Starševski čvek

ALI vas takšna novica razveseli ali razjezi?

Default avatar
muha med je napisal/a:
Razjezi me. Pa ne zato, ker imajo starši otroke, kljub temu, da si jih finančno ne morejo privoščiti.

Ampak zato, ker imajo nekateri otroke, pa jim ne privoščijo nič, ti otroci pa potem letujejo preko raznih zvez prijateljev mladine.

Poznam take starše. Starša imata vsak po en luksuzen avto, živita v dragi hiši, ogromno vsega imajo, otroci pa ne dobijo nič. Otroci hodijo okoli raztrgani, v oblačilih, ki so jim jih donirali drugi (ni problem dobiti oblačil od staršev, čigar otroci so jih prerasli...), hrane dobijo komaj toliko, da preživijo, ok, pohvalno je, da ne poznajo McDonaldsa, ampak to, da starša gresta vsako leto na Karibe, otroka pa prepustita babici v varstvo, je pa že malo out, mar ne?

In potem prijavita otroka na letovanje preko zveze prijateljev mladine kao, da nimajo denarja...
Default avatar
Me razveseli. Naj gredo, jim privoščim.
To da si starši ne morejo privoščit dopusta na morju, še ne pomeni, da otroci trpijo neko hudo pomanjkanje. Važno je, da imajo streho nad glavo, kaj za oblečt in jest, ter ljubezen staršev.

Ostalo je pač luksus.
Default avatar
spotoma je napisal/a:
Podpis.

A ne bi bilo fer, da bi organizirali še npr. akcijo:
“Peljimo 500 delavcev, ki so na minimalcu na križarjenje z luksuzno jahto”?

... in jim vsaj tako polepšajmo težko zivljenje.
Naj tudi oni okusijo prestiž, luksuz in razvajanje...
Default avatar
Ps

Polepšajmo jim počitnice, saj niso oni krivi, da jih delodajalec tako mizerno plačuje, za pošteno opravljeno delo ...
Default avatar
sem leto dni mlajša je napisal/a:
Odvisno, kje v Sloveniji živite. Če ste iz Marezig pri Kopru imate zelo blizu do morja. Če pa ste iz Lendave, imate do morja že kar nekaj 100 km... Upoštevati je treba, da takrat pred 50 leti še ni bilo avtoceste na Štajersko, pa tudi do morja ne...
Default avatar
Jezi me, da v naši državi nekateri ne zaslužijo v celem letu toliko, da bi otroka poslali za en teden na morje.

Zgodaj sem izgubila očeta, mami ni imela veliko a mi je lahko vedno omogočila, da sem šla s kolonijo vsako leto v osnovni šoli za 10 dni na morje. Potem sva šli še skupaj.
Ni bilo problema.
Ne vem kaj je to danes.
Default avatar
Ps

Pa se to me razjezi, zakaj nekateri sploh zaposlujejo delavce, če jih ne morejo solidno in pošteno plačati. Potem morajo pa ti ničkrivi ljudje hoditi celo na Karitas, si trgati od ust in šparati na vsakem koraku ....
Ja, zato bi bilo fer, da steče akcija ... 500 delavcev (z minimalcem) gre na križarjenje z jahto ...
Default avatar
hhm je napisal/a:
Default avatar
Užalosti.
Da kljub obem zaposlenim ni toliko denarja, da bi si privoščili vsaj skromen dopust.