Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Špikanje glede make up-a, barvanja las

Špikanje glede make up-a, barvanja las

Imam 46 let, torej nisem ena mlada frklja. Tašča celo življenje prisega na natur videz, torej nič make up-a, frizura na fantka, lasje sivi, nobene barve za lase, nobene kreme za obraz, obraz ima zguban kot sveže zaorana njiva, oblačila predpotopna, na glavo si da še ruto, namesto kape, da še starejša zgleda. Zelo malo je tako zanemarjenih žensk kot je tašča.
Jaz izgledam mladostno, mlajša kot sem v resnici. Imam lepo kožo,telovadim, zato sem vitka, imam daljše lase, ki si jih barvam na rjavo in jih imam spete v visoki čop, uporabljam malo pudra, kadar kam grem, pa maskaro s črtalom za oči. In to je to. Tašča pa se obnaša, kot da bi bila polna botoksa, pa z umetnimi joški, pa vsa umetna, vsakič ko se vidimo, načne temo o tem, kako ji je grdo, ko kdo uporablja make up ali maskaro, pa kako so ji grdi dolgi lasje. Vmes pa bulji v moj čop, kot da bi imela krastačo zadaj 🙂 Ma ne vem več, kaj ji je, vsakič se skregava, ko načne to temo.Pa itak se vidimo redko, ker ne živimo v istem kraju. Ob vsakem obisku isto načne, to večno obsojanje in poudarjanje, kako je ona natur in kako ji vsi govorijo,da je to najlepše. Pa da jo vsi hvalijo, kako fejst zgleda (pa zgleda dosti starejša kot je v resnici). Da znoriš. Sedaj je začela špikati še vnukinjo, ki kar zbeži stran, ko načne to temo. Skratka zanjo smo vse ženske, ki damo ubogo maskaro nase, vražje babnice 🙂
Kaj ji je, ljubosumnost, ali je res toliko zahojena. Drugače je tašča kar izobražena, živi v LJ, da ne boste mislili, da živi v nekih rovtah. A obnaša se kot da celo življenje živi na kmetiji, govori, da je kmečka ženska, a doma nimajo niti gredice, saj živi v bloku. Res je živela na podeželju, a od 18. leta dalje živi v LJ v bloku. Čisti nesmisel. Potem sem jaz še dosti bolj kmečka ženska, ker živimo na podeželju in imamo veliko parcelo in gredico, podedovala sem travnike in gozd, sami pripravljamo drva. To posiljevanje svoje miselnosti je meni zelo nasilno, če prisegaš na natur, prav, pa bodi natur, samo ne obsojaj vseh okoli sebe. Poskušam se z njo kaj pogovoriti, večkrat je mož , torej njen sin znorel, da naj že preneha s temi debatami, da vedno provocira, potem ji je žal, pa proba nekaj pogladiti. A ko se naslednjič vidimo, spet isto začne.Kaj ji je, kakšen nasvet, vaš pogled na to?

vse bi šlo skozi, če ne bi napisala, da v Ljubljani v bloku nosi ruto. S tem si vso zgodbo podrla in razkrinkala svojo provokacijo.
dež je nehal, pejt na gredo delat.


kaj točno pa je provokacija. Ko gre ven in piha, si na glavo da ruto namesto kape.

nova
Uredništvo priporoča


kaj točno pa je provokacija. Ko gre ven in piha, si na glavo da ruto namesto kape.

No ja, ne živite skupi, taglavn prepir pa nastane na obisku zarad dolgih las, in maskare. A se zezaš? To ni prepir ej, to je smešn. Vklopi nasmeh, boš še lepša.

Ti jaz povem kaj se ji v glavi plete. Kot prvo ljubosumje, ker take ženske, ki zgledajo take, so najbolj nasilne in potem vsem turijo svoje mnenje. Imam tako sodelavko,pa nam podobne govori. Ne oziraj se nanjo, hvala bogu se lepo urediš, meni je najlepše videti urejeno žensko. Jo pa ne razumem, da to non stop pogreva, čeprav se redko vidite. Očitno sta si tako različni, da se sploh ne more vživeti v tvoje razmišljanje.

