Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem mislila, da sva prijateljici

Sem mislila, da sva prijateljici

Sploh ne vem, kaj naj si mislim po slišanem. Danes zjutraj sem bila namreč na kavi s sodelavko. Sedeli sva na terasi, nakar zagledam svojo “prijateljico” s še eno kolegico. Jaz jo pokličem, ona pa me ni slišala. Zato sem jo poklicala še preko mobitela. Ona vzame mobitel iz torbice, nato pa je sledilo nekaj neprijaznega za moja ušesa. Ko je videla, da jo kličem, je rekla: Kva pa ta spet hoče. Jaz v tistem hipu samo vržem dol. Ona pa je mobitel pospravila nazaj v torbico, kot da se je na klic požvižgala. Do zdaj me je že dvakrat klicala, jaz pa se ji nisem javila, ker sploh ne vem, kaj naj si mislim o njej. Res sem razočarana nad njo. Sem mislila, da sva dobri prijateljici. Zaupava si marsikaj, skupaj se druživa. Ampak, kot kaže, sem se motila. Ah, brezveze. 🙁

Pa ji pošljem link, naj ve kaj je danes zasrala

Po moje se je sam mal ven metala pred uno.
Ni pa sploh tko misla.

nista več prijateljici, pa kaj, ljudje pridejo v tvoje življenje, te nekaj naučijo in gredo dalje … pri vsakem naslednjem si bolj previden

Ko spet pokliče, se oglasi z besedami: “kva pa ti spet kličeš?” Ko reče, da si jo klicala, reci, da si falila in hotela klicat nekoga drugega, v bistvu eno svojo prijateljico, pa si se očitno zmotila. Pa ne kliči je več. Če ni imela časa ali volje za pogovor, bi se oglasila, opravičila in rekla, da pokliče nazaj. Vsaj prijateljica bi tako naredila. Tale te pa ima samo za znanko.

Mogoče pa ni hotela dvigniti in reči, da pokliče nazaj. Jaz imam eno tako, ki tega ne razume in bi po telefonu kljub vsemi razpravljala par ur..sama imam raje pogovore z živo in po tel.

Ne sekiraj se. Tak odnos ima do ljudi. Bi ji pa jaz točno tako povedala kot si tukaj. Včasih je direktna resnica najboljša. Naj se zamisli nad sabo.

Imam tudi jaz eno tako kolegico, ko sva na kavi in jo kdo klice, enako reagira, o moje se mal ven mece… Vcasih se javi in je vsa sladka s sogovornikom, vcasih utisa telefon.

Imam tudi jaz eno tako kolegico, ko sva na kavi in jo kdo klice, enako reagira, o moje se mal ven mece… Vcasih se javi in je vsa sladka s sogovornikom, vcasih utisa telefon.
[/quote]

In kako se ven meče – a to da je navadna kura brez uvidevnosti do sočloveka.

V bistvu si o prijateljici izvedela še več, kot bi lahko samo iz prijateljstva.
Pomembna točka se mi zdi, ko je rekla: “Kva pa ta spet hoče?”
Prijateljica te očitno občuti kot človeka, ki nekaj hoče. Vendar ne gre za to, da si ti res taka, ampak gre za projekcijo njene psihične vsebine. S temi besedami je prijateljica razkrila, da te ima za prijateljico točno zato, ker ona nekaj hoče od tebe. Ona te ima za kavni avtomat ali pa za bančni avtomat ali za samopostrežno blagajno, metaforično rečeno. Ona je tista, ki se zaveda, da od tebe dobiva stvari (ne nujno materialno), za katere ve, da ti jih “izsili” pod pretvezo prijateljstva. Ker pa resnici noče pogledati v obraz, to projicira nate, češ ti si tista, ki samo nekaj hočeš od nje.

Tako da, ni se za sekirat, da bi bila res ti tista, ki samo nekaj hoče. Taka je samo njena percepcija, ki temelji na projekciji njenih lastnih občutkov krivde.
Nima smisla, da ji greš dramatizirat. Raje se še druži z njo, le da jo opazuj, kako se obnaša do tebe. Zdaj, ko veš za njeno skrivnost, ti bo najbrž marsikaj postalo jasno.

A še nisi dojela da je ženska ženska največja sovražnica. Od prijateljice do hinavke je kratka razdalja. Ne oglašaj se ji, bodi pa taka do nje kot je ona do tebe, se pravi hinavka. Imela si jo za prijateljico in zdaj vidiš kako pred drugimi obrekuje. Bodi prijazna in jo kasneje ignoriraj naprej. Imam nekaj kolegic, nobeni pa ne zaupam toliko da bi ji rekla prijateljica. Mož,hči,sestra,starša oni so zame vse !

