Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odrasle hčere predavajo

odrasle hčere predavajo

Predavajo, so pametne, da se kar kadi. Jaz imam tega že dovolj. Moja prijateljica ima podoben problem in je čisto ob živce. Kako se spopadate s tem?
Aja, hčeri sta stari 28 in 30.

Naj gresta na svoje, za svoj denar. Predavajo ti pa toliko, kolikor dovoliš.

Če bi ti, luzer socialni, imel otroke, ne bi tako govoril.

nova
Uredništvo priporoča

Če bi ti, luzer socialni, imel otroke, ne bi tako govoril.
[/quote]

Izselitev bo pri 35, če sploh bo.

Predavajo o čem?

Jaz recimo zelo z veseljem predavam o uporabi otroških sedežev, pravilnemu handlingu otroka, škodljivosti pokrivanja vozička s plenico,… Možno, da grem ljudem na živce, tudi ni me treba poslušat, ampak otroka mi ne bodo na silo posedali, preden bo znal sedet, pa če sem stokrat pametnjakovič zaradi tega. Bom pač predavala, dokler se jih ne prime oziroma dokler ne nehajo poskušat.


Kaj ti predevata? O čem? Ne razumem? Zakaj misliš, da si ti bolj pametna od njiju?

To ste take, ki mislite, da ste požrle vso pamet sveta in dobronamerne nasvete razumete kot pametovanje in predavanje. Jaz bi s tako materjo omejila stike na minimum.

A misliš, da ti generacijski faktor avtomatsko garantira, da ima tvoje mnenje večjo težo in kredibilnost proti njunemu?

Veš kako dobro funkcionira, ko enkrat začneš drug drugega vzajemno poslušati in sprejemati nasvete,… Jaz (30) mojo mamo (60) vsak mesec kaj novega naučim. Ji pokažem kakšen nov tehnični trik, prinesem kakšen dober pripomoček, povem kaj sem kje kaj koristnega prebrala,…

Ona je svoje otroke do zdaj ogromno naučila, zakaj ne bi zdaj drug drugega, ko smo vsi odrasli in izposavljeni vsak svojim lekcijam?

Če sem čisto sfalila kontekst se opravičujem, ampak tako je to, ko je tema obupno na splošno napisana.

Pravilno, starejšim že možgani propadajo, postajate nebogljeni, nemočni – kot otroci. Zato je edino smiselno, da poslušate predavanja mlajših. One so 30 let tvoja predavanja poslušale, zdaj si pa ti na vrsti. Saj je to čisto naraven cikel.

Predavam ne, ker nimam o čem. 🙂
Mi se pomenimo kaj je novega pri kom, malo predelamo načrte itd. itak se vidimo enkrat na teden/14 dni, tako da si je dovolj za povedati. Pa še hkrati z drugimi sorojenci smo tam tako da sploh ne zmanjka.
Jo pa velikokrat prosim za nasvet saj mi je fajn slišati še drugo recimo temu nepristransko mnenje.

Dobila boš odgovore, a ne mojega. Zakaj? Ni mi, da odgovarjam na izzivalno sprocesirane teme. Ti – pač – ne zmoreš oblikovati drugačnih.

Kako se spopadate s tem?

Preprosto: preskočim tvoje teme.

Izmenjava mnenj, kaj je s tem narobe. Hčeri sta odrasli pri teh letih in imajo svoje mnenje.

Jaz baje pametnujem pri zadevah okoli mojih otrok, torej njunih vnukov. Ker ne pustim filat otroke z neomejenim cukrom (saj smo tudi mi gor zrasel, sicer s piškavimi in s kariesom polnimi zobmi, ampak ok), ker nisem pustila otroka vleči za roke gor, da bi “hodil” pri 7 mesecih, ker ne želim, da se okoli mojih otrok kolne (to baje nikomur ne škodi, le v realni svet jih postavi), pa ker ne pustim, da se jih vlači naokoli kot lutke in se postavlja z njimi, pa ker nisem pustila pri 4 mesecih v usta pomaračo otrokom dajata (otorkom, ki so bili đe čisto na mleku), pa ker ne dovolim, da se jih hrani z isto žlico, kot jo je nekdo drug vtaknil v usta (saj ima svojo), itd.
Ja, sem ful “pametna”. Pa tudi prav, nič hudega. Če bodo moji otroci zato bolj zdravi, bodo poznali kako kletvico manj, bo čisto prav.

In ja, vem, da se bo kdo zdaj našel, ki bo rekel, oh, ubogi tvoji starši, ker morajo tako terorizatorsko prenašat. Ni treba. Vse že vem 🙂

helicobacter pylori se prenaša z uporabo iste žlice, iste sklede in podobno.
Tudi če so vsi osebki gospodinjstva zdravi, se pa na tak način pridobi nevarna navada.
Tako pa jaz pametujem in predavam.

domnevam, da predavata takrat, ko si prideta “sposodit” denar?

Če ti pametujejo glede slovnice, naj kar. Hčera pa to.

Če ti pametujejo glede slovnice, naj kar. Hčera pa to.
[/quote]

Če pustim ob strani, da je tema mimosunek, me pa vseeno zanima, kako bi ti sklanjala samostalnik hči v dvojini ali množini?

Če pustim ob strani, da je tema mimosunek, me pa vseeno zanima, kako bi ti sklanjala samostalnik hči v dvojini ali množini?
[/quote]

https://besana.amebis.si/pregibanje/

https://besana.amebis.si/pregibanje/
[/quote]

Amebis ve, pa jaz tudi vem. Zato sprašujem, ker ne razberem, kaj naj bi bilo v prvem postu narobe, da se spet obmetavamo s slovnico. V naslovu je avtorica (splošno) napisala, da HČERE pametujejo in potem v besedilu, da sta (konkretni) HČERI stari… Kaj tu ni prav, razen tega, da je tema butasta, to me zanima.

Amebis ve, pa jaz tudi vem. Zato sprašujem, ker ne razberem, kaj naj bi bilo v prvem postu narobe, da se spet obmetavamo s slovnico. V naslovu je avtorica (splošno) napisala, da HČERE pametujejo in potem v besedilu, da sta (konkretni) HČERI stari… Kaj tu ni prav, razen tega, da je tema butasta, to me zanima.
[/quote]

Slovnica je o.k. Tema pa tako tako. Res so nekatere mlade dame tako pametne, da je prav nadležno. Sem slišala, kako je ena taka mamo “učila”, kako je treba gledati na stvari. Obsodila jo je, da je pesimist, da gleda vse črno, da vse zaj…zaradi tega. Kar sem uspela slišat mamo, je zvenelo le realistično. Mama je realno gledala na konkretno stvar. No, če so predavanja v tem smiislu, potem je res neprijetno. Ko sem to poslušala, me je imelo, da bi pristopila in hčeri povedala par osnov o tem in onem. Pa se me ni tikalo.

tudi jaz sem bila svoje dni zelo pametna, dajala v nič znanje svoje mame, ker kaj pa ona ve, ona je vendar stara. no, pa sem se tudi jaz postarala. ne sicer še toliko, da bi imela vnuke, pa vendar, imam jih preko 40. in včasih premišljujem pogovore s svojo mamo, kaj vse sem ji povedala in česa vse ji nisem očitala. kako strašno pametna sem bila ob rostvu svoje prve hčere, pa druge. moja mama pa je bila celo življenje medicinska sestra na otroškem oddelku in je skrbela za tisoče otrok od dojenčkov dalje, jaz samo za dva, pa sem bila pametnejša od nje. sram me je.

danes ima skoraj 80 let. še vedno je bistrega duha in samostojna. usedem se z njo in jo sprašujem, nič več ji ne pametujem. celo opravičim se ji včasih za svoje “pametne” nasvete in se ji zahvalim, ker je imela toliko potrpljenja z mano, da me ni poslala v tri krasne. ponavadi mi odvrne, da tako je, da se mladi vedno delajo pametnejše od starih in dajejo znanje starih v nič.. kako pametna je moja mama.

to je pa drug vidik tega pametovanja.

To ste take, ki mislite, da ste požrle vso pamet sveta in dobronamerne nasvete razumete kot pametovanje in predavanje. Jaz bi s tako materjo omejila stike na minimum.
[/quote]

Še ena mati, ki bo svoje sonce pripeljala do odločbe za PP …

To je drugače.Tvoja mama je marsikaj vedela o malih otrocih, saj je bila vse življenje med njimi, prav tako je bila v času s stroko.Druge babice pa to niso.
Meni se zdi prav, da se babicam pove, kako se vrti današnji čas.30 in 35 let nazaj je bil trend drugačen, zdaj je drugače.
To ni pametovanje, ampak izmenjava mnenj, ki jih je dobro upoštevati.Omejitev sladkorja in druge zadeve so pametne stvari.

Važno je le, s kakšnim stilom jih poveš.In kako to razumeš…

odvisno o čem predava … če ti je jasno da se celo življenje učimo, tudi drug od drugega, ne glede na starost … potem to jemlješ kot izziv, ne kot problem.
kaj vse mene moji otroc naučijo … 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Slovnica je o.k. Tema pa tako tako. Res so nekatere mlade dame tako pametne, da je prav nadležno. Sem slišala, kako je ena taka mamo “učila”, kako je treba gledati na stvari. Obsodila jo je, da je pesimist, da gleda vse črno, da vse zaj…zaradi tega. Kar sem uspela slišat mamo, je zvenelo le realistično. Mama je realno gledala na konkretno stvar. No, če so predavanja v tem smiislu, potem je res neprijetno. Ko sem to poslušala, me je imelo, da bi pristopila in hčeri povedala par osnov o tem in onem. Pa se me ni tikalo.
[/quote]

Precej znano. Zraven še malo povišan glas. To ni več neprijetno, ampak nesramno.

New Report

Close