Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nisem tipična ženska

nisem tipična ženska

Že kakšno leto si nisem kupila oblačila, ne čevljev, ne torbice…
Enostavno sovražim nakupovanje oblačil.
Še katera taka?

Še ena taka in mislim da sva taki samo dve:)

Evo mene, smo že tri.

Ne bom rekla, da že leto dni nisem kupila nič (ker pač nekaj stvari sem nujno potrebovala), a vseeno – še ena taka, ki sovraži nakupovanje.

Jaz sem tudi bolj skromna za nakupovanje, vendar si kupim točno tisto, kar potrebujem in kar nosim. Evo letos moji nakupi: dvojne pajkice (hlače čez kolena), ena daljša majica za čez pajkice, sandali, lepi in udobni, mi jih je uspelo dobiti za 24 eurov.
Za jeseni in pozimi ne nameravam nič kupiti, razen nogavic, ki se hitro strgajo.

Raje nakupujem posteljnino, posodo, male gospodinjske aparate..
Npr., grem z namenom da kupim čevlje, domov pa prinesem sesalec:)

Jaz vse nakupe opravim zelo racionalno. Od oblek, kozmetike, čistil, hrane, in tudi večjih nakupov. Vedno se dvakrat vprašam, če to res potrebujem in ponavadi je drugi odgovor ne, ne potrebujem, razen pri hrani, kjer pazim kaj točno kupim. Imam svoje kriterije.
Ne gre za to, da bi mi bilo nakupovanje odveč, ali da ne bi imela denarja. Gre za zavestno odločitev, da je potrošništvo med največjimi onesnažebvalci planeta in pri tem nočem sodelovat. Imam vse kar rabim, nič mi ne manjka.

Kupujem samo obutev, če jo potrebujem, z vsem ostalim me moj zalaga (vedno kaj privleče iz tujine). Ima okus za modo, ampak vsega pa tud ne morem ponosit, zato polovico podarim.
Kakršnokoli nakupovanje (tudi hrane) mrzim. Trgovine me ponavadi vidijo 1x na teden.

No, jaz sem moški in obožujem takšne ženske, ker tudi sam sovražim nakupovanje in hojo ter izbiranje po trgovinah, obožujem pa naravo. Me zanima, če ste slučajno samske, saj sem sam samski in bi z veseljem odšel z vami na pijačo, kjer bi se pogovorili in morda preskoči tudi kakšna iskrica, pustimo se presenetiti.

Jaz sovražim nakupovanje, ker so slovenske trgovine zanič.

ni tako strastnih nakupovalk, kot bi radi mediji prikazali. Za večino je to nuja (tedenski šoping za familijo, kar nekateri moški smatrajo za zapravljanje, dokler niso sami prisiljeni nabaviti hrane in ostalih nujnih pripomočkov) in muka.

Zato pa jaz vse kupujem na spletu iz tujine. Imajo vse, izbira ogromna, cene po želji – zelo drago, poceni ali normalno – glede na budžet, ki je na razpolago.

Debatiramo o nakupovanju in ne o založenosti domačih konkretnih trgovin!

Če si ljubitelj narave, raje povabi na sprehod v naravo, ne pa v gostilno :).

Drugače pa se strinjam, da večina žensk ni nekih nakupovalk, vsaj tiste ne, ki jih jaz poznam. večini je tečno hodit po trgovinah.

Jaz sem pa letos nabavila kar nekaj novih stvari, ker mi je vsega zmanjkalo!
Tudi za jesen in zimo imam namen nabavit kar nekaj nove garderobe.

Zato sem bila pa prejsnja leta zelo skromna, kar nekaj let si nisem kupila skoraj nic drugega, kot le pajkice, ki so potrosni material.
Nakupujem pa kar nekaj preko spleta, nekje polovico, drugo polovico grem pa v trgovino po trenirko in spotoma nabavim se majcke, bluze, hlace, ce sem ze v sopingu in vem, da bom v kratkem rabila se kaj, to kupim takoj, da ne hodim naslednji mesec spet po trgovinah.

Komaj cakam, da obnovim garderobo, da bo pol spet en cas mir!

