Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razgovori za službo – če je neugoden termin

Razgovori za službo – če je neugoden termin

Tisti, ki imate službo pa iščete drugo, boljšo. Ko vas povabijo na razgovor, če ne morete dobiti dopusta v sedanji službi, so vam pripravljeni spremeniti termin razgovora ali ne?
Jaz že dalj časa iščem, za sabo imam že nekaj razgovorov. Nekaj razgovorov pa je bilo v terminih, ki mi niso ustrezali (beri: nisem mogel dobiti dopusta). Enkrat so mi prestavili razgovor, drugače pa ni šlo. Niti pri uri se ni dalo uskladiti (če bi bilo proti koncu ali pa na začetku delovnega časa, namesto na sredini, bi mi uspelo uskladiti s sedanjo službo).
Kake izkušnje imate ostali?
Ali pa to mogoče pomeni, da nisem v ožjem izboru, če niso pripravljeni razgovora prestaviti?

En moj primer:
Termin je bil neugoden, prosim za kak drug termin, so rekli nemogoče. Čez kak mesec so poslali obvestilo, da niso nikogar zaposlili, ker ni bilo primernih kandidatov. Hja, če ne bi pričakovali, da bodo kandidati ugodili vsaki njihovi muhi, bi mogoče dobili primerne kandidate.

Oh, poznam to. Ko prosis za drug termin, ker res ne mores ob 9ih bit pri njih (v sedanji sluzbi pac med delovnim casom ni izhoda) se niti odzovejo ne. S tem sicer veliko povejo o sebi, bolje kot vsak placan PR 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Ja, tudi to se mi je že zgodilo, da se niso odzvali.
Potem pa isti jamrajo, da ni kandidatov in da morajo razpis ponoviti.
Res jih ne štekam, jasno napišeš kje delaš, kaj delaš pa vse. AMpak potem pa mislijo, da lahko kadarkoli dobiš dopust.
Ali pa taki, da ti v ponedeljek popoldan povedo (ko itak ni več šefa, da ti podpiše dopust), da imaš v torek zjutraj prvi krog (pisni test) in potem ob 13ih še drugi krog, če ti bo šlo na testu ok.

Ce niso zainteresirani prilagoditi termin, niso resni, ne iscejo resno. Lahko imajo kandidata ze izbranega ali pa iscejo koga, ki bo delal za minimalca in bil vesel kot radio, da je lahko v sluzbi od jutra do vecera, za kar ze zaposleni niso ravno dobri kandidati. Si zelis take skuzbe in delodajalca? Jaz ne.

Drugace pa poklices, poves kaksna situacija je, navrzes vprasanje, da verjetno tudi njim ne bi bilo fajn, da jim delavec 1x tedensko manjka po 2-3 ure zaradi razgovora in ce se da uro prilagoditi izven tvojega delovnega casa.

Ce niso zainteresirani prilagoditi termin, niso resni, ne iscejo resno. Lahko imajo kandidata ze izbranega ali pa iscejo koga, ki bo delal za minimalca in bil vesel kot radio, da je lahko v sluzbi od jutra do vecera, za kar ze zaposleni niso ravno dobri kandidati. Si zelis take skuzbe in delodajalca? Jaz ne.

Drugace pa poklices, poves kaksna situacija je, navrzes vprasanje, da verjetno tudi njim ne bi bilo fajn, da jim delavec 1x tedensko manjka po 2-3 ure zaradi razgovora in ce se da uro prilagoditi izven tvojega delovnega casa.
[/quote]

Tudi jaz takole razmišljam in upam, da imaš prav.
Če so res zainteresirani zame, bodo tudi pripravljeni prilagoditi urnik. Pa ne gre za samo 2-3 ure, ampak za cel dan. Tisto, če je v istem kraju razgovor kot imam službo, sploh ni panike. Komot uredim, da sem uro ali dve fraj.

New Report

Close