Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hobotnica

Hobotnica

Dobil 3 hobotnice. Smo jih dal zamrznt, ker baje morjo bit zamrznjene. Jutr imamo plan jih nardit. A je ta recept ok, al obstaja še kakšn boljši pa da ni zakompliciran?
https://dobarzivot.net/hrana/recepti/hobotnica-s-krumpirima-recept-za-peku-i-pecnicu/

Zgleda preprosto in dobro.
Sem te samo hotel spomniti, da jih nujno “premlatite”, da se zmehčajo… a če ste jih dali zmrznit, bo to najbrž imelo podoben učinek.

Men se tud po tem receptu sline cedijo 😉 tko nekak je tud tist ki nam jih je dal rekel da jih nardimo. Od vseh ki smo tuki, je še noben ni sam delal. Upam da jih je tist res dobr očistu pa odstanu kar se mora odstrant 😉 moj se mal razume v to, je bil prisotn pri čiščenju in prav da jo je dobr očistu 😉

nova
Uredništvo priporoča

O.k. je recept. Če imate možnost, naredite pod peko. Je čisto nekaj drugega , kot v pečici.
Lahko je tudi v solati.
Če je zamrznjena, je ni treba mlatit.

Je možnost tud ispod peke. Sej eni so predlagal to. Sam je več dela 😛 ampak ok, sej nas je velik, bo lažje 😛 migoče se pa res odločmo na ta način 😉 ma eni bi jo v loncu, eni v pečici, eni ispod peke 😉

Je možnost tud ispod peke. Sej eni so predlagal to. Sam je več dela 😛 ampak ok, sej nas je velik, bo lažje 😛 migoče se pa res odločmo na ta način 😉 ma eni bi jo v loncu, eni v pečici, eni ispod peke 😉
[/quote]

Zakaj bi bilo več dela? Vse je isto. Ja, seveda ogenj je treba zakurit in naredit žerjavico.
Če imate možnost pod peko (če ste na morju), potem ni dileme. Res , to je čisto nekaj drugega, kot v pečici.Dober tek !

Zakaj bi bilo več dela? Vse je isto. Ja, seveda ogenj je treba zakurit in naredit žerjavico.
Če imate možnost pod peko (če ste na morju), potem ni dileme. Res , to je čisto nekaj drugega, kot v pečici.Dober tek !
[/quote]

Ja sej to, ogenj pa žerjavco nardit. To bi dans moral delat ker je bil slab vreme popoldan. A pečenjaro imamo v zaprtem prostoru, kao ena konoba narjen. Ok, sej so vrata, pa okna pa tud klima.
Ti jutr javm kako jo bomo nardil 😉 a postopek je pa isti?

Super recept!
Daj sporoči a ste jo pripravili v pečici ali izpod peke in kako je bilo.

Uživajtee 😉

V pečici smo jo nardil. Mmmm, polizal skor tud pekač 🙂 se nam ni dal žerjavce delat, ker to smo jedl za zgodnje kosilo, predn smo šli na plažo 😉 skratka noben ni niti krompirčka pustu, kaj šele hobotnico 😉 res full dobra, bomo ponovil zdej en dan spet, al ispod peke al pa kot solato 😉

Izpod peke bo še boljša. Ko boste to enkrat poskusili, boste to vedno delali.

Uf, si me spomnila, da moram poiskati recept za hobotnico od Davida Skoka. Pa tudi ta je super.

Hobotnica je v bistvu kuhan bikov kurec.
V ribogojnici kupi dve tri kile svežih postrvi in uživaj.

______________________

Kot da bi gumo jedel pa se full ima slabega holesterola

Tega ne bomo komentirali, ali ne!

V pečici smo jo nardil. Mmmm, polizal skor tud pekač 🙂 se nam ni dal žerjavce delat, ker to smo jedl za zgodnje kosilo, predn smo šli na plažo 😉 skratka noben ni niti krompirčka pustu, kaj šele hobotnico 😉 res full dobra, bomo ponovil zdej en dan spet, al ispod peke al pa kot solato 😉
[/quote]

Zaj si mi lušte nardila 😉 Sem tvoj recept poslala frendu pa pravi, da nam bo nardil, takda ta vikend probamooo 😀


Pa če en indijanski ples odplešeš je isto, kot bi jo zmlatil. Fak, kaj eni verjamete. Govori eden, ki je ulovil in pojedel na stotine hobotnic.

Zaj si mi lušte nardila 😉 Sem tvoj recept poslala frendu pa pravi, da nam bo nardil, takda ta vikend probamooo 😀
[/quote]

Hehe, no kr probi, pa napiš tud ti kakšn je blo 😉 mi bomo pa zdej en dan probal še izpod peke 😉 dans smo nabavl še 4 hobotnice pa jih dal v skrinjo 😉

Dans smo kupil roštilj za enkratno uporabo pa na plaži roštiljal 😉 pekl čevapčiče, ribe pa zelenjavo 😉 tud full fajn blo 😉

Hehe, no kr probi, pa napiš tud ti kakšn je blo 😉 mi bomo pa zdej en dan probal še izpod peke 😉 dans smo nabavl še 4 hobotnice pa jih dal v skrinjo 😉

Dans smo kupil roštilj za enkratno uporabo pa na plaži roštiljal 😉 pekl čevapčiče, ribe pa zelenjavo 😉 tud full fajn blo 😉
[/quote]

Griiilanje na plaaažiiii, toop 😀 ti žari so itak kul, grilaš, ko se ti zahoče, brez nekih ful “predpriprav” 🙂 mi jih dostkrat uporabimo, če se kje zataknemo 😉

Uživaajtee še naprej, pa danes, pol pozno zvečer – na zdravje 😛 😉

Griiilanje na plaaažiiii, toop 😀 ti žari so itak kul, grilaš, ko se ti zahoče, brez nekih ful “predpriprav” 🙂 mi jih dostkrat uporabimo, če se kje zataknemo 😉

Uživaajtee še naprej, pa danes, pol pozno zvečer – na zdravje 😛 😉
[/quote]

Jap, ampak to lahk sam na divjih plažah, je blo pa luštn. Pa dans smo spet 😉 dans smo imel še moje starše pa njegove 😉 full navdušeni bli vsi nad tem. Najprej pa panika kai kakšn rošrtilj na tej vročini, da bomo še kej kao zapalil 😀 res superca ta stvar.
Jap, še dans pa jutr uživancija, pa v nedeljo no tud, zvečer pa via Lj 🙁

Griiilanje na plaaažiiii, toop 😀 ti žari so itak kul, grilaš, ko se ti zahoče, brez nekih ful “predpriprav” 🙂 mi jih dostkrat uporabimo, če se kje zataknemo 😉

Uživaajtee še naprej, pa danes, pol pozno zvečer – na zdravje 😛 😉
[/quote]

tmala nazdravje. 😀

Jap, ampak to lahk sam na divjih plažah, je blo pa luštn. Pa dans smo spet 😉 dans smo imel še moje starše pa njegove 😉 full navdušeni bli vsi nad tem. Najprej pa panika kai kakšn rošrtilj na tej vročini, da bomo še kej kao zapalil 😀 res superca ta stvar.
Jap, še dans pa jutr uživancija, pa v nedeljo no tud, zvečer pa via Lj 🙁
[/quote]

Hobotnica je bla TOOOP, krompirček tud, smo se basali ko norci :)))
Če maš še kakšnega, napiši 😉

jaz dodam tudi korenhe in čebulo, narezani na grobe kose

Naslednjič dodamo še to dvoje 😉

Hobotnica je bla TOOOP, krompirček tud, smo se basali ko norci :)))
Če maš še kakšnega, napiši 😉
[/quote]

No fajn da je blo TOP 😉 jap, tud krompir pride full okusn 😉
Druzga recepta nimam, sm pa slišala tuki od enga fomačina da ko dela ispod peke da da notr še čebulo pa korenje. Morm 1x to probat, do zdej nam ispod peke še ni uspel nardit, prevroče 😉

No fajn da je blo TOP 😉 jap, tud krompir pride full okusn 😉
Druzga recepta nimam, sm pa slišala tuki od enga fomačina da ko dela ispod peke da da notr še čebulo pa korenje. Morm 1x to probat, do zdej nam ispod peke še ni uspel nardit, prevroče 😉
[/quote]
Hoba, krompir, čebula, ol olje, drugega ne rabiš. Brez soli, je že hoba slana. Pri peki šparaj z žerjavico, če se z mokrim prstom dotakneš peke na spodnjem robu mora počasi zašumeti, drugače se zažge.

New Report

Close