Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kake fore-trike uporabljate v gosodinjstvu, da vam znese čez mesec pri majhnih dohodkih?

Kake fore-trike uporabljate v gosodinjstvu, da vam znese čez mesec pri majhnih dohodkih?

A ima še kdo občutek, da se je življenje od lani podražilo vsaj za 60 procentov? Najbolj pri osnovni špeceriji-hrana in gospodinjske potrebščine…
Kako se vi spopadate s temi stroški in z denarjem, da pridete skoz mesec? A mi lahko kdo od vas proda kako foro, kako lahko prišparam pri hrani? Smo 3 članska familija in otrok rabi konkretne obroke.
Pri položnicah pa….isto sranje, grejo gor vsak mesec. Mesečno za njih porabimo od 500 do 600 e, oziroma cca eno mesečno plačo. Potem je tu še avto in bencin-kar je nekako tudi nujno.
V trgovino grem STRIKTNO 1X tedensko v večjo nabavo za en teden. V nujnih slučajih (razen, če zmanjka kruh ali kaka nujna zadeva za dokončanje kosila).
No torej…

En vikedn greste k tvojim. Naslednji vikend k njegovim. Za domov vam še spakirajo ostanke. To imate rešene 4 dni če ste pametni.
Vmes še h kakim kolegom na obisk/piknik. Nažreš se tako, da drug dan paše samo nekaj malega. Pa teden mine.

Perilo perem brez praška – razen, če je nujno. Sušilec uporabim samo, če je nujno, sicer sušim na zraku. Detergent za posodo uporabim samo, ko je res treba (nimam pomivalca).
Če ostane kruh, ga naslednji (in še naslednji) dan popečem na ponvi, malo zahrusta in še boljši je. Hrane ne zavržem, če ostane riž, ga uporabim v solatah, isto testenine. Jeseni in pozimi zgodaj spustim rolete, zadržijo toploto, kadar le gre, ogrevam samo en prostor.
“bio in eko” hrane v trgovinah ne kupujem (če že, potem od kmetov in neposrednih proizvajalcev (mlečni izdelki so vrhunski in cenejši, kot v trgovini)), ker so večinoma samo pobarvani in imajo edino dodano kvaliteto v dodani nalepki.

Pri bližnjem kmetu sem se zmenila, vsak teden dobim gajbico zelenjave za 7 e. Lani je bila dobra letina sadja, gratis sem dobila jabolka (nabrala sama) in gajbico krompirja.

nova
Uredništvo priporoča

če bi hotela res dobre nasvete, potem moraš malo več povedati, kje zapravljaš. Kaj je všteto v položnice 500 – 600 evrov, to se meni zdi gromozanska vsota.
za začetek pomisli, koliko daste na mesec za elektronske igračke, to je ponavadi največji strošek.

Sama imam poloznice….60 vzajemna, 60 elektrika, 20 komunala, 60 telefon in tv

Se pravi cca. 200 eur.

Kako imate vi 600 eur?


Tule sem se tudi jaz vprašala, kakšne položnice za vraga so to? OK, midva sva dva, ampak za stroške v dvosobnem stanovanju v bloku + elektrika + Telemach (trojček+2 mobilna telefona) + RTV plačam cca 330 evrov, 3 mesece poleti še manj, ko ni obračunana kurjava. Kako pride tričlanska družina na 500-600 evrov položnic?

Vse večje trgovine imajo vsak dan znižane izdelke od 30 do 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker so pred iztekom roka. Izdelki so neoporečni in tudi v hladilniku še vzdržijo kakšen dodaten dan…na voljo imajo jogurte, sira, meso in še in še. Če znaš skuhati vse ti to lahko zelo omili stanje v denarnici. Mogoče je koga sram kupiti te izdelke, mene ne. Nič ni narobe z njimi, cena pa je tudi ugodna. Meso kupim 1x na mesec in naredim porcije za v skrinjo. In pa mesečni nakup osnovnih stvari. Koliko pa kaj hrane vstran vržete, to je namreč tudi denar.


