Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kdaj in kako dati odpoved?

Default avatar

enprimorc

Moj odpovedni rok je 30 dni. Novo službo nastopim 1.9. (nedelja).
Ali drži, da dam odpoved 1.8. in začne odpovedni rok teči 2.8. (petek) in je 31.8. zadnji dan odpovednega roka?
30 dni pomeni 30 dni in ne en mesec (ker avgust ima 31 dni)?

Delam na Primorskem, tu imamo tudi šefa. Direktor in kadrovska pa je v LJ. Je dovolj, če dam odpoved šefu ali je bolj pametno, da en izvod dam šefu, drugega pa isti dan pošljem v kadrovsko službo? Bo veljal datum, ko dam šefu? Ker po pošti bo kasneje.
Default avatar

Butl TM

oddaj kakšen dan preje in napiši kdaj boš zadnji dan v službi.
Default avatar

enprimorc

Moram še prečekirat kako se uradno napiše, da ne bo kaj narobe.
Default avatar

svašta

Saj človek ne more verjet, kakšno kompliciranje ...
Default avatar

enprimorc

svašta je napisal/a:
Saj človek ne more verjet, kakšno kompliciranje ...
Namesto, da smetiš temo in težiš, raje povej kako je prav in ok. Če že moraš pisat, piši kaj koristnega. Aja, to pa ne bo šlo, a ne da?
Default avatar

Mivsismoroboti

Vsi datumi so pravilno izračunani. Daj dva izvoda odpovedi v roke šefu 1.8., na en izvod se naj podpiše in zraven napiše datum prejetja. Ta izvod si shrani in ga skeniraš pa pošlješ kot priponko v e-pošti v kadrovsko službo. Jaz bi tako.
Default avatar

enprimorc

Mivsismoroboti je napisal/a:
Vsi datumi so pravilno izračunani. Daj dva izvoda odpovedi v roke šefu 1.8., na en izvod se naj podpiše in zraven napiše datum prejetja. Ta izvod si shrani in ga skeniraš pa pošlješ kot priponko v e-pošti v kadrovsko službo. Jaz bi tako.
Hvala. Jaz tudi mislim, da je to najbolj ziher varianta.