Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

A se je morje zelo shladilo?

Default avatar

potapljac

Morje se je zradi vetra shladilo iz 28 na 19, ampak se bo v dveh dneh ponovno segrelo. Burja pač naredi svoje, ko premeša spodnjo hladno plast z vrhnjo.

Slika
Default avatar

za potapljača

potapljac je napisal/a:
Morje se je zradi vetra shladilo iz 28 na 19, ampak se bo v dveh dneh ponovno segrelo. Burja pač naredi svoje, ko premeša spodnjo hladno plast z vrhnjo.

Slika
Za potapljača ni nobene razlike. Pod 15 m je temperatura praktično enaka celo leto.
Default avatar

potapljac

za potapljača je napisal/a:
potapljac je napisal/a:

Slika
Za potapljača ni nobene razlike. Pod 15 m je temperatura praktično enaka celo leto.
Sem na tekočem :-)

Morje (2019-07-12 08:00:00):
Temperatura na površini (globina 2.5 m): 25.2 ° C
Temperatura na dnu - senzor 1 (globina ca. 23 m): 18.4 ° C
Slanost na površini (globina 2.5 m): 36.6
Koncentracija O2 na dnu: 5.74 ml/l
Default avatar

Ena južna

potapljac je napisal/a:

Slika
Na 19? Uf, pr tej temperatuti pa ne vem če bi šla v vodo. Pa je tud v Puli zdej 2 dni pihal, morje ohladil, ampak še zmer ne tolk. Sm včer full plavala in to brez kakšnga namakanja, diekt v vodo in je blo prav luštn. Ker prej je bila pa res že mlakuža, se nisi mogel niti ohladit kaj dost.
Default avatar

Petek je

O madona no, v Bohinju je kamp do konca poln, pa so mal drugačne stopinje kot na morju. A ste res taki mehkužci?
Default avatar

Hja no

Petek je je napisal/a:
O madona no, v Bohinju je kamp do konca poln, pa so mal drugačne stopinje kot na morju. A ste res taki mehkužci?
Verjetno camp Danica ja. Kamp Ukanc, tisti pod Voglom pa ziher ni. Tam je pa v primeru močnega ali več dnevnega dežja dizastr. Jim tisti šotori kar plavajo v vodi ...
Default avatar

potapljac

Petek je je napisal/a:
Trenutno ni dosti razlike z morjem. Temperatura tam tam. Predvidevam pa ,da so v večini severnjaki.

Slika
Default avatar

NikolinaaP

Na Visu ima morje 25 stopinj. V ozračju je trenutno 24. Malo pihlja in je delno oblačno. Za mene super ker ni tiste grozne pripeke.
Default avatar

potapljac

NikolinaaP je napisal/a:
Na Visu ima morje 25 stopinj. V ozračju je trenutno 24. Malo pihlja in je delno oblačno. Za mene super ker ni tiste grozne pripeke.
IDEALNO
Default avatar

suuuper

NikolinaaP je napisal/a:
To je krasno. Jaz tudi ne maram pripeke, hude vročine. Uživajte na Visu! Na katerem koncu ste?
Default avatar

Pogumni mož

Ena južna je napisal/a:
potapljac je napisal/a:

Slika
Na 19? Uf, pr tej temperatuti pa ne vem če bi šla v vodo. Pa je tud v Puli zdej 2 dni pihal, morje ohladil, ampak še zmer ne tolk. Sm včer full plavala in to brez kakšnga namakanja, diekt v vodo in je blo prav luštn. Ker prej je bila pa res že mlakuža, se nisi mogel niti ohladit kaj dost.
Jaz sem zaplaval 13 dni nazaj v reki Iški, ki teče po Iškem vintgarju pri Igu, imela je samo 13°C, ampak je prav prijetno zahladilo, je bilo resnično odlično, tudi mali otroci so se kopali in skakali v vodo. Res ste eni mehkužci, ki vas že pri 19°C začne zebsti, jaz sem plaval v začetku maja pri Zadru in je bilo morje 15°C, odlično za ohladitev, sem plaval tudi v reki Krki v zgornjem toku, ponovno 15°C in je bilo idealno.
Default avatar

Ena južna

Pogumni mož je napisal/a:
Ena južna je napisal/a:

Jaz sem zaplaval 13 dni nazaj v reki Iški, ki teče po Iškem vintgarju pri Igu, imela je samo 13°C, ampak je prav prijetno zahladilo, je bilo resnično odlično, tudi mali otroci so se kopali in skakali v vodo. Res ste eni mehkužci, ki vas že pri 19°C začne zebsti, jaz sem plaval v začetku maja pri Zadru in je bilo morje 15°C, odlično za ohladitev, sem plaval tudi v reki Krki v zgornjem toku, ponovno 15°C in je bilo idealno.
Sej sm se tud jaz že kopala npr v Savi, pa po drugih rekah in jezerih, pa zihr ni bla temp.vode čez 20, ampak je bilo uzun vrjetn vroče. Če je uzun vroče, bi šla tud v morje pod 20°. Skratka vse odvisn od tega kolk mi je vroče :P
Default avatar

sam fprašam

Ena južna je napisal/a:

Se temu reče 'jajca v hladilniku'?
Default avatar

Pogumni mož

Ena južna je napisal/a:

Sej sm se tud jaz že kopala npr v Savi, pa po drugih rekah in jezerih, pa zihr ni bla temp.vode čez 20, ampak je bilo uzun vrjetn vroče. Če je uzun vroče, bi šla tud v morje pod 20°. Skratka vse odvisn od tega kolk mi je vroče :P
Vroče ti je toliko, kolikor te partner oziroma moški/ženske v bližnji okolici uspejo zagret.

Pojdi na Podpeško jezero pri Ljubljani, boš zelo uživala pa še toplo je.
Default avatar

Pogumni mož

sam fprašam je napisal/a:

Se temu reče 'jajca v hladilniku'?
To bi bilo, če bi skočil v vodo, ki ima 8°C ali manj, to je bila zgolj osvežitev, ob Iški sta se tudi sončili dve blondinki, ki sta imeli zavidljivo postavo in je ostal penis tudi ob dejstvu, da je imela voda le 13°C v zavidljivo trdem stanju, če te je to zanimalo.

Ljubljančanom priporočam Iško, v spodnjem delu, ob koncu širše sprehajalne poti je bolj topla, okoli 17°C, za pogumne je tudi zalivček malo višje super.
Default avatar

kako pa veš

da ne bo vročine, pa menda ne vrejameš nepsosobnim slo vremenarjem, oni tak plonkajo iz avstrije, včer so rekli, da bo sonce danes pa dež, no včeraj je bilo oblačno ponoči je padal dež, danes je pa že cel dan sonce in da, morje se je orng sladilo
Default avatar

Dalmacio

Vroče je, čakam, da ne grem v najhujši vročini na plažo.
Morje se je malce ohladilo, a je prijetno toplo za kopanje.
Default avatar

Podpeško

Ena južna je napisal/a:

Vroče ti je toliko, kolikor te partner oziroma moški/ženske v bližnji okolici uspejo zagret.

Pojdi na Podpeško jezero pri Ljubljani, boš zelo uživala pa še toplo je.
Na Podpeškem jezeru je res idila. Obkroženi z zelenjem, jezerce, ni prevroče, voda za osvežit primerna, čez cesto pa še gostilnica.
IDILA.
Default avatar

brez pomivalca ne gre

Dalmacio je napisal/a:
Vroče je, čakam, da ne grem v najhujši vročini na plažo.
Morje se je malce ohladilo, a je prijetno toplo za kopanje.
Ziher imate klimo in pomivalca v apartmaju.
Se motim?
Default avatar

Neurja danes

So neurja danes v dalmaciji?