Vidiš jo poredko, torej se ne oglašaj preveč.Naj govori svoje, ti pa si misli po svoje.
Itak greš kmalu domov.In ti ni treba biti z njo, ne vem, zakaj te tako iritira.
Čez eno uho not , čez drugo ven.Prav zato imaš dva ušesa…

Pameti pa res nimaš. To je razvidno iz tvojega opisa.
Sicer se tvoja tašča nima kaj vtikat v tvoj videz, to je res.
Ampak s svojim zapisom si pokazala, da si tudi ti brez pameti v glavi.
Že na začetku si nesramna v stilu, da tista, ki ni namazana, pobarvana, da je neurejena. Od kje ti to? Od kdaj mora biti ženska zapacana s pudrom, da je urejena? Bi razumela, da napišeš, da je neurejena, ker se ne umiva, ampak ne, tebi je neurejena, ker ni napacana s pudrom in barvo.
Gube pa tudi tebe čakajo. Tako, da ne bodi žaljiva v to smer. Jaz sem precej mlajša od tebe, ampak nisem tako zabita, da ne bi vedela, da nas vse (če ne bomo prej umrli) čaka zguban obraz, ja tudi tebe. Veš to je naravni proces. Pri svojih 46ih bi to morala že vedeti.
BI pa kar težko verjela, da prihaja ona k tebi na obisk in ti diktira kako se zrihtaj? Potem je pač ne vabi na obisk, naj pride na obisk k svojemu sinu, ko tebe ni doma. Verjetno ti ne siliš na obisk k taki ženski ali pač?
Potem začneš o rovtah in namigneš, da naj bi v rovtah živeli zahojeni in se čudiš, da je ona zahojena, čeprav ni v rovtah. Od kje ti ta ideja? Verjetno pač iz tvoje puhle glave. Razgledan človek ne buta takšnih ven.
Predvsem sem pa ne vem kaj siliš v njeno družbo?

Nivo najstnic, tistih osnovnošolskih.

Spet ena izmišljena zgodba.

Ampak ko smo že pri tem, meni so napacane ženske grde. Zgledajo kot maškare. Najhuje je, ko si zbotoksirajo ustnice, zgledajo kot ribe na suhem. Bljak.

Pameti pa res nimaš. To je razvidno iz tvojega opisa.
Sicer se tvoja tašča nima kaj vtikat v tvoj videz, to je res.
Ampak s svojim zapisom si pokazala, da si tudi ti brez pameti v glavi.
Že na začetku si nesramna v stilu, da tista, ki ni namazana, pobarvana, da je neurejena. Od kje ti to? Od kdaj mora biti ženska zapacana s pudrom, da je urejena? Bi razumela, da napišeš, da je neurejena, ker se ne umiva, ampak ne, tebi je neurejena, ker ni napacana s pudrom in barvo.
Gube pa tudi tebe čakajo. Tako, da ne bodi žaljiva v to smer. Jaz sem precej mlajša od tebe, ampak nisem tako zabita, da ne bi vedela, da nas vse (če ne bomo prej umrli) čaka zguban obraz, ja tudi tebe. Veš to je naravni proces. Pri svojih 46ih bi to morala že vedeti.
BI pa kar težko verjela, da prihaja ona k tebi na obisk in ti diktira kako se zrihtaj? Potem je pač ne vabi na obisk, naj pride na obisk k svojemu sinu, ko tebe ni doma. Verjetno ti ne siliš na obisk k taki ženski ali pač?
Potem začneš o rovtah in namigneš, da naj bi v rovtah živeli zahojeni in se čudiš, da je ona zahojena, čeprav ni v rovtah. Od kje ti ta ideja? Verjetno pač iz tvoje puhle glave. Razgledan človek ne buta takšnih ven.
Predvsem sem pa ne vem kaj siliš v njeno družbo?
[/quote]

Po opisu sodeč je ženska res 100 let za časom.Tudi zame je nepobarvanost in nenaličenost enaka zanikrnosti.
Moja mami je stara 80 let, pa si pobarva lase, naliči se in našminka.Že vsa leta.

