Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dve službi na izbiro

Dve službi na izbiro

Imam več kot 10 let delovne dobe, sicer redno službo, kjer pa mi ni ok. Diplomo imam iz družboslovne smeri, končujem še naravoslovni faks.
Na izbiro imam dve službi:
1. v Sloveniji, na svojem področju, za 710€ (1 let kot pripravnica potem adijo, ker je nadomeščanje porodniške). Prednost: končno v svoji stroki, možnost mreženja. Zahtevajo pa univ. dipl. moje smeri (obeh mojih smeri) in veliko izkušenj z EU projekti, čeprav gre za začetniško delovno mesto.

2. v Avstriji, delo v turizumu, nobenih diplom, samo pridnost, neto 1300€. Slabost: trdo delo kot fizikalc, daleč od moje stroke. Prednost: večja plača, možnost iskanja boljše službe v Avstriji.

Jaz sploh kaj v prid prvi službi?

Aja, pri nas intenzivno iščem že dalj časa, so bili razpisi tudi za bolje plačane službe, samo nisem bila uspešna. Te bolje plačane službe bi bile pa tam okrog 1000€ neto. Če bi seveda uspela pa še nisem.

jaz bi izbrala prvo. konec koncev lahko vmes iščeš boljšo službo v Avstriji ali kjerkoli v EU.
Če boš kelnarila v Avstriji boš tako zmatrana, da ne boš imela ne časa ne volje iskat drugega dela.

nova
Uredništvo priporoča

K prvi naj dodam, da bi me samo najem stanovanja stal še 400€, brez stroškov.

Pa obe službi sta 40 ur na teden. In nobena ni kelnarjenje.

Žal imaš izbiro bolj slabo. Izbereš lahko le manjše zlo. Imaš možnost zdržati še malo v trenutni službi, da se ti odpre kaj boljšega?

Ko sem se po študiju zaposlila, smo si prvih nekaj let s kolegi in kolegicami delili stanovanje in najemnino. Nekaj časa pa sem se vozila (1,5 ure v eno smer).
Službo podobno drugi bi v tvojem primeru vzela le, če bi lahko ob njej lahko res veliko privarčevala, kar pa ob navedenem znesku dvomim.

K prvi naj dodam, da bi me samo najem stanovanja stal še 400€, brez stroškov.
[/quote]

v Avstriji pa ne bi rabila stanovanja?
Razmisli o tem, kaj ti prinašata ti dve službi v prihodnosti. V končni fazi je prva služba le za eno leto, fizikalit v Avstrijo greš lahko tudi naslednje leto, saj je teh služb vedno dovolj.
Imaš družino, stara si najbrž čez 30?

Vem ja, da je bolj slaba izbira.
Ampak iskanje traja že več let. V Sloveniji je to najbolje, kar mi je uspelo najti (na kupe vlog, več let iskanja, kup razgovorov). V sedanji službi že več let trpim tako, da res ne vzdržim več.
Razmišljam v smer, če sprejmem slabo službo v Avstriji, da je priložnost, da se super naučim jezika in da potem lahko iščem kaj boljšega.

v Avstriji pa ne bi rabila stanovanja?
Razmisli o tem, kaj ti prinašata ti dve službi v prihodnosti. V končni fazi je prva služba le za eno leto, fizikalit v Avstrijo greš lahko tudi naslednje leto, saj je teh služb vedno dovolj.
Imaš družino, stara si najbrž čez 30?
[/quote]

V Avs. je stanovanje brezplačno, dobim v okviru službe.

V prvi službi ne bi niti skozi mesec prišla. 400€ najemnine, potem še položnice, stroški. Mislim, da ne bi šlo s 700€ skoz, bi morala dodajat prihranke zraven.

Kaj točno hočeš od nas? Ker sama si si že odgovorila, da prva ni OK, da je nizka plača, da je samo za 1 leto, da boš pripravnica, da ne boš preživela skozi mesec. Sama se nagibaš k drugi službi in hočeš našo potrditev.

Ampak jaz se strinjam z onimi, da je prva služba boljša, da pridobiš nekaj izkušenj na svojem področju. Če si pač že doštudirala iz tega. Tam se lahko potem marsikaj odpre, če se pa ne, pač greš potem v Avstrijo. Sicer se pa vprašaj, zakaj si to študirala in nisi že prej šla delat v Avstrijo, ker si s tem študijem izgubila 5 let.

Najemnina se dobi ceneje, samo bo treba pač prilagoditi standard svojim prihodkom. Saj v Avstriji tudi ne bo tako oh in sploh, razen če se boš vozila iz Slo in doma pri starših.

Najprej 1. Če se kasneje nič ne pokaže, imaš 2. lahko kadarkoli kasneje.

He, he, v bistvu sem presenečena, da ste vsi za prvo. Sem bila prepričana, da boste vsi za drugo.
Jaz sem se v bistvu skoraj odločila za drugo varianto. Se mi pa seveda porajajo dvomi.
Če ne drugega, s prvo varianto ne bi prišla niti skozi mesec. Je sicer ok delo, ampak plača pa zanič. Pa tako mimogrede, imam že skoraj 15 let delovne dobe.