Tule sem se tudi jaz vprašala, kakšne položnice za vraga so to? OK, midva sva dva, ampak za stroške v dvosobnem stanovanju v bloku + elektrika + Telemach (trojček+2 mobilna telefona) + RTV plačam cca 330 evrov, 3 mesece poleti še manj, ko ni obračunana kurjava. Kako pride tričlanska družina na 500-600 evrov položnic?
[/quote]

Ne vem, kaj je “tisto” kjer bi lahko res prišparala na položnicah. Naj povem, da ne živim v bloku, kjer z eno položnico pokriješ 5 mojih, ki sem pač v manjši stari adaptirani hiši. Torej;
2xZZZS, Voda….14 e, Elektrika….70 e-poleti-pozimi od 130-150 e, ker se ogrevamo na elektriko pri kvadraturi 60 m2, Telemah-trojček 50 e, 3xmobitel…ja tu ziher zelo pretiravamo ker pride več kot 100 e skupaj, bencin pač tankamo s Petrol kartico, pride kake 3 tanke mesečno, če ne gremo na daljšo vožnjo. No pa saj ni zdaj glavna tema, kere stroške imamte vi in mi, ampak kako kupiti v trgovini in kaj, da bi se zmanjšali stroški pri hrani. Ena od vas pravi, da v trgovini dobiš robo pred pretekom roka. Ja meni je to kul, problem pa je, da jaz ne hodim vsak dan premetavat pakete oziroma izdelke v trgovini, ki se ponujajo-kot ugodni, ker ti itak takoj zmanjkajo. Pa še iz svojih prejšnjih izkušenj vem, da je to še večja potrata denarja, ker vedno znova v košaro dodaš kako stvar, ki te zamika. Oziroma je tedenski znesek vseh nakupov večji od mojega enotedenskega.

En vikedn greste k tvojim. Naslednji vikend k njegovim. Za domov vam še spakirajo ostanke. To imate rešene 4 dni če ste pametni.
Vmes še h kakim kolegom na obisk/piknik. Nažreš se tako, da drug dan paše samo nekaj malega. Pa teden mine.
[/quote]
10+
Ta je najbolj močna.
Tam se nažremo in to drži 2 dni.


Mogoče prišteva še vrtec, najemnino, lizing za avto?

Ne vem, kaj je “tisto” kjer bi lahko res prišparala na položnicah. Naj povem, da ne živim v bloku, kjer z eno položnico pokriješ 5 mojih, ki sem pač v manjši stari adaptirani hiši. Torej;
2xZZZS, Voda….14 e, Elektrika….70 e-poleti-pozimi od 130-150 e, ker se ogrevamo na elektriko pri kvadraturi 60 m2, Telemah-trojček 50 e, 3xmobitel…ja tu ziher zelo pretiravamo ker pride več kot 100 e skupaj, bencin pač tankamo s Petrol kartico, pride kake 3 tanke mesečno, če ne gremo na daljšo vožnjo. No pa saj ni zdaj glavna tema, kere stroške imamte vi in mi, ampak kako kupiti v trgovini in kaj, da bi se zmanjšali stroški pri hrani. Ena od vas pravi, da v trgovini dobiš robo pred pretekom roka. Ja meni je to kul, problem pa je, da jaz ne hodim vsak dan premetavat pakete oziroma izdelke v trgovini, ki se ponujajo-kot ugodni, ker ti itak takoj zmanjkajo. Pa še iz svojih prejšnjih izkušenj vem, da je to še večja potrata denarja, ker vedno znova v košaro dodaš kako stvar, ki te zamika. Oziroma je tedenski znesek vseh nakupov večji od mojega enotedenskega.
[/quote]
Tvoje razmišljanje žal ni racionalno glede nakupa poceni hrane…vsa ta namreč ostane v hladilniku še vsaj nekaj dni…ker rok uporabe je vedno datum, ki pomeni NAJMANJ DO TAKRAT. Glede dodatnih nakupov pa se moraš disciplinirati SAMA. Če so ti tile predlogi nekoristni, pol pač sama delaj na tem kje in kako😉Srečno

vzemite poceni pakete na mobitele, ki so okrog 10 evrov, nič drugega ne rabite, pa je že stotka v žepu. glede na to, da je otrok že večji, začnita še kaj dodatno delat, ker spod 400-500 evri za hrano in ostale gospodinjske pripomočke ne bosta prišla.

Imam kredit za avto, septembra bo vrtec, mercator nakup na obroke, pike…ampak tega ne štejem med položnice.

Če pa češ prišparat pri hrani potem pa kupuj osnovne “bele” sestavi, nič sladkarij, nič priboljškov in boš prišparala.

