Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Možu starši posodili denar za stanovanje

Možu starši posodili denar za stanovanje

Ko sva se spoznala je mož kupil stanovanje. No pravzaprav so mu ga kupili starši – ti so dali denar – stanovanje je bilo kupljeno samo z njihovim denarjem, brez kredita. Dogovor je bil, da ko bova v službah, bova to posojilo odplačala. Stanovanje je bilo pisano na tedaj mojega fanta.
Jaz sem tedaj bila še študentka, mlada smrklja.
Kakšni dve leti kasneje, po končanem študiju, sem se uradno preselila v stanovanje, ki sva ga tekom let tudi odplačala s skupnim denarjem – zaslužila sva tam tam – bila so obdobja, ko je on zaslužil več in obdobja ko sem jaz. Vsi obroki so bili plačani v gotovini – vsak mesec sva dvigila vsak 300 eur in jih nesla tastu in tašči – dokazila žal ne obstajajo – razen dvig kot tak na trr/banki brez namena dviga.

Sedaj sva na tem, da se ločiva in seveda mož zahteva stanovanje zase, ker ga je uradno dobil od staršev za darilo. Da sva ga tekom let odplačala pravi, da ne morem dokazat.
Starši so že pokojni.
Ali lahko kaj storim ali bom res morala plačat svojo naivnost
Ko si mlad in zaljubljen ne misliš na vse možne scenarije.

Sori, ampak tvoj mož je p….c. Točn ve, kako je bilo … Žal mi je zate. Kaj lahko narediš, pa ne vem.

prišlepala si se v njegovo stanovanje. ali misliš da je to zastonj. kakšne pa misliš da so najemnine, če bi jo morala plačevat?

nova
Uredništvo priporoča

Odplačala sem polovico tega posojila. Tiste dve leti, ko je mož živel v stanovanju še sam, je posojilo mirovalo.

Huh, to zna biti pa kar težka. Si se mu morala pa fajn zamerit, ali pa je res velik pezde. Vseeno se mi zdi, da nekaj ti je dolžen povrnit, če drugega ne, polovico stroškov za vdrževanje ali kake obnove. Takega primera pa še nisem videl.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne seri njofra. Plačevala je najemnino vsak mesec, pošteno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nepismenost je hudič, kajne? In ti bi seveda tako stvar mirno požrl/požrla? Hahahaha, seveda.

Avtorica, stopi do kakega odvetnika in vprašaj.

plačevala si najemnino in to da je tvoj prenašal tečno babo ki je morala takoj po vselitvi začet sitnarit, komplicirat, zahtevat, spreminjat, nergat… zdaj se te je pa naveličal

S kakim odvetnikom bi se že dalo kaj zmenit po moje ali pa bo kdo vedel, kako ravnati, da dobiš vsaj del povrnjen. Saj se verjetno da dokazat, da denar za nakup stanovanja ni bil njegov, prav tako se da pogledati v mesečne dvige, ki sta jih imela zadnja leta in s tem potrditi tvojo zgodbo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nategnili so te. To je to. Dokazov ni in zato nimaš nič.

Stanovanje sta kupila tast in tašča in ga uradno podarila sinu.
Mesečne dvige sva imela različno. Kak mesec on 600 pa jaz 0, kak mesec jaz 300 in on 300, kak mesec jaz 100 in on 100 , kak mesec parkrat po 100 pa se je potem kupček nabral pa sva nesla itd.

Dajala si manj kot bi za najemnino. Če ga ne bi varala in mu žrla živcev bi še sedaj bila skupaj in teh problemov ne bi imela.

Priporočam da greš do odvetnika, da te dobro nategne. Na koncu boš brez vsega.

Vedno bolj mi je jasno, da so s tem zavarovali sina. Mož pa – hja – jaz lahko grem, otroci naj ostanejo pri njem, če mi je tako težko z njim, on ne bo delil ničesar.

Moj svak si je kupil stanovanje. Če jaz vsak mesec s svojega trr zdignem 500 eur in napišem “za posojilo za stanovanje xx” bom lahko potem terjala delež na svakovem stanovanju čez 20 let?
To sploh ni slaba ideja.

Stanovanje sta kupila tast in tašča in ga uradno podarila sinu.
Mesečne dvige sva imela različno. Kak mesec on 600 pa jaz 0, kak mesec jaz 300 in on 300, kak mesec jaz 100 in on 100 , kak mesec parkrat po 100 pa se je potem kupček nabral pa sva nesla itd.
[/quote]

Zakaj si to počela?

Sicer pa nisi edina. Škoda ker te niso tvoji starši podučili da se v tujo nepremičnino ne vlaga. Žal je to zlato pravilo.
Začni zaslužek spravljat potihoma v štumf.

Res je situacija zapletena. A ljuba ženska, takoj ko si se zavedla, bi pa ja stopila do notarja in si uredila polovico in vpisala v ZK.
Ne misli, da sem proti tebi in tudi ne trdim (kot mnogi tukaj) da si sama kriva.
A prvo naj ti bo, da vedno urediš papirne zadeve. Vedno, pa če je še taka ljubezen. Tudi v bodoče. Nisi nikoli pomislila, da ni se možu kaj zgodilo? Če si bila na začetku naivna študentka, si po 10 letih zakona menda pa že nekoliko dozorela?

Zdaj je kar je. Rešuj od tu dalje. Stopi do odvetnika in plačaj za nasvet.

Čeprav močno dvomim v tvojo zgodbo. Kar oba starša sta že pokojna?

starši kupijo stanovanje – > podarijo ga sinu z darilno pogodbo – > sin ga podari ženi 1/2 z darilno pogodbo – > gresta narazen in mož/tast zahtevata vračilo vseh daril

Kaj profitira s tem, da ji mož podari 1/2?

Moj nasvet zdaj bo sicer grd, ampak če tvoja zgodba drži in te je tako grdo zafrknil, ga lahko zafrkneš nazaj. Otroke vzemi ti, itak si mama in imaš več šans kot moški in ker nimaš nič – nobene lastnine, ga lepo izcuzaj za mastno preživnino. Pa naj plača na tak način.

Najprej je uničila zakon, zdaj bi mu še stanovanje vzela, ker je nekaj malega prispevala. Zbrca naj jo čez prag, otroci naj ostanejo pri njmu. Optimalna rešitev.

Ne seri njofra. Plačevala je najemnino vsak mesec, pošteno.
[/quote]

Najemojamalec vsak mesec plačuje najemnino ali to pomeni, da je po 10.letih stanovanje od najemodajalca? Najemnina ni obrok za nakup stanovanja. Tuhtej no preden napišeš.

Najemojamalec vsak mesec plačuje najemnino ali to pomeni, da je po 10.letih stanovanje od najemodajalca? Najemnina ni obrok za nakup stanovanja. Tuhtej no preden napišeš.
[/quote]

*najemojemalca

Študentka in tako naivna in neumna?! Resno, ali je provokacija?

Moj svak si je kupil stanovanje. Če jaz vsak mesec s svojega trr zdignem 500 eur in napišem “za posojilo za stanovanje xx” bom lahko potem terjala delež na svakovem stanovanju čez 20 let?
To sploh ni slaba ideja.
[/quote]

Isto lahko naredim jaz in zraven še napišem, da gre denar za tvoje stanovanje. Čez nekaj let zahtevam prepis stanovanja, brez da ti dam en sam evro, saj imam na TRR dvigih napisano, da sem dvignil za obrok za tvoje stanovanje. Res misliš, da lahko tako pridem do stanovanja?
Če ja, potem si zdaj zberem stanovanje in začnem dvigovati s tem namenom.

Dandanes vsaka budala študira. Zokijev Jurček ima magisterij. Sposodil si je dva milijona in ata je potem vrnil tri plus obresti.
No žensko so nabrisali. Nič si ne more pomagati, ker za vse je opravičilo le za neumnost ga pa ni.

New Report

Close