Če si ljubitelj narave, raje povabi na sprehod v naravo, ne pa v gostilno :).

Drugače pa se strinjam, da večina žensk ni nekih nakupovalk, vsaj tiste ne, ki jih jaz poznam. večini je tečno hodit po trgovinah.
[/quote]

Saj nisem rekel, da mora biti pijača v gostilni, lahko si pripraviva piknik s hrano in pijačo v naravi, sicer je za ta vikend napovedano deževno vreme, naslednji vikend bi pa že šlo, lahko greva na Gorenjsko ali na kako drugo zanimivo lolacijo, zmeraj rad odkrivam nove stvari.

A v nakup škarjic za nohte pa ne bi investirala ali pa pedikuro, da ne bi z zanemarjenimi kremplji trgala nogavic?

Ko si moram kaj kupiti (nujno), vedno rečem: kaj sem komu naredila, da moram po trgovinah!? Res , to je zame nujno zlo.

po trgovinah? Zakaj so pa navadno vedno natrpane? Poznam kar nekaj žensk, ki gredo v trgovino po eno stvar, se sprehajajo, ogovarjajo ostale, zraven pa kukajo v košare, kaj je kdo kupil.

Tukaj nas je le peščica , ki ne hodi, ne mara hodit po trgovinah. Racimo 10-15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ostale hodijo, zato je gužva. Nekatere, da gledajo, kaj je kdo kupil? Resno?? Mene še moj nakup zanima le toliko, da vidim, da nisem česa pozabila. Kaj drugi kupujejo. Briga me.

da se jih večina tukaj fine dela.
jaz pa grem rada, kaj lepega si kupiti in tudi grem rada pogledati.
ne kupujem brezglavo, večkrat grem kaj samo pogledati in če najdem kakšno lepo stvar, premislim ali jo res rabim in potem kupim. Včasih mi je kakšna všeč in tudi uporabna pa si je ne morem privoščiti in tudi ne kupim in potem če me počaka do znižanja se lahko zgodi, da jo kupim.
res pa je da takrat ko nekaj res rabim že nujno, ker gre staro stran, ker se raztrga, navadno nove stvari ne najdem. Zato veliko raje grem pogledati sicer po trgovinah in ko če najdem kaj lepega in vem,da bom v prihodnosti rabila, takrat kupim, in potem ko dejansko rabim ni stresa, in obsedenega iskanja po trgovinah.
rada grem pogledati, nisem pa obsedena brezglava zapravljalka. tudi ko so znižanja, grem , če grem navadno po izbrane točno določene stvari, ki vem,da jih bom rabila.
Ampak tega,da grem rada kaj pogledati po trgovinah me pa ni sram priznati in se ne bom pretvarjala kot večina tukaj, kako jim je vse muka, potem pa vidiš napolnjene trgovine do daske. Me zanima od koga, če je večini muka.

Ne vem kam in kdaj ti hodiš v šoping, ampak če dobro pogledaš, trgovine so večinoma zelo prazne, razen ko so razprodaje ali akcije, takrat se pa folku utrga in kupuje, neglede na to ali rabi ali ne, ali je res dobra cena ali ne, samo da je akcija.

Ti in tebi podobne greste raje v trgovine, druge pa mogoče na hrib, tako pač je.

Ti in tebi podobne greste raje v trgovine, druge pa mogoče na hrib, tako pač je.
[/quote]
ti in tebi podobni pa razmišljate tudi samo črno belo, logika in zmožnost razumevanja in sklepanja vam odpove – če jaz napišem,da grem rada kaj pogledati, to ne pomeni da hodim na sprehode v trgovine.
jaz za razliko od drugih priznam pošteno,da grem rada tudi kdaj kaj pogledati, in to eksplicitno zate posebej napisano, da ne bo tvojega norega krivega sklepanja, to še ne pomeni da sovražim naravo in da hodim v štarcune namesto narave. Tak zaključek potegne samo tvoja bolna glava.
kadar grem v trgovino, grem rada in tudi kaj smotrno izberem, kadar grem pa v naravo sem pa rada tudi tam. Ti bo šlo razumeti. To dvoje se ne izključuje.

Če bi povedal kaj več o sebi….

New Report

Close