podhodi strahov, kjer razen bednih kafičev ni ničesar drugega, v dotrajan in umazan kino lahko greš v BTC, da ne naštevam naprej. To ni več moje mesto in mesto moje mladosti. Vse je šlo v r… Sploh nočem več v center, ga imam raje v spominu od prej. Res pa so okusi različni. Komur je všeč, tudi prav.

Če mislite, da je LJubljana najlepše mesto v Evropi potem ne morete biti ni kaj drugega kot nerazgledan kmetavzar.

lepo mesto je ljubljana pa nisem od tam, ampak najlepše pa zame v evropi ni. a lepo zagotovo je

S tabo se pa zelo strinjam. Ni nič posebnega in ni več tisto mesto z dušo, živo mesto, ne v smislu gužve od turistov, ampak je mesto dihalo domače, najlepše trgovine niso bile zabite z deskami ali zalepljene s papirjem, vse je bilo na dosegu roke, ni bilo BTC, ki ga kar se mene tiče ne rabimo. Ko mesto spremeniš v nedostopno peš cono, s poscanimi in posranimi podhodi strahov, kjer razen bednih kafičev ni ničesar drugega, v dotrajan in umazan kino lahko greš v BTC, da ne naštevam naprej. To ni več moje mesto in mesto moje mladosti. Vse je šlo v r… Sploh nočem več v center, ga imam raje v spominu od prej. Res pa so okusi različni. Komur je všeč, tudi prav.
[/quote]

Tudi jaz čutim nostalgijo za tisto Ljubljano. En poseben štimung je bil takrat !
Sedaj je lepo urejena.

Torej so vsi turisti nerazgledani kmetavzarji?

Stari… Ljubljana ni brez duše temveč ima danes “novo dušo”.
Je pa čisto normalno, da se nam ne dopade vsem. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=qfDJV_1S4K0

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Lahko imate vse, ker ostala slovenija vlaga denar v to vašo gnilo “Lublano”. Meni je pa “Lublana tako odvratna, da ti gre na bruhanje! Sam beton, prometa toliko, da se lahko samo križaš, če se ob kakih 7h zjutraj ali pa ob 3h popoldan voziš tam okoli, sami ćefurćići “u lublan”, največ kriminala je ravno “u lublan” … še malo, pa boste imeli konkurenco – yugovići vs. Arabci. Hvala bogu, da imate tam džamijo, da se bodo tam nasrali in ne drugje po sloveniji! Ljubljana je greznica slovenije! Jaz se vedno probam na veliko ogniti Ljubljane. Ljubljana se skrije proti mirnemu podeželju. Rajši se enkrat na mesec peljem 50km v trgovino po neke dele, ki jih v kakem Mercatorju nimajo a ne … kot pa da vsak dan poslušam ta hrup, sam smog itd …

a je oče od Gorana Dragića tudi ” ćefur”?!?! SRAM NAJ TE BO janezek impotentni.

Lahko imate vse, ker ostala slovenija vlaga denar v to vašo gnilo “Lublano”. Meni je pa “Lublana tako odvratna, da ti gre na bruhanje! Sam beton, prometa toliko, da se lahko samo križaš, če se ob kakih 7h zjutraj ali pa ob 3h popoldan voziš tam okoli, sami ćefurćići “u lublan”, največ kriminala je ravno “u lublan” … še malo, pa boste imeli konkurenco – yugovići vs. Arabci. Hvala bogu, da imate tam džamijo, da se bodo tam nasrali in ne drugje po sloveniji! Ljubljana je greznica slovenije! Jaz se vedno probam na veliko ogniti Ljubljane. Ljubljana se skrije proti mirnemu podeželju. Rajši se enkrat na mesec peljem 50km v trgovino po neke dele, ki jih v kakem Mercatorju nimajo a ne … kot pa da vsak dan poslušam ta hrup, sam smog itd …
[/quote]

Druga mesta so še hujša

ljubljančani ste res moteni s tem odpiranjem tem o ljubljani. ostale nas pa baš boli za vas. pač en kup betona kot betona mate nametanega tko kot ostala mesta, pa gužva, smrad, avtomobili, vročina, megla… res ste ubogi na duši da imate nostalgične občutke za neko človeško tvorbo nametanega betona skupaj bahahah


[/quote]

Stari… Ljubljana ni brez duše temveč ima danes “novo dušo”.
Je pa čisto normalno, da se nam ne dopade vsem. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=qfDJV_1S4K0
[/quote]
Bebo, živel sem kar nekaj let tam, pa mi težko poveš, kdaj je imela LJ dušo.
Tvoje mnenje me ne prepriča, ti pa ustava dovoljuje drugačno mnenje.

Vidijo dušo v Ljubljani a ne vidijo duše v naravi. Vidijo dušo v tem, da PLAČAJO parkirnino in kavo v središču umetne človeške bede.


Bebo, živel sem kar nekaj let tam, pa mi težko poveš, kdaj je imela LJ dušo.
Tvoje mnenje me ne prepriča, ti pa ustava dovoljuje drugačno mnenje.
[/quote]

Teslo.. .in katera Ljubljana je imela dušo po tvojem? Pa saj si sam pisal o tem, da to ni več tista Ljubljana, ki je imela dušo. :-)))
Jaz vsaj povem, da zame tista tam iz sredine 70. let, ki se je spomnim kot mulc.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

New Report

Close