Forum.Over.Net

Starševski čvek

Tasci sem rekla, da ni dobrodošla v nasem novem dlmu

Default avatar

lej no

No, samo da si zdaj srečna. Ne vem, čez koga boš udrihala v prihodnje. Najbrž je na vrsti mož.
Malo slabe vesti pa le imaš, da si se tu gor na dolgo in široko skokodakala?
Default avatar

mercy

lej no je napisal/a:
Da te ni sram,da takole pises,nekomu,ki ga niti osebno ne poznas??!! Ali si kdaj slisala za besedo TRPLJENJE??! Ce bi vsaj malo pokazala socutja do socloveka, bi te tudi jaz razumela,tako ti recem, da si clovek vampir,ki samo jemlje,in pije energijo iz cloveka!
Avtorici pa: Naj ti koncno sonce srece,in miru posije v tvoje novo zivljenje! Ja,in prav imas,da zapiras vrata toksicnim, hinavskim ljudem!
Srecno !
never give up:)

Good night, Good night! Parting is such a sorrow That I shall say good night till it be morrow W.Sh.
Default avatar

Adolf Hitler

Koncnonasvojem je napisal/a:
Je SLAVISTKA in jo motijo napake v tekstu?
Default avatar

Ste pametni

Gotovo sedaj najbolj pametujete tečne tašče. :-) Jaz razumem avtorico. In ji verjamem. Sama s taščo nimam težav, se odlično razumeva. Vidim pa primer tečne in zelo hudobne tašče pri prijateljici. Njena tašča je celo mene poskušala prepričati, kako grozno snaho ima. Nisem mogla verjeti svojim ušesom, koliko hudobije je lahko sposoben nekdo, ki ima tudi sam otroke, družino in ve, da sta že brez vmešavanja drugih zakon in starševstvo ena ne ravno lahka preizkušnja. In zakaj tak odnos? Ker je ona vedno upala, da no njen sin izbral hčerko njene prijateljice, kako bi to bilo srčkano, da bi se nekoč skupaj igrala v peskovniku, čez toliko let pa poročila. Poroka med družinskimi prijatelji. Tašča pa prepričevala vse, tudi njega, da bi ona druga bila gotovo boljša zanj. Nikakor ji ni potegnilo, da očitno nimata teh interesov, saj bi lahko kadarkoli bila skupaj, pa nikdar nista bila. Kaj vse je lagala ljudem o svoji snahi! Še dobro, da jo ljudje poznajo, vejo, da je konfliktna in da je ena trapa in je niso preveč zares jemali, ter verjeli ravno vsega. Nekaj časa je bilo res hudo, dokler ni mož zarobanil in svoji materi povedal, da bo tega počasi dovolj. Odnosi so sedaj znosni. Niso ne vem kaj, a vsaj nekoliko umirjeni. Ampak mislim, da brez posredovanja moža prijateljica ne bi zdržala več dolgo. Tako da kar verjemite, da so tašče lahko zelo hudobne, sploh take, ki so pretirano navezane na sinove, ki preko njih uresničujejo neke svoje sanje in če ne gre, so prepričane, da je za to kriva ena tretja oseba, ki jim je speljala sina. In če ste tako taščo uspeli zgrešiti, bodite raje tiho in ne pametujte.

In mimogrede: nikoli niso živeli pod isto streho s taščo. Mlada dva sta od vsega začetka na svojem.
Default avatar

na2

Čestitke, da si se rešila slabih razmer in da greš v svojo hišo. Uživaj in bodi srečna kolikor moreš. Enkrat mi je nekdo rekel, da če slabih razmer ne bi bilo, ne bi znali ceniti dobrega. Uživaj in bodi vesela.
Default avatar

skala na srcu

Še ena zgodba problematičnih ljudi, ki imajo probleme sami s sabo in z odnosi z ljudmi okoli sebe. Nič posebnega.

Ampak, če misliš, da se ti je s tem, ko si šla in celo prepovedala tašči vstop v tvoj nov dom, odvalil kamen od srca, ti povem, da ti bo kmalu na srcu ležala cela skala. In en bo se odvalila.
Zastrupili ste medsebojne odnose in zdaj živite v teh nezdravih medsebojnih razmerjih. Poti nazaj najbrž ni več. sploh pa ne s takšnim načinom komuniciranja. Tudi s tvoje strani.
Default avatar

Hdhgh

Zelo cudna zgodba. Se ne razumes dobro, kao placujes najemnino (kolk, 50 eur?), a ti vztrajas tam? Pravljica za lahko noc. Ce bi placevala dejansko najemnino, kaj te je drzalo tam, da nisi ze zdavnaj spokala?
Default avatar

Agatha

skala na srcu je napisal/a:
Odličen komentar!
Default avatar

prej bi to tašča mislila

Prej bi tašča na to mislila, zdaj bo pač pojedla, kar je skuhala, ji je tudi tast to rekel. In sigurno, da če so odnosi zastrupljeni, je bolje, da imajo čim manj kontakta. Pa nič se svetnikov delat, kot da vi nimate enega takega neznosnega človeka, ki ga ne morete prenašat. Nekateri ljudje so pač skladni, drugi pa ne. Je pač treba črto potegnit tudi kdaj, ne se samo dobrikat, za hrbtom pa potem nekaj tretjega.
Default avatar

Tomo Vinković

Agatha je napisal/a:
x2!
Default avatar

Ah dajte svetohlinit

Za dobro komunikacijo sta potrebna dva, ki sta jo pripravljena prakticirati. Če eden tega nikakor noče, si ti lahko še tako na volji, bo vse zaman. Tašča je dovolj dolgo srala po njih, da ji sedaj ona mirne vesti postavi znak stop. A vi pa vsi v nedogled pustite, da vas nekdo j'ebe v glavo, ali vam tudi kdaj prekipi in z osebo zaključite? Kaj je večja skala na srcu? Imeti s strupenimi ljudmi čim manj opravka, ali kar naprej siliti v njih in hliniti neke odnose, ki jih ni? Nehajte bit pametni, ker grem stavit kar hočeš, da če bi te nekdo toliko časa z užitkom j'ebal, bi tudi tvoja komunikacija s to osebo na koncu bila temu primerna.
Default avatar

Ni mi jasno

Zakaj pa nista sla drugam živet, ce sta ze plačevala najemnino? Aja, tukaj placevala drobiž in zdaj si vsa srecna, ko si sla. Zakaj ji tega, da v svoji hisi, ko se odselite nisi že prej povedala, da nebo dobrodošla? Tudi ti nisi neka postena snaha. Važno, da si se poceni slepala na račun tasce. Pokvarjena si.
Default avatar

vse je čudno

Ah dajte svetohlinit je napisal/a:
no saj to mene čudi, da je dve leti prevoluharila pri tašči, potem pa vsa srečna prepovedala vstop? Kakšna peesda moraš to biti?
Razumem, da se z nekom ne maraš, pač ne siliš k njemu in se ne družiš z njim. Ne pa ga izkoristiš do maksimuma, potem pa celemu svetu oznanjaš, kako si tašči povedal svoje.
Povedala bi ji prvi dan pred dvemi leti.
Default avatar

excell

vse je čudno je napisal/a:
Človeški odnosi niso konstanta in tekom let se lahko marsi kaj spremeni in nabere.
Default avatar

vse je čudno

excell je napisal/a:
če tukaj prav berem, se je tukaj spremenilo to, da sta zgradila v tem času hišo. Dokler ni bila vseljiva, je bilo za zdržat.
Default avatar

Ah dajte svetohlinit

vse je čudno je napisal/a:
Izkoristiš do maksimuma? Plačevala je bivanje tam plus stroške, plus da so jo vozili po opravkih. Zame to ni izkoriščanje. Vsaj ne s strani snahe....
Default avatar

vse je čudno

in zakaj hudiča bi to nekdo pri zdravi pameti počel? Imaš možnost najet stanovanje za 500 evrov in imaš svoj mir, ampak ne bom raje tašči, ki jo sovražim plačevala 500 evrov, pa še vozila jo bom okoli, pa ji vrt plela, pa kuhala?
Sem že nekaj časa na svetu, pa prisežem, da v reali še nisem naletela na kaj takega.
Običajno so variante, da se najprej vseli tamlada čez vikend in prazni hladilnik, potem je ups noseča, pa "nima kam it", "zakaj bi plačevala najemnino in metala denar skozi okno" itd.
Default avatar

skala na srcu

Moja tašča je tudi, lahko bi se reklo, problematična. In če bi se šla njeno igro, bi bili do zdaj že na smrt skregani. Niti pomislit nočem, kakšne katastrofalne posledice bi to imelo za moj odnos z možem in za odnos otrok s starimi starši. Ko sva bila z mojim samo fant in punca, sva bila raje podnajemnika kot pa da bi živela pri starših kogarkoli od naju. Po poroki pa sva se odločila za nakup hiše in bila v času prenove prisiljena živeti pod taščino streho dobro leto dni. In kaj naj naj zdaj, če sem na njenem? Naj uveljavljam svoja pravila, se kregam z njo, se spotikam ob vsako njeno neumnost (verjemite, da jih ni bilo malo)? Določeno spoštovanje do starejših mora biti in če si gost v tuji hiši, se ravno ne sposobi, da bi se šel kregat s tistim, ki ti daje prenočišče, pa tudi če prispevaš za skupne stroške gospodinjstva. Je pa najbrž lažje stisnit zobe, če veš, da je to samo začasno. In če veš, da z besednim dvobojem ne boš nikamor prišel, ker imaš pred sabo nekoga, ki ima nižji iq od tebe in mu nikoli ne boš uspel razložiti svojega pogleda na stvari ali dokazat svoj prav, tako da bo tudi sam to sprejel. Potem se nehaš okoli tega nervirat in vse skupaj raje jemlješ malo manj resno in bolj za hec in življenje postane lažje. Pa tudi če ona provocira in provocira. Če se ne odzoveš na provokacije, ti ne more nič. Problem je, ko se najdeta dve isti osebi in nobena ni pripravljena popustiti za ljubi mir. Pri tem ženske v vlogi snah delate veliko napako, ker pozabljate, da je to vseeno mati vašega moža. In tudi če se bo mož postavil na vašo stran, to še ne pomeni, da ona nima nobenga vpliva nanj. Ali še hujše, ne bo se hotel kregati, pa se ne bo postavil na nobeno stran. Žena bo to razumela kot da je ni podprl, mati pa kot da je v bistvu potegnil z njo. Si želite imeti takšen cirkus v lajfu? Kar imejte ga in nadaljujte z njim tudi potem, ko se odselite. Verjemite, veliko lažje je enkrat namesec se videt z nekom, se ne spuščat v konflikte in po obisku it mirno domov, na svoje, kot pa se ignorirat leta in v sebi nosit ta gnev. No, to je zame skala na srcu. Nekaj, kar na začetku zgleda rešitev, lahko čez čas postane veliko breme. Menda ne pričakujete, da vaš mož nikoli več ne bo imel stikov s svojo mamo??
Default avatar

milja44

Avtorica, jaz ti popolnoma verjamem. Popolnoma prav si ravnala. Bodi zdrava in srečna v svojem domu. Sama imam enega zeta in eno snaho in živimo v velikem sožitju, za kar sem danes najbolj hvaležna. Uživaj!
Default avatar

Hf b

Ona je nacelna, ko njej to pase. 2 leti je zivela tam, ker baje ni mogla drugace, ceprav je imela denar za najemnino in zgradut bajto? Japajade!