Ker ste vsi za prvo varianto, sem radovedna zakaj ste za prvo varianto? Res, da je fajn delo, ampak plača pa za zjokat, pripravništvo kljub skoraj 15 let delovne dobe.
1. varianta: 710€ plače, najem stanovanja 400€+ stroški, ni možnosti NDČ, samo za 1 leto
2. varianta: 1300€ plače, najem stanovanja 0€. možnost NDČ, možnost napredovanja

1., če želiš še kdaj delati v svojem fohu.


Če že moraš na vrat na nos zamenjati, se strinjam s tabo. Izbrala bi Avstrijo.


Če že moraš na vrat na nos zamenjati, se strinjam s tabo. Izbrala bi Avstrijo.
[/quote]

NI ravno hitro, že več let iščem. Res pa je, da sem več let iskala samo v Slo. V Avs. pa zadnjih par mesecev.

NI ravno hitro, že več let iščem. Res pa je, da sem več let iskala samo v Slo. V Avs. pa zadnjih par mesecev.
[/quote]
Verjamem. Ampak imaš praktično dve diplomi v žepu in kar nekaj let izkušenj. 700 Eur je absolutno razvrednotenje, žal. Če nimaš majhnih otrok, absolutno tujina. Če sprejmeš v Avstriji, se boš hitro naučila dobro jezika, potem pa ni več ovir za nadaljnje iskanje v Avstriji.

Za prvo varianto zato, ker imaš odskočno desko za naprej, znanje v fohu, ki te veseli in torej možnosti bolj odpre za naprej. Če se izkažeš, morda celo v istem podjetju.

Druga varianta je pa samo delo za denar.

Zakaj ne poskusiš najti cenejšega najema?

Zakaj je 400 EUR najmenine edina varianta? Kaj pa vožnja od canejše varinate najema in povračilo potnih stroškov?
Koliko imaš delovne dobe v svoji stroki, na tem nivoju izobrazbe?
Ti je cilj živeti v Sloveniji ali v Avstriji ali v nemško govorečih deželah?
Si v svoji stroki pa ne bi mogla že sedaj iskati službe v tujini (sploh s 15 let delovnih izkušenj)?


Verjamem. Ampak imaš praktično dve diplomi v žepu in kar nekaj let izkušenj. 700 Eur je absolutno razvrednotenje, žal. Če nimaš majhnih otrok, absolutno tujina. Če sprejmeš v Avstriji, se boš hitro naučila dobro jezika, potem pa ni več ovir za nadaljnje iskanje v Avstriji.
[/quote]

Nekako tako tudi jaz razmišljam.
Zdaj sicer znam za silo nemško, ampak daleč od tega, da bi bilo to tekoč govor in pisanje. Tako, da na svojem področju ne morem resno kandidirat. Torej, če se naučim jezika, imam seveda več možnosti.

Kar se pa te slovenske službe tiče pa je v bistvu še huje kot razvrednotenje. Gre za organizacijo, kjer sem si že od nekdaj želela delat. Pa so imeli razpis, točno za mojo smer (družboslovno) in zahteve tudi po znanju iz naravoslovja (glede na to, da bom kmalu končala naravoslovni študij, imam nekaj znanja) pa kup izkušenj, ki jih tudi imam. Razgovor vse super in fajn. Potem pa so razpis razveljavali, nikogar vzeli. So pa dali ven enak razpis, samo, da so tokrat iskali pripravnika (torej namesto jurja plače, 700€), zahtevana pa še vedno enaka znanja in izkušnje. In mi namignili, da se naj prijavim, ker sem super. Tisto za jurja plače bi seveda takoj vzela brez razmisleka. Tole pa je res ponižanje. Čeprav si tako delo želim opravljat.

Predaleč za vožnjo, se bi morala preseliti. Kar se pa najema tiče pa ni kaj prida izbire. Pa opremljeno stanovanje mora biti, ker za eno leto se res ne splača na novo opremljat stanovanja.
Delovne dobe za DM, kjer je zahtevana univ. izobrazba, imam nekaj manj kot 15 let.
Cilj mi je živeti in ne vegetirati. Če bo to v Avstriji, bo pač v Avstriji.
V svoji stroki si sedaj sicer iščem tudi v tujini, vendar je težava jezik.

Saj že veš, kaj hočeš. Si samo potrditev hotela?

Če že veš, kaj hočeš, potem go for it.

Nekako tako tudi jaz razmišljam.
Zdaj sicer znam za silo nemško, ampak daleč od tega, da bi bilo to tekoč govor in pisanje. Tako, da na svojem področju ne morem resno kandidirat. Torej, če se naučim jezika, imam seveda več možnosti.

Kar se pa te slovenske službe tiče pa je v bistvu še huje kot razvrednotenje. Gre za organizacijo, kjer sem si že od nekdaj želela delat. Pa so imeli razpis, točno za mojo smer (družboslovno) in zahteve tudi po znanju iz naravoslovja (glede na to, da bom kmalu končala naravoslovni študij, imam nekaj znanja) pa kup izkušenj, ki jih tudi imam. Razgovor vse super in fajn. Potem pa so razpis razveljavali, nikogar vzeli. So pa dali ven enak razpis, samo, da so tokrat iskali pripravnika (torej namesto jurja plače, 700€), zahtevana pa še vedno enaka znanja in izkušnje. In mi namignili, da se naj prijavim, ker sem super. Tisto za jurja plače bi seveda takoj vzela brez razmisleka. Tole pa je res ponižanje. Čeprav si tako delo želim opravljat.
[/quote]

Zakaj torej sprašuješ, saj je jasno kaj si se odločila.

New Report

Close