Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vložki za najstnice

Vložki za najstnice

Katere hig. vložke uporbljajo vaše najstnice (13 let) sama jih ne uporabljam že več let. Tamponi in ostalo še ni primerno.

da ni primerno?

A potisne noter vsaj tri prste?

Moja 14 letnica uporablja Tosama Jasmin nature. Bombaž je mnogo boljši od plastike in kemije v Allways in podobno… Jaz sem se s temi vložki končno rešila ponavljajočih vnetij.

Kakšna vnetja? Genitalni herpes?

Nima še menstruacije, bo pa verjetno prej ali slej. Tampone sem uporabljala v teh letih samo za kopanje. Ni bilo prijetno.
Sedaj imam pa skodelico. Sicer so ens primerne tudi za mlade punce samo morajo biti dovolj zrele za to. Kar pa mkja ni.

In zakaj rabi tampone, če še nima menstruacije?

Ne rabi. Bo imela pa paket ali dva na zalogi, ker te prvič preseneti. Jaz sem imela starejši sestri, tako da je bilo to vedno doma. Ona je pa edinka. Gre pa sedaj v kolonijo, kjer mene ne bo zraven.

Ne kompliciraj preveč. Kupi ene vložke, za vsak slučaj in to je to. Mi ne moremo vedeti, kateri so najprimernejši zanjo. Jaz sem se v njenih letih počutila dobro samo z always. Tisti “prijetni, naravni, bombažni in najbolj zdravi”, na katere je prisegala moja mama, so mi bili enostavno ogabni. Slabše so vpijali in ves čas sem čutila mokroto. In zato me je koža stalno srbela in se vnela ob vsaki menstruaciji. Z uporabo always so tudi težave minile in so mi bili neprimerno udobnejši in boljši, plastika gor ali dol. Moja prijateljica pa always ni prenesla za noben denar. Takoj vse vneto. Različni smo si, zato mora tudi tvoja s preizkušanjem različnih ugotoviti, kaj ji najbolj ustreza. Tudi tisti Jasmin niso ravno bombažni, če smo pošteni, mogoče res malo manj plastični kot always, to drži. Ampak če niti menstruacije še nima in kupuješ v bistvu tako za preventivo, kupi en paket ni važno kakšnih.

Zakaj je ostala edinka?

he he he , ne presenečaš…

Začela sem pri 11h z Vir 90 od Tosame, ki so danes res precej boljši, kot so bili v mojem času, vendar pa nato prešla na Always in za moje pojme so ti še danes edini ustrezni zame. Res pa je, da jih kupujem izključno v Mullerju, ne v katerikoli trgovini. Tamponov ne prenesem, razen če je res nujno. Kot ti je rekla ena pred mano, za prvič, ko krvavitev še ni tako huda oz. celo za rezervo bo pa v redu tudi karkoli drugega.

Le kako smo preživeli mi, ko še ni bilo vložkov, plenic, itd..
Sedaj pa v poplavi vsega sprašujete neumnosti!

Za začetek pač kupiš nek paket oz. več paketov (v mislih imam več ali manj kapljic, ker menstruacija ni vse dni enako močna). Potem pa naj eksperimentira sama. Pač naj vzame enkrat te, drugič druge pa bo videla.
Jaz sem nazadnje uporabljala Always pa ene iz DM. Vem pa, da so bili moji ta prvi začetki z Vir vložki, obup. Te mi je mama kupila. Teklo je vse naokrog in čez vložke. Potem pa sem sama eksperimentirala in našla boljše zadeve. Zdaj pa že veliko let ne uporabljam vložkov. Skodelica je zakon :).

Zakaj je ostala edinka?

Haha, imamo novega seljaka na MON-u. Dobrodošel!

Bom vprašala še v drogreiiji. Sedaj ni samo Tosama ali Always. Jaz sem se o teh zadevah pogovarjala s prijateljicami, tak da sem si sama kupovala. Ne vem, o čem se sedaj pogovarjajo punce.

ja čestitam Rozi, da še pri 105.tih na monu visiš.

Novega?
Pa saj nam je vsem jasno, če se on oglasi v taki temi, da bo napisal nekaj takega. In takole teži že kar dolgo.

Imam tri hčerke + jaz – tamponov in vložkov gre pri nas na tone.
Kupujem Always bombaž v Avstriji.
Živimo zraven meje in gremo 1x mesečno v nabavo za kake 3 mesece.
Ja cela omara je polna vložkov in tamponov in ščitnikov perila 😀

Kot so že predlagale, najprej ji kupi en paket katerekoli znamke in naj vidi, kako bo. Če bo imela problem, probaš z drugo znamko.
Drugače pa ful priporočam, da si ogledata PRALNE VLOŽKE. Imaš različne firme, vpojnosti, materiale, tako kot pri teh za 1x. Razlika je v tem, da se ne rabiš non-stop sekirat, če jih je dovolj, potem ko si nakupiš zalogo, so koži prijaznejši, enostavno vzdrževanje (splakneš z mrzlo vodo, nato pa na 90° k brisačam in posteljnini) pa še ful luštne vzorčke lahko kupiš. Sploh priporočajo za občutljivo kožo. Danes obstajajo tudi menstrualne hlačke (po domače – vložek je noter všit).

Ko bo dovolj razvita(16+), lahko poskusita s skodelico ali spužvo(oboje se lahko kupi v drogerijah kot je DM), če ji bo bolj všeč od vložkov. Se pa priporoča, da pred 16(sicer je 18 priporočljiva starost, prej nožnica in maternični vrat še nista “zrela” in lahko pride do infekcij itd., zato tudi spolnih odnosov ne priporočajo puncam pod 18) ne daje ničesar noter…

Kupila sem od libresse in mullerjevo znamko. To je itak za vsak slučaj.

Skodelica je super, ko se navadiš. So tudi za mlade punce, sam ni šans da si to noter tiši.

Mi lahko prosim razložite, kaj je to nenavadnega, če vprašam, zakaj je ostala edinka?

Pri migrantkah se mi tega ni potrebno spraševati…….

Vesel oče

Ja, se strinjam. Skodelica je več kot super, samo ne za take mlade punce.
Se spomnim sebe, ker sem poskušala s tamponi (kar je lažje kot s skodelico) pa ni šlo.
Za tampone in skodelico se bo itak sama odločila, ko bo pripravljena to not tiščat :).

nožnica tako močno razširi?


Če te ravno zavno, šibek mv.

Moja hči je od always imela tako vnetje, da je bilo groza, potem je začela uporabljati libresse tako kot jaz in ni bilo nobenih problemov več.
Prej sem pa kupovala carefree, ki so mi bili res najboljši, pa jih na žalost nikjer več ni (uporabljam pa ščitnike perila te znamke).

New Report

Close