Pameti pa res nimaš. To je razvidno iz tvojega opisa.
Sicer se tvoja tašča nima kaj vtikat v tvoj videz, to je res.
Ampak s svojim zapisom si pokazala, da si tudi ti brez pameti v glavi.
Že na začetku si nesramna v stilu, da tista, ki ni namazana, pobarvana, da je neurejena. Od kje ti to? Od kdaj mora biti ženska zapacana s pudrom, da je urejena? Bi razumela, da napišeš, da je neurejena, ker se ne umiva, ampak ne, tebi je neurejena, ker ni napacana s pudrom in barvo.
Gube pa tudi tebe čakajo. Tako, da ne bodi žaljiva v to smer. Jaz sem precej mlajša od tebe, ampak nisem tako zabita, da ne bi vedela, da nas vse (če ne bomo prej umrli) čaka zguban obraz, ja tudi tebe. Veš to je naravni proces. Pri svojih 46ih bi to morala že vedeti.
BI pa kar težko verjela, da prihaja ona k tebi na obisk in ti diktira kako se zrihtaj? Potem je pač ne vabi na obisk, naj pride na obisk k svojemu sinu, ko tebe ni doma. Verjetno ti ne siliš na obisk k taki ženski ali pač?
Potem začneš o rovtah in namigneš, da naj bi v rovtah živeli zahojeni in se čudiš, da je ona zahojena, čeprav ni v rovtah. Od kje ti ta ideja? Verjetno pač iz tvoje puhle glave. Razgledan človek ne buta takšnih ven.
Predvsem sem pa ne vem kaj siliš v njeno družbo?
[/quote]

Meni se pa zdi da imaš ti bolj malo pameti. Ker pride na obisk h družini , ne k sinu, ker ko je sin doma, je tudi familija doma. In avtorica ni napisala, da je lepo samo kar je napackano. V bistvu gre za gnev ene stare babe, ki iz principov nase nič ne da in vse okoli obsoja. Take so najhujše. Moja stara mama se je vedno vsaj počesala in je vedno zgledala urejeno, pa kožo si je namazala s Soleo. Tu pa iz opisa razberem, da tašča ne da nič nase.

Nivo najstnic, tistih osnovnošolskih.
[/quote]

Ko mam glih cajt, zakaj nivo najstnic? Men je to res humor, aja, možno da sem jz bolj otročja kot ste ostale, maš prav hehe
(res je smešn, da se prepirajo zarad šminke in pudra)

Po opisu sodeč je ženska res 100 let za časom.Tudi zame je nepobarvanost in nenaličenost enaka zanikrnosti.
Moja mami je stara 80 let, pa si pobarva lase, naliči se in našminka.Že vsa leta.
[/quote]

Hm, ti verjamem, ker je kar veliko puhloglavih babnic na monu.
Torej so moški tudi zanikrni, ker niso namalani z vso mogočo kemijo?
Ene babe ste pa res zabite. Namalate vse strupe nase in potem se imate za urejene. Ne, niste urejene, ste samo napacane s kemijo.
Zanimivo, da so moški bolj pametni in se ne zapacajo z vso kemijo po frisu in lasišču.

Meni se pa zdi da imaš ti bolj malo pameti. Ker pride na obisk h družini , ne k sinu, ker ko je sin doma, je tudi familija doma. In avtorica ni napisala, da je lepo samo kar je napackano. V bistvu gre za gnev ene stare babe, ki iz principov nase nič ne da in vse okoli obsoja. Take so najhujše. Moja stara mama se je vedno vsaj počesala in je vedno zgledala urejeno, pa kožo si je namazala s Soleo. Tu pa iz opisa razberem, da tašča ne da nič nase.
[/quote]

Glede na to, da očitno snahe ne mara, naj pač obišče samo sina. In naj pride, ko snahe ni doma. Stvar rešena.
Avtorica je jasno namignila, da je ženska neurejena, ker ni pofarbana in našminkana, kar kaže, da ima avtorica pač prazno glavo.
Jaz iz opisa razberem samo to, da je avtorica nesamozavestna, da ima prazno glavo in da sta s taščo na nivoju dveh otročjih najstnic, da se prepirata o šminkah in pudro in frizurah. težko verjeti, da sta dve odrasli babi tako zabiti.

Tašča je dejansko 100 let za časom, moja mama ima 80 let, pa se lepo športno obleče, počeše, pa je vedno lepo urejena. Sem prav ponosna nanjo. In take ki prisegajo celo življenje na natur, so najhujše, kot vegani vse okoli napadajo. Sama sem proti botoksom, ampak maskaro bom pa nase dala tudi ko bom stara baba. Pa pobarvala se bom na lepo sivo barvo.

Men so smešne te stare tete, ki se barvajo na sivo vijolčno in mažejo z divje rdečo šminko. In potem vse pomembne hodijo okoli.
Sem ravno od frizerja, kar mi je naredila mi je zelo všeč. Sem pa že dobila pod nos, da je to nemogoča frizura, da naj reklamiram, da je frizerka za nič, od najbližjega sorodnika.
Niso vse tašče zmaji. Si prepričana, da ni nobene druge teme o kateri bi se ti pogovarjala z njo?

Ko mam glih cajt, zakaj nivo najstnic? Men je to res humor, aja, možno da sem jz bolj otročja kot ste ostale, maš prav hehe
(res je smešn, da se prepirajo zarad šminke in pudra)
[/quote]

Najstnic, ampak tistih iz OŠ, ostale so bolj zrele. Najstnice se pač pričakajo zaradi raznih traparij. Ne vse najstnice. Ampak, če bi slišala recimo 13letnici, da se pričkata ali so ok dolgi lasje ali ne in o maskarah ali je ok ali ne…. bi pač rekla, da sta mladi in otročij. Če pa slišim odrasli ženski, da se takole pričkata kot se ti dve pa res težko verjamem, da sta kdaj odrasli v glavi :).
Meni ne ena, ne druga niti pod razno nista odrasli.

Hm, ti verjamem, ker je kar veliko puhloglavih babnic na monu.
Torej so moški tudi zanikrni, ker niso namalani z vso mogočo kemijo?
Ene babe ste pa res zabite. Namalate vse strupe nase in potem se imate za urejene. Ne, niste urejene, ste samo napacane s kemijo.
Zanimivo, da so moški bolj pametni in se ne zapacajo z vso kemijo po frisu in lasišču.
[/quote]

meni je najbolj obskurno 80 let stara baba pobarvana na temne ali rdeče lase, ki se vsem že redčijo in potem jim šajna tista napol plešasta lobanja čez.

Hočeš povedat, da je ona izobražena, ti si pa lepa?
Hm, samo, če si tako lepa, zakaj imaš pa tako zanič kožo, da jo moraš pudrat in pošminkat?
S taščo tekmuješ katera je lepša? Ti to resno?

Od kdaj pa so vse barve kemija, jaz uporabljam rastlinski prah za prekrivanje sivih las. In vedno več je natur barv.

Meni pa ni jasno zakaj ste samo ženske take tupke, da se z vsemi mogočimi kemikalijami pofarbate po laseh, obrazu, moškim pa to ni potrebno?
Ste tako grde, moški pa tako lepi ali kaj?

ja si te predstavljam nekaj med rjavo in rdečo s sivim narastkom in opazno razliko med sivim pobarvanim in naravnim lasom po celi dolžini.

Ja, tudi farmacija cel kup tablet oglašuje kot natur.
Me prav zanima kak je ta tvoj rastlinski prah, da naj bi bil natur.

Hočeš povedat, da je ona izobražena, ti si pa lepa?
Hm, samo, če si tako lepa, zakaj imaš pa tako zanič kožo, da jo moraš pudrat in pošminkat?
S taščo tekmuješ katera je lepša? Ti to resno?
[/quote]
Omg, imam univerzitetno stopnjo izobrazbe, tašča ima pa srednjo šolo. Za tiste čase je bila tašča izobražena. Ljubi bog, prav žal mi je, da sem sploh napisala post. Kaj bom tekmovala z eno staro žensko, tudi jaz se staram, kot vsi, pa briga me kako zgleda kdorkoli. Govorila sem o tem, da tašča pri vsakem obisku načenja to temo in da se skregamo. Potem znori moj mož in jo nadere. In da nimam botoksa, da ne boste mislili kakšna umetna ženska sem. Sem čisto normalna ženska, ki si barvam lase z rjavo naravno barvo Radico, ki imam dolge lase in ki sem aktivna, zato nimam 200 kg. Tašča pa prezira dolge lase, gleda me kot da imam krastačo zadaj, ne pa čop.

New Report

Close