Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vozijo otroke brez otroskih avtosedezev

Vozijo otroke brez otroskih avtosedezev

Nasi sosedje mlad par ima 2 otroka, stara 3 in 2 leti. Nikoli ju ne prevazata v otroskem avtosedezu ker ga sploh nimata. Odpre jima zadnja vrata da zlezeta not in se odpelje z njima. Ko gredo vsi 4 kam je zgodba enaka, niti s pasom ju ne pripneta. To se mi zdi skrajno neodgovorno, kaj dela policija da ne kaznuje takih, ki lastne otroke ogrozajo? Csd se ukvarja s tem ce prijavim ta primer ogrozanja varnosti otrok? Pred hiso dva avtomobila, v nobenem ni otroskih sedezev. Sem jo enkrat vprasala kako pa to da otroke vozi brez otroskih sedezev pa je zamahnila z roko in rekla Eh ti sedezi so brezveze. Haloooo, niti s pasom ju ne pripne da bi vsaj malo pomislila na njuno varnost.

Pri nas so imeli vsake toliko policaji preventivno akcijo pred vrtcem. So jih dobili kar nekaj takih. Pa ne samo starše tudi babice in dedke. Najbolj pogost izgovor – saj smo se tudi mi kot otroci tako prevažali in smo preživeli. Žalostno, ampak takim zaležejo samo kazni.

Tudi jaz poznam ene take.
Otrok – predšolski – sedi tudi na sprednjem sedežu. Neprivezan.

Ma jaz otroke privežem tudi ko grem par merov stran v trgovino.

nova
Uredništvo priporoča


V takih primerih Darwinovo teorija drži. Svet je lahko krut, če sami ne pazimo nase. V evoluciji ke bilo tako, da pametni preživijo in imajo potomce, neumni pač ne, ker se v življenju ne znajdeta. Če bojo doživeli prometno nesrečo, bosta zaradi njune neinteligence in nezmožnosti prilagajanja okolju ostala brez potomcev, kar pomeni, da se njun butasti in neprilagodljiv gen ne bo prenašal naprej.

Malo sem jezen, ker poznam podoben primer ki se je skoraj končal teagično-počeno lobanjami dno, umetna koma in pol leta rehabilitacije, mama pa ok prog jamrala in se vsem smilila. Hvala bogu je otrok zdaj praktično brez posledic, ker mama itak je brez posledic, ker je bila privezana…

to se prijavi na center za socialno delo.

vem za primer, ko je mati razlagala, kako mož vozi otroke v prtljažniku, ker nimajo sedežev.
kolega jih je prijavil na CSD in so bile neke posledice.

Dvomim da se bo csd ukvarju s tem. Policija pa tud ne verjamem da bi na prijavo reagirala. Bogi otroci da majo tko zanikrne starše.

Dvomim da se bo csd ukvarju s tem. Policija pa tud ne verjamem da bi na prijavo reagirala. Bogi otroci da majo tko zanikrne starše.
[/quote]

seveda se ukvarjajo s tem.
to je ogrožanje otrok.

seveda se ukvarjajo s tem.
to je ogrožanje otrok.
[/quote]

Ja in kaj misliš da bo csd ukrepal? Rekla bo da je dobila prijavo in tista bo zanikala in to je to.

Ja in kaj misliš da bo csd ukrepal? Rekla bo da je dobila prijavo in tista bo zanikala in to je to.
[/quote]

in kako bosta dokazala, da otroke varno vozita, če niti sedežev nimata?
pridejo preverit na dom pri takih primerih, brez skrbi…

V bistvu si ogrožanje varnosti otrok že po zakonu dolžna prijaviti na policijo. Tu sploh ni kaj razmišljati. In seveda da preverjajo take reči.

pa saj smo se v osemdestih ves cas vozili brez. eh, kr neka moda s temi otroškimi sedezi.

v 80 letih je tudi na cesti vsako leto umrlo po 60 otrok. pa pol manj prometa je bilo na cestah kot danes.
res, totalno brezvezna nova moda.

Prjav v primeru da so kokrtok normalni, da niso nasilni itd… ce so mas lahko samo probleme z njimi ker na policiji in v csdju bo povedala da so sosedi prjavl pol bos pa nasankala. Ce je njim vseen za njihove otroke kaj se bos pol ti sekerala.

Prijavi pa naj plača kazen !

in kako bosta dokazala, da otroke varno vozita, če niti sedežev nimata?
pridejo preverit na dom pri takih primerih, brez skrbi…
[/quote]

Ma kaj pridejo daj, dol jim visi. Oni tam samo preverjajo, ali imaš slučajno kakšno premoženje na novo, da hitro popravijo ceno vrtca in znižajo otroški dodatek. Drugo jih ne briga. So moji sorodniki prijavili očeta majhnih otrok zaradi droge (je dokazano, je bil že na zdravljenju, pa policija ga je že nekajkrat prijela), pa so rekli, da oni niso pristojni za nadzirat, ali se kdo še vedno drogira ali ne, da naj pokličejo policijo. In potem ti misliš, da bodo prišli domov pogledat, ali ima nekdo otroški sedež v avtu ali ne? Strezni se malo. Smo v Sloveniji.

New Report

Close