Tudi frendice so kul, sm mors bit iskren in direkten z njimi pac da takoj poves ce te kj moti in se razres zadeva, js mam 2 zlo dobri frendici in mi tudi dajeta nasvete za osvajanje zensk js njima pa za psvajanje tipov pa zmeri se je zlo dobr pomenit tko, kaj se je kj dogajalo 😉

Jaz bi se vsedla z žensko na kavo in ji povedala kaj se je zgodilo. Čisto tako kot je bilo, brez olepšav in ovinkarjenja. In seveda posledica njenega dejanja, ki je da si prizadeta in ji ne zaupaš več. Nato ji daš priložnost, da situacijo obrazloži, potem je pa več ali manj to to.

Ostaneš korektna, iskrena in spoštljiva – torej vse tisto, kar tudi sami od prijatelja pričakujemo.

Imam tudi jaz eno tako kolegico, ko sva na kavi in jo kdo klice, enako reagira, o moje se mal ven mece… Vcasih se javi in je vsa sladka s sogovornikom, vcasih utisa telefon.
[/quote]

Morda razlikuje med prijatelji in kolegi

A ste res vsi tako obcutljivi? Tudi jaz kdaj tako reagiram na klic prijateljice/starsev/partnerja, ce imam slab dan oz sem zasedena in ne morem govoriti. Pa ne mislim nic slabega s tem! Ko lahko, jih z veseljem poklicem nazaj in to je to.

to me spominja na vojsko, ko sem se družil z enim soborcem, oz. se je on bolj z mano.., pa sem drugemu soborcu rekel, da mi je prvi soborec doqurčil, ker stalno leze za mano, no pa je ta to slišal in do prekomande ni več spregovoril z mano niti besede, tako mi je zameril.
Pa v bistvu nism mislil dobesedno, pač na momente mi je bil zopern, saj še takrat, ko sem čital ljubezensko pismo od moje bejbe nism imel mira, da ga v miru preberem.

To ste še najstnice?

Daj ti skušaj lepo pozabiti tale “kaj pa spet ta hoče) in imej z njo odnose kot prej. Res brezzveze se špetirat zaradi take malenkosti.

Potrebuješ trening intuicije.

sedeli sta na terasi tako blizu skupaj, da si ti slišala, kaj je ona rekla, ko je telefon zvonil, nisi pa ji mogla pomahat ali stopit do nje?
Bo treba zgodbice malo bolj dodelati res no.

To ni občutljivost, ampak normalna reakcija na nesramno obnašanje in govorjenje “prijateljice”, ki to NI!

Ona bi si lahko mislila v glavi : Joj, zdaj kliče, ko ravno nimam časa….Ne pa da se naglas , vpričo drugih meče ven z zavihanim nosom češ : Kaj me ta trapa kliče ravno zdaj….Ja, tako se to sliši in čuti, drage dame, ki to niste!

Avtorica, zdaj veš, da je ta tvoja “prijateljica” primitivna babura brez občutka za ljudi in nevzgojena.

Nekaj podobnega se je zgodilo moji sestrični .Vem, da take stvari bolijo in pride novo spoznanje.Ko ugotoviš, da prijateljstvo z druge strani ni tako, kot si mislil do sedaj…

Pa kaj ste to vse še v srednji šoli? Takrat so bile take drame okoli prijateljic in tega, kaj je kera rekla in kaj je kera slišala.

Takih frendic se najde povsod. Imaš take ki za vsak klic tako odreagirajo, ne glede kdo kliče, vendar se potem ko govorijo nezaželenost klica ne občuti in so sladke kot med . Imaš pa take, ki zalajajo že ko nekdo kliče in obeh sort se je najbolje izognit, razen če nisi tip človeka, ki ne more biti sam in rine za vsako ceno ali pa mal nagajaš in jih redno bezaš ter jim povzročaš išias , zgražanje, obupavanje,. .vse česar so nadlegovalci pač deležni
Prijateljice se ne spozna kar tko v parih debatah,

bila si s sodelavko na kavi in bi se posvetila njej, ne pa nadlegovala prijateljice, ki je bila na čvekuk z drugo prijateljico.

saj se ne gre za to, da se ni javila

punco je zmotilo, kaj je komentirala ženska ob tem, ko je videla kdo jo kliče. kot da jo kliče največja nadlega… kot da jo ne vem kdo nadleguje s klici. to človeka zaboli, če pride od nekoga, za koga misli, da je prijatelj.

jaz bi tako žensko skenslala.

naslednjič, ko bi me klicala, bi se javila in ji samo rekla. ja veš, sem te klicala zadnjič. za tabo sem sedela in sem slišala, kaj si komentirala. čauči.

to, kar eni komentirate, da se je samo afnala pred drugimi, je pa tako otročje, da bolj ne bi moglo bit.

New Report

Close