Če živite v hiši potem si omisli zelenjavni vrt, sama pridelaj čim več ozimnice, omisli si kakšne kokoši, piščance. Meso kupi pri kmetu, ko ima koline in ga daj v zamrzovalnik. Seveda ne samo talepih kosovo.

… kera glupača

Hehe, na minimalcu, pa cela familija vsak svoj iPhone. Avto je Golf ali Passat?

Položnic je preveč… mogoče bo treba ukinit 500 tv kanalov in najvecje pakete telefonije.

Če imaš male dohodke, ne rabiš avta… avto je vsaj 300eur na mesec.

Hrana in ostalo je poceni, če kupuješ sezonske zadeve…. če bi pa sredi januarja lubenice, je pa druga zgodba.

Ne vem, kaj je “tisto” kjer bi lahko res prišparala na položnicah. Naj povem, da ne živim v bloku, kjer z eno položnico pokriješ 5 mojih, ki sem pač v manjši stari adaptirani hiši. Torej;
2xZZZS, Voda….14 e, Elektrika….70 e-poleti-pozimi od 130-150 e, ker se ogrevamo na elektriko pri kvadraturi 60 m2, Telemah-trojček 50 e, 3xmobitel…ja tu ziher zelo pretiravamo ker pride več kot 100 e skupaj, bencin pač tankamo s Petrol kartico, pride kake 3 tanke mesečno, če ne gremo na daljšo vožnjo. No pa saj ni zdaj glavna tema, kere stroške imamte vi in mi, ampak kako kupiti v trgovini in kaj, da bi se zmanjšali stroški pri hrani. Ena od vas pravi, da v trgovini dobiš robo pred pretekom roka. Ja meni je to kul, problem pa je, da jaz ne hodim vsak dan premetavat pakete oziroma izdelke v trgovini, ki se ponujajo-kot ugodni, ker ti itak takoj zmanjkajo. Pa še iz svojih prejšnjih izkušenj vem, da je to še večja potrata denarja, ker vedno znova v košaro dodaš kako stvar, ki te zamika. Oziroma je tedenski znesek vseh nakupov večji od mojega enotedenskega.
[/quote]
A ste cele dneve na telefonih, da vam uspe zagonit 100€? Če imate Telemach, je najcenejši paket (2 uri pogovorov + neomejeno SMS + 2GB podatkov) 6 €. Pa med sabo se lahko zastonj kličete in še koga, ki je na Telemachu. Evo prišparate 80€ mesečno, kar je cca jurja letno. Samo z manj čvekanja po telefonu. Meni se zdi to res simpl.
Pa začnite si pisat stroške, čisto vsak evro. Ker glede na tole počez seštevanje stroškov se mi zdi, da ne znate ravno najbolj z denarjem.

Telemach in mobiteli.. nene. Če nočeš gagati, moraš tule nekaj narediti.
Plačevanje s karticami nene. Samo z gotovino. Šele potem ti bo jasno, koliko daš iz rok.

Zdi se mi, da si ena tistih, ki bi rada instant rešitev za resen problem in potem dolg nos ob nasvetu, ki bi res deloval. Ne bo šlo.

Sicer pa: Hoferjev včerajšnji kruh ali spečeš, ne kupuješ predpripravljenega. Je več dela, ampak manj stroškov.
Če hočeš pa konkretne nasvete za živila, jih pa ne boš dobila, ker mi nimamo pojma, kaj nepotrebnega kupuješ.

Nekako oddaljeno se mi zdi, da se boš morala kar sama naučiti loviti ribe, ker tujci jih ne bodo ves čas dajali.

Keč je v tem, da je treba spremeniti navade, kar pa ni lahko.

Da sem se spravila v red, sem spremenila prioritete, odpovedala kabelsko, bili 1 leto brez tv, gotovinsko plačila, hrano samo to kar nujno rabimo, brez cipsov in ostale junke food, kuhamo raznovrstno in poceni, ne zapravlja na kavah, revijah, alkoholu….. Kruh pečem sama, tudi priboljške, Imam porabo energije večjo pri nizki porabi, avto samo za službo, ostalo pesacim, hrana se največ kuha enolončnice, na srečo imam vrt…. Gre počasi na bolje

Nižji stroški ali višji prihodki. Stroške imate res na ful, ampak tam nočeš nič spremeniti. Nočeš niti vsak dan v trgovino pogledat, kaj je znižano. Ja OK, potem pa povej, KAJ točno hočeš?

