Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako ukrotiti huskyja?

Kako ukrotiti huskyja?

Imamo huskyja, star nekaj mesecev. Na zacetku je bil kar priden. Razen ponoci, ko je bil sam je bilo ze posiljeno, agresivno jokanje a se je kmalu navadil. Scasoma pa je postal ze prava nadloga. Vse grize, skace, tuli, laja na muho, cebelo in tako dalje. Smo zelo sportno aktivna druzina tako, da bi bil zato tako “tecen” dvomim. Nekaj casa je bil v pasji soli a ta ni pripomogla k boljsemu odnosu. Električna ovratnica odpade! Kaj lahko še naredimo. Res, da je zelo svojeglava, trmasta pasma ampak vseeno. Je mogoce zaradi tega tak, ker je se dejansko mladic. Mogoce, ko ga bomo kastrirali se bo umiril?

Vi si očitno samo domišljate, da ste aktivna družina. Vsaj haskijevsko aktivna.
Ga šetate min 5-10 km/dan?

Zakaj pa se niste predno ste kupili psa pozanimali o tej pasmi? To je izredno trmasta in svojeglava pasma za katero je potreben cas in potrpljenje. Aja. Kupili ste ga, ker je tako lep in tiste lepe učke…

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj pa se niste predno ste kupili psa pozanimali o tej pasmi? To je izredno trmasta in svojeglava pasma za katero je potreben cas in potrpljenje. Aja. Kupili ste ga, ker je tako lep in tiste lepe učke…

Vi si očitno samo domišljate, da ste aktivna družina. Vsaj haskijevsko aktivna.
Ga šetate min 5-10 km/dan?
[/quote]

Vsak dan gre na daljsi sprehod in to zmeraj kaksnih 7/8 km. Cez dan se igra z otroki in je tudi spuscen cez cel dan, da se lahko natece, nanori. Tako, da tu ni problem!

Morda pa potrebuje vlečne sani:)

Uff, mi imama huskyja. Res lepa, divja, trmasta pasma. Na zacetku smo imeli kar probleme z njim, pa je lajal, pa je vse zgrizel ampak, ko smo ga kastrirali se je umiril. Res, da ko so se majhni so se najbolj problematični ampak se jih da ukrotiti le dajte casu cas pa bo. Pri nas najbolj uboga moza. Mogoče zato, ker je najbolj strog do njega.

Ja kakor je ze ena pred mano napisala, daj casu cas. Ce je se mladič ni to nic posebnega. Tudi moj sosed ima huskyja in na zacetk je bil res kar nor ampak sedaj je kot angel pravkar poslan iz nebes.

Posnetkov na yt je malo morje, in ta pasma ni niti malo mirna, mogoce pride scasoma. Tako, ce je tak ni nic posebnega sploh pa ce je se mladic. Se bo umiril. Pri tem pa ne pomaga niti sprehod tudi cez 20 km na dan.

Vsak dan gre na daljsi sprehod in to zmeraj kaksnih 7/8 km. Cez dan se igra z otroki in je tudi spuscen cez cel dan, da se lahko natece, nanori. Tako, da tu ni problem!
[/quote]
Mislim, da je Puhoglavka kar zadela. Vam se ZDI dovolj gibanja. 6-7 km je sprehodek za umirjenega kuzka, ne za polarca. 20 – 25 km primernega tempa ob biciklu ali da skupaj teceta, plus miselna zaposlitev, pa bo super pes. Nesprehojen, zdolgocasen polarec pa zna biti huda nadlega, ja. Ampak to POVSOD pise pri opisu pasem.

Ce en sam ne zmore taksne kilometrine, se razporedite. 10 km en, potem prevzame drugi.
Pa pasji sporti, povezani z vlecenjem, bodo tudi koristili. Saj ne rabijo biti ravno sani.

Haskija ne nabaviš, da bi ga ukrotil, ampak bo prej on tebe 😉

Jaz sem svoje soncke razvajala in jih bom dokler bom ziva. Imela sta vsak svojega huskyja. Oh, kje so tisti casi. Sedaj sta stara ze 13 let. Moja soncka sta odsla na studij v tujino. Jaz pa sem prevzela skrb za moja psicka. Res tako smo navezani na njiju, da nevem kaj bomo, ko ju ne bo vec. Res, da sta bila ne ubogljiva na zacetku. Vsak dan smo jih sprehajali do 5 km zame je to dost. NE SE ZDAJ GLASIT NEVEDNEZI, KI STE HUSKYJA VIDLI SAMO OD BLIZU. NAJBOLJS JE PA PAMETOVATI. Brigite se zase. Mi smo srecni z njimi. Tudi vi boste avtorica to vam zagotavljam. Kar vam pisejo drugi, pod fejk profili je se zadnji problem.

Ko avtorica zastavi vprasanje in dobi neko pametovanje od enih, ki nimajo pojma. To je to hahahah. Jaz jokam. Pejte srackat drugam ne pa kr neki pisat tu gor. Jadniki stari hahah.

Kaj je to jadnik stari?

Pa dobro, a bo že kdo objavil kak smešen video z Youtuba, na katerem Husky tuli in se upira? 😉

Nagajivi so. Trmasti. Pogruntati sistem in pol lahko postanejo marsikaj. Huskyi so pregnani, se strinjam. 😂

To je pa to, ko glupi novodobni starši delajo vse, da bi njihovi sončki živeli 24/7 v “čudežnih parkih doživetij”. Prav privoščim jim, da jim en husky malo razmersari po teh njihovih “parkih”!
[/quote]
???
Ne razumem. Pojma nimam, kaksno zvezo imajo soncki in praki dozivetij z zdolgocasenim haskijem. Vem samo to, da so zdolgocaseni haskiji in drugi polarci (vecinoma) zgage, ki kopljejo luknje v grede, razgrizejo kaj in/ali so poskusajo pobegniti in si na lastno pest organizirati gibanje…
… niso pa popadljivi. Tako da ne razumem niti tistega dela o mesarjenju.

Pa saj je vseeno. Avtorici se enkrat: najdite sport, v katerem bo sodeloval tudi pes.

Koliko je to “par mesecev”? Ali imate pasjega otroka ali pasjega pubertetnika? 🤣 oboji so tezki … sicer si pa ze osnovno vprasanje zastavljate napacno. Vprasa se “kako vzgojiti …? Vse to je tek na dolge proge. Obisk enega 3m tecaja v pasji soli vam pokaze samo osnove. Po mojem mnenju je s psom tja do treh let treba pac intenzivno vsak dan delati na igri in vzgoji, ker sam od sebe se ne bo naucil, da se na ljudi ne skace, ne grize. Te zadeve se naceloma obravnava v mali soli.
Glede gibanja koliko je primerno za starost ?? naj vam rajsi svetuje vzreditelj oz. kdo, ki je ze dal par takih psov cez. Osnove so pa v teoriji take – z mladicem se v nobenem primeru ne pretirava glede gibanja, celo nosi po stopnicah drugace boste imeli kasneje lahko hude posledice na sklepih. Pazite, ce hodite v hribe, da vam ne laufa navzdol brez glave, rajsi ga imejte na vrvici takrat. Ko je odrasel pa tako kot so napisali drugi… razgibajte ga pasmi primerno, zaposlite mozgancke … pa bo priden.

Husky je polarni konj. To pomeni, da zaradi klime sploh ne sodi v Slovenijo. Si predstavljate, da bi vi pri 35 stopinjah hodil okrog v krznenem plašču? Husky je delovna, tovorna žival, ki na dan potrebuje vsaj 3 do 4 ure intenzivnega gibanja. Kdo od vas teče toliko časa na dan? Nihče. Imate sani? Nimate. Zaradi svojega udobja ste jih predelali v kavč debeluhe.
Če ste že šli v to neumnost in jih kupili, jim privoščite vsaj zadosti gibanja z obvezno skledo vode s sabo.
In lepo prosim, niti besede o tem, da teh živali ne poznam.


Se strinjam – seveda ne gres z mladicem na 25 km teka, mislila sem odraslega psa.

Pa se nekaj. Ce je star tam okrog pol leta, potem grize (zveci) vse, kar doseze, zaradi zob. Stanje se cez cas umiri samo od sebe. Dokler traja, pa je treba pac poskriti vse, kar bi lahko prezvecil (vse cevlje, tudi preproge in kar je pac takega), za zvecenje pa ponuditi kake zvecilke, npr iz susene koze, ali kako bikovko ali susena usesa itd.
Ko si zraven, seveda opozarjas, cesa ne sme gristi. Ko te ni, pa je za zivce in za denarnico boljse, da dolocene predmete enostavno posparvis.

Folk sploh ne ve, da se ta pes pozimi non stop levi. Pojma nimajo, kaj to pomeni za psa. Kaj šele za tistega, ki puca za njim.
Se obregne v karkoli in ostane tam šop dlak.
P!us še in še.
Res ne vem, kje imajo lnudje pamet.
Takim norcem, ki imajo pozimi takega psa v stanovