Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomoc prosim- filter pralnega stroja

Pomoc prosim- filter pralnega stroja

Bi rabila pomoc. Voda ostaja v pralnem stroju. Najbrz je zamasen filter, vendar ga ne spravim ven iz lezisca. Sem to ze pocela in je sel z lahkoto ven. Zdaj pa ne gre in ne gre. V navodilih pise, da se vrti v levo. Ima kdo kaksno idejo, razen serviserja. Hvala!

Poskusi ga nekako izvleči, če bo šlo. V filtru je očitno melo večji kos nečesa. Morda kost od modrca?

______________________

Najprej očisti filter … Ja, včasih se tako zamaši, da ga je res težko odšraufat. Pa dosti cunj pripravi, ker bo teklo …
Nato se jaz lotim še filtra oz. sifona, ki je iz pralnega stroja v odtok. Odšraufaš cev pralnega stroja in s prstom pobezaš v cev – tam je neka kroglica, ki se mora vrteti. Občasno jo smeti iz pralnega stroja zabašejo in v tem primeru meni ostaja voda v stroju.
Poskusi, mogoče ti rata brez serviserja.


Ce mas doma kake klesce, jih vzem, prim filter in sunkovito rotiraj levo in desno. Morda ti bo uspelo sprostit kar je v filtru in ga blokira. Vseeno pa to delaj tudi z obcutkom, da ne bos kaj zlomila. Meni je na tak nacin ze uspelo resit zadevo. V filtru pa je bol kovancek za par centov.

Hvala vsem za nasvete! Sem poskusila ze vse zivo. Zgleda, da je res prisla ena vecja zadeva vmes. Sem premalo mocna. Hvala vseeno!

Ne pretiravati s silo, da se kaj ne polomi.

Obstaja rešitev, katero bo najbrž opravil serviser, ali pa nekdo, ki je malo bolj vešč takšnega dela. Odvil bo objemko debele cevi in poskušal izvleči tujek. Če je dostop do filtra oviran, (ne vemo za kakšen PS tu gre), bo pa ven vzel celo črpalko in rešil zadevo.

______________________

New Report

Close