Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Suhe oci-ali je tu se kdo ki nima solz

Suhe oci-ali je tu se kdo ki nima solz

Zanima ne ali je tu se kdo, ki ima tezave z izrazito suhimi ocmi oziroma ali je se kdo ki se mu oci ne solzijo, se pravi da nima svojih solz in mora nonstop dodajat umetne. Jaz imam te tezave ze 3 leta, bila na pregledu pri vseh moznih okulistih, test solzenja (ko ti vstavijo trakce in pocakajo 5 minut da vidijo koliko se ti oci solzijo) je vedno 0, se pravi oko se mi sploh ne solzi. Bila samoplacnisko na vseh moznih pregledih, pa pri revmatologih, cistila in grela sem si veke, preizkusila vse mozne kapljice, bila na e-eye laserju za zdravljenje suhih oci (baje zelo ucinkovita metoda, ki vpliva na zleze da ponovno zacnejo izlocati solze), a ne pomaga nic. Zapravila sem ze ogromno denarja, sprememb ni. Umetne solze (porabim jih ogroomnoooo) pomagajo prvih 20 sekund ko dam v oci, potem je stanje isto kot prej. Geli mi sploh ne odgovarjajo. Nonstop me oci pecejo, skelijo, cel cas je prisoten obcutek rezanja… pocasi imam ze vsega vrh glave, zaradi tega rezanja v oceh sem nonstop tudi nervozna. Ne morem npr. v kino, tezko sploh gledam tv, racunalnik, voznja z avtomobilom ponoci je katastrofa (verjetno se sploh ne bi smela vec voziti), nocna sluzba je postala muka ker zaradi teh tezav skoraj ne morem vec gledati… zjutraj ko se zbudim me prve dve uri peklensko pecejo, nato je cez dan ravno toliko ok, da sploh lahko gledam, od nekje 20.00 ure naprej ko oci postanejo utrujene pa spet peklensko zganje not… bojim se, da mi bo zelo opesal tudi vid.

Je se kdo s taksnimi tezavami?

kle vpraši:
https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=566&utm_source=mon&utm_medium=forum-picker&utm_campaign=forum-picker

Ne da bi se hvalo, sam pri men je še vsaka dobila solzne oči ko je hotla nardit globoko grlo, mogoč bi tud tebe ozdravlo 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Ne da bi se hvalo, sam pri men je še vsaka dobila solzne oči ko je hotla nardit globoko grlo, mogoč bi tud tebe ozdravlo 🙂
[/quote]

Res zalostno kam smo prisli, da se nekdo pri bolezenskem stanju socloveka, ki resno sprasuje za pomoc, spusca na tak nivo. Dvomim, da ste vi popolni, brez vsake telesne hibe ki bi vas morila, ce pa ze- boste pa mogoce kdaj to tudi doziveli in naj se takrat kdo ponorcuje iz vas, boste videli kako fino je! Lp.

Res zalostno kam smo prisli, da se nekdo pri bolezenskem stanju socloveka, ki resno sprasuje za pomoc, spusca na tak nivo. Dvomim, da ste vi popolni, brez vsake telesne hibe ki bi vas morila, ce pa ze- boste pa mogoce kdaj to tudi doziveli in naj se takrat kdo ponorcuje iz vas, boste videli kako fino je! Lp.
[/quote]

Tak nivo je, žal, značilen za ta forum. Nekaj osebkov ( ni jih malo, se prijavljajo pod več imeni) je na takem nivoju. Česa so nekateri osebki sposobno!! :((

Imam podobne težave. Najhujše je zjutraj ali ponoči, ko se zbudim. Posebno levo oko imam tako suho, da imam občutek, kot ga bi imela v pesku. Stalno si stavim solze v oči, nekaj časa sem imela tudi gel. Pomaga mi, če se večkrat umijem s hladno vodo.
Morda ti te težave povzročajo kakšna zdravila. Sama sem nekaj časa jemala antidepresive in v tem obdobju, sem imela vse sluznice izredno suhe, da ne govorim o grlu!
Izogibati pa se je treba računalniku, TV, branju tudi šivanju, sama se temu lahko izognem, ker sem že v penziji. Drugače pa te razumem, da je grozno.
Morda imaš kakšno avto imuno bolezen, si že slišala za Sjogrenov sindrom, ko tudi sline ni? Ali pa je prisotna kakšna alergija?
Vsekakor ti želim, da bi ti bilo bolje!

Imam suhe oči, a ne tako zelo kot ti. Nimam nobenega nasveta, mogoče ti bodo za tolažbo pomagale moje izkušnje, da nisi edina. Posebne kapljice sem imela že v srednji šoli, potem je okulistka kar nekako obupala nad mano. Poskusila sem nositi leče, a ni šlo. V četrt ure so bile oči rdeče in žgalo je kot ne vem kaj. Čez nekaj let sem ponovno poskusila z enakim rezultatom. Od vrstnic sem dobila pripombe, da zato, ker leč ne očistim dobro, ker ljudje si enostavno ne morejo predstavljati, kako je s suhimi očmi. Zdaj sem že v letih in stvari se niso izboljšale. Imela sem obdobje kot ti, ko sem kakšni dve leti jokala popolnoma brez solz. Zdaj jih imam spet, a ne veliko. In okulist pravi, da se stanje s starostjo samo še poslabša. Nič kaj lepi obeti. Pij veliko vode in vlaga v zraku tudi malo pomaga.

Hvala za vas odgovor. Tudi jaz imam obcutek peska in to v obeh oceh, neprestano. Kapljice si dajem tudi ponoci, ko se zbudim. Okulisti skratka zame nimajo vec resitve, zame pa pravzaprav najvecji problem predstavlja to, da sem se mlada (nekaj cez 30), da se racunalniku ne morem izogniti (ze zaradi sluzbe ne), voznje z avtomobilom tudi ne (ceprav se vcasih resnicno najraje ne bi vozila glede na to da kapljice doziram vsake 3 minute recimo in to med voznjo) in da se kar malo bojim, kam bo to stanje pripeljalo. Vem, da se z leti se poslabsa, izboljsalo se sigurno ne bo- to so mi ze povedali. Sjogrenov sindrom je pri meni ovrzen (sem sla se kot zadnjo, resilno bilko poskusiti tudi to-test sline, biopsija zleze slinavke, a tudi tu ni pokazalo nic posebnega). Zdravil ne jemljem, na splosno sem zdrava. Sem pa tudi upala, da gre za spremembe na hormonskem podrocju, kot so mi tudi svetovali in da mi bosta nosecnost in porod (ko hormoni drugace delujejo) mogoce stvari izboljsala, pa po porodu ni bilo nic boljse. Zavedam se, da je moje stanje proti kaksnim drugim bolezenskim stanjem mogoce res minimalno, ali se zdi komu smesno, a mi vseeno predstavlja veliko tezavo v zivljenju (predvsem zato, ker opazam, da ljudje ne razumejo, kaj pomeni imeti suhe oci in tega ne obravnavajo kot tezavo).
Hvala za vas odgovor se enkrat in vse dobro zelim!

Hvala za vas odgovor. Me potolazi to, da nekdo razume kaj pomeni imeti suhe oci in da je to sila neprijetna stvar (vecina ljudi ki ima solze tega niti ne razume). Obeti za naprej pa vem da so slabi, ker so mi to ze kar kmalu povedali. Nic, treba bo zdrzati, drugega nam dejansko ne preostane 🙂 lp.

Res zalostno kam smo prisli, da se nekdo pri bolezenskem stanju socloveka, ki resno sprasuje za pomoc, spusca na tak nivo. Dvomim, da ste vi popolni, brez vsake telesne hibe ki bi vas morila, ce pa ze- boste pa mogoce kdaj to tudi doziveli in naj se takrat kdo ponorcuje iz vas, boste videli kako fino je! Lp.
[/quote]

Ma mam js tega ogromn, sm jebat ga, če me poheca, ga js pohecam nazaj, da bi si zdj vzel k srcu pa prekratk je lajf za to, pol bi lahko bil v depri že od osnovke. Pac lej, mal te je treba pohecat ane, da se bos bols pocutla 🙂 Drugac pa kaplce uporabljat, nimas druge

https://www.webmd.com/eye-health/dry-eyes-home-remedies

Evo, še tle si mal preber o nacinih, kk zbolsat zadevo.

Pac lej, če ti pa slucajno spolnosti manjka mi pa tud piš, kr js sm zdele ze 19dni na suhem in pol sm tecen in sam na seks mislm, to je res…ahh

New Report

Close