Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dijakinja kateri so prepovedali ekskurzijo

Dijakinja kateri so prepovedali ekskurzijo

No pa bi mama plačala pa bi punca šla. Kdo pa naj plača? A ne more zbrat tistih 13 evrov?

Smilijo se mi otroci, ki imajo take starše. Ženska z visoko izobrazbo kao nima denarja. Prav, ampak v tej državi je še in še možnosti, da ti pomagajo. Babi se ni dalo s tem ukvarjat, zdaj pa jamra pod krinko. Potem pa punca zaradi 13 eur ne gre na ekskurzijo.
Vse bo pa letelo po ravnatelju. Premalo je bilo poudarjeno, da šoli dolguje že skoraj 400 eur. To v končni fazi plačajo drugi starši …

Vse bi se rešilo, če bi mama stegnila jezik in povedala v čem je problem. A misli, da ji kdo vidi v glavo kakšne težave ima. Poleg takšne mame se mi otrok res smili.

nova
Uredništvo priporoča

Ok, mogoče je res mama smotana, ampak je bilo pa tudi povedano, da šola NE SME prepovedat ekskurzije, ker je to del učnega načrta. A bi šola propadla, če bi učenka šla na to ekskurzijo? Za 13 fakin evrov? Fak no, kam smo prišli?!

O čem vi to?

za migrantske deklice bo vedno gratis, naše se bodo pa morale prostitutirati.

Če bi se mama prostituirala, plačilo ne bi bil problem.

O tem https://4d.rtvslo.si/arhiv/tednik/174620770

Jaz imam deljeno mnenje, po mojem niso ravnali prav ne mama ne šola, nasrkala je pa dijakinja. Fotr je pa največji gnoj, ker ne plačuje preživnine za lastnega otroka. Fuj.

Ne vem zakaj gre. Ampak, da plaćujem,, potem sem pa bosa, kdorkoli iz mojega kroga, se bom sicer nasmehnila. 😊
Sicer ne gre za isti problem. Ampak tudi 10 centov je ljudem problem. Ko bo moral plačati položnico. Jo pač niso, ker ti na banki ali pošti nihče ne krije niti centa.
In to, da otroci kasirajo. Well, good luck. 🌞
Pojma ni.ate tisti, ki s polno ritmi nìčelnga udejstvovanja padete v med. Kot vsa sociala 21. Stoletja.


Mama zaposlena z univerzitetno izobrazbo nima 13 evrov? A mogoče za minimalca dela ali kako? Čudna zgodba.


Mama zaposlena z univerzitetno izobrazbo nima 13 evrov? A mogoče za minimalca dela ali kako? Čudna zgodba.
[/quote]

Od jurja plače, ko plača vse položnice in kredit za stanovanje/najem, ji ostane ravno kakšnih 10€ na dan za hrano.
Pa garderobo in obutev dveh mladenk, šolske potrebščine, obrok zavarovanja avtomobila, obrok zavarovanja stanovanja (te zadeve seveda tusti, ki mu gre na tesno, plačuje na obroke), fajn je, če lahko gredo kdaj k (poceni) frizerju, občasno je potrebno kakšno popravilo bele tehnike ali/in avtomobila, kupiti celo novi pralni stroj, štedilnik, pečico, hladilnik,… seveda spet na obroke.
Pol pa je tu naravoslovni dan, pa športni dan, pa kulturni dan, pa strokovna ekskurzija, pa za tamlajšo še kakšna šola v naravi…

Ja, ne vem, kako drugi vidite, ampak meni se zdi popolnoma razumljivo, da se lahko strarš s povprečno slovensko plačo in dvema šolajočima se otrokoma, pa brez preživnine, znajde v stiski. Ki ji celo ne vidi konca.

A ni bilo govora o prenizkih socialnih pomočeh?? 392€ zdaj znaša pomoč za eno osebo. Z dodatkom za prostovoljstvo 500€.
V omenjeni družini je znesek na družinskega člana BISTVENO nižji. Pa za razliko od prejemnikov denarne pomoči ta mama dela, otroka pa rasteta in potrebujeta vedno novo garderobo, pa še stroški v zvezi s šolo nisi zanemarljivi.
Rečem pač.

Sicer ne vem dosti o preživninah, ampak se mi zdi, da obstaja nek državni sklad iz katerega plačajo preživnino, če je ta sodno določena, potem pa država ta znesek izterja od starša, ki ne plačuje preživnine.Se morda motim ali je to bilo mogoče nekdaj.