Ker ni čudno, da ste tako v dreku, če oba delata za minimalca, španata se pa kot da bi imela vsaj povprečno plačo. 100 EUR mobitela?!?!?!?! 50 EUR tv in internet?!?!??! Pri vajinih prihodkih je to očitno 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prihodkov.

Pa stroški v vaši mini hiški so ogromni. Se ti dejansko bolj splača zamenjati to hiško za enako veliko stanovanje, bo manj denarja.

Kruh doma sama peci, ne kupuj salam, klobas in podobnega sranja, paštet tudi ne. Bodite na res osnovni hrani. Ne kupuj predelane hrane.

Ampak itak ti nič od naštetega ne bo všeč. Ker kot je že ena rekla, ti bi instant rešitev, ki je pa ni. Treba je zmanjšati stroške ali povečati dohodke. Pa resno plačuj malo z gotovino, nič na kartice. Morda te potem malo strezni.

Kot študent sem imel kar nekaj posebnih podvigov.

1. Je ta, da sem šel računat, kako bi na položnicah prišparal. Vedel sem, da ma gazda v stanovanju še stare žarnice. Ok grem poračunat in ugotovim, da hamajo elektriko ko usekane. Šel v merkur in naredil investicijo in nakupil LED žarnice samo za svetila, ki jih najpogosteje uporabljam… stvar se je seveda na položnuci poznala, po nekaj mescih pa se je investicija pokrila. Da ne omenjam boljše osvetlitve. Tko je za staro plafonjero dovolj ena led sijalka namesto treh žarnic na nitko.

2. Hrana, tu sem skeptičen glede šparanja ampak nekaj stvari:
-Kruha za sprotno rabo se ti doma ne splača pečt.
– Razni doručki, konzervirani obroki in podobno so dragi – obvoz.
-Večinoma je vsa predpripravljena hrana nenormalno draga.
-obvoz od tistih EKO BIO štantov, ki so tam samo za lupljenje potrošnikov. Meni na kraj pameti ne pade dat 3 EUR za kilo paradajza. Tisti za 1 EUR je čist kul.
-Kupuj sezonsko sadje in zelenjavo ker cene ful nihajo glede na ponudbo na trgu. (Včasu sezone je ponudbe ogromno zato je cena nižja)
-Flaširana voda je v Sloveniji kretenizem
-Za popoldansko pivico je tudi navaden sixpack Pittingerja za 3 EUR dober.
-Kuhaj jedi, ki jih lahko spraviš. Na priner župo se lahko nakuha enkrat v velikem loncu in nato ostanek zamrzne.
-Kakšna omaka bolognese podobno… zamrzneš in odtajaš ko so makaroni na mizi.
-Kuhanje za več oseb hkrati se bolj splača kot za eno.
-Jajca lahk pri kmetu dobiš ceneje in ponadvadi so kar debela.
-zraven faširanga mesa dodajaj čim več čebule… pač… trik, kako poceniti porcijo…
-namesto sokov in kedenih čajev kupiš sirup za redčenje (če že mora bit cukrano)
-z zaneznjenim sadjem in zelenjavo ni nič narobe. Zaradi manj problemkv z logistiko in skladiščenjem je to precej cenejša opcija kot nezamrznjena.
-Hofer, Euro Spin ipd štacune imajo določe artikle v ponudbi za ful dobro ceno. Preveri ponudbo in ne plačuj ekstra za brezvezno znamko.
– običajno so ugodnejši artikli postavljeni nižje na policah.

3. Naprave in luči izklapljajte, ko jih ne potrebujete. Tudi to je eden od zelo učinkovitih načinov, kako prišparat na položncah.

Si vis pacem, para bellum.

Ogrevaš pa ne? Davka tudi ne plačaš? Zavarovanje hiše/stanovanja?

Spim pri tastu in tašči. Bedim pa v službi.

[/zraven faširanga mesa dodajaj čim več čebule… pač… trik, kako poceniti porcijo…quote]

Rumena čebula je bila lani pri sosedu 65 centov, letos 2 eur. Podražitev za 307 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} !!!

New Report

Close