Drži. Do polnoletnosti, kasneje ne več.
Zakaj v tem primeru tega ni – ali pa je? – ne vemo.

Glede na to, da je oproščena plačevanje vsega mama že celo večnost ne plačuje šole, če je dolžna 400 Eur – to je 30 ekskurzij, sedaj se pa naivno dela.

Je res, da je izvorna težava oče, ampak jokanje v nedogled ne pomaga hčerama….

Očitno je, da ste se našla 2 [hashtag=nora]#nora[/hashtag]# starša.

iskreno povedano – jaz sem se v 20 minutah pred bukvo naučila dosti več kot na katerem koli večurnem šolskem vozakanju z avtobusom, da so mi potem v nekem muzeju par osnovnih podatkov povedali med čvekajočimi ali celo pijanimi sošolci. To ni nobena tragedija, samo stran metanje denarja, danes v času interneta pa še toliko huje.

Tragedija je samo odnos šole/mame do dijakinje, ampak na srečo tokrat pri ničemer pomembnem.

To je tak o kot tam, ko so onemu, ki ni plačal par položnic, vzeli celo bajto.
Sranje sta oba.
Najbolj mati in takoj potem ravnatelj, ki ni stegnil 13 EUR iz svojega žepa.
Mati pa ni drugega kot gnus.

Če bi se mama prostituirala, plačilo ne bi bil problem.
[/quote]

Sedaj pa ugotovi, zakaj je stari odšel?

Če pristanemo na neplačevanje potem je brezveze da sploh kdo plača, VEDNO in POVSOD povedo če kdo ne more plačati naj takoj pove, pa to pokrije šola !

Če bi bila politična volja, bi lahko zadeve enostavno rešili ali bi ukinili šole v naravi in dneve dejavnosti ali pa bi jih nekaj država vsem v celoti krila.

Ni treba , da ima mobitel za 500 evrov. Da gre mama na Tednik , zaradi take stvari tu lahko pove, da ima se drugacne tezave…

Sicer ne vem, ampak a nimajo šole nekakšen “šolski sklad” iz katerega se plačuje ekskurzije učencem, ki nimajo denarja? Na naši šoli je in takšne težave se rešujejo s socialno delavko in ne preko TV … Res pa je, da je ponavadi za ekskurzijo treba prispevati še za kakšno vstopnino in sendvič …
Prispevka sicer nisem gledala, ampak resnično dvomim, da bi bila težava zgolj 13 EUR …

Zakaj bi sploh kdo plačeval, če očitno ni treba? Če bi mama povedala, da nima, sem prepričana, da bi se našla rešitev, da pa se vsa leta francoza delaš, pa res ne gre.

To je smešno kam se spušča tednik. Gospe dajejo potuho ki si je ne zasluži. Po navadi imajo taki največ denarja in samo izkoriščajo sistem. Na koncu pa za vse obtožijo šolo. Če je 13 evrov problem potem ne vem zakaj ima otroka


Saj ima očitno 2! In ne plačuje, se ne potrudi, sedaj, ko je prepoved, pa kar na Tednik. K ravnatelju pa ne, ampak kar na Tednik. Srednja šola ni obvezna, če je doma taka stiska, naj gre otrok v rejo. Pa bo živel na državne stroške. Ker tale mati je neodgovorna, to,da ji bivši mož dolguje preživnino, pa iz trte izvito. Do 18 leta obstoja preživninski sklad, po 18 letu pa se dekle lahko že zaposli. Iščejo socialne oskrbovalke, le zakaj ne bi tega delala? So prefini!


Saj ima očitno 2! In ne plačuje, se ne potrudi, sedaj, ko je prepoved, pa kar na Tednik. K ravnatelju pa ne, ampak kar na Tednik. Srednja šola ni obvezna, če je doma taka stiska, naj gre otrok v rejo. Pa bo živel na državne stroške. Ker tale mati je neodgovorna, to,da ji bivši mož dolguje preživnino, pa iz trte izvito. Do 18 leta obstoja preživninski sklad, po 18 letu pa se dekle lahko že zaposli. Iščejo socialne oskrbovalke, le zakaj ne bi tega delala? So prefini!
[/quote]

Tudi jaz imam občutek, da s tole mamo ni vse v redu.Očitno vsi živijo od socialnih podpor.Tako nedolžno pripoveduje, kako je otrok žrtev…In kdo je to sploh dal na Tednik? Če ni denarja za ekskurzijo, naj gre pač na pohod, ki je brezplačen.
Danes je trg odprt in mama bi šla lahko delat.Če bi bila sposobna.ampak očitno ni.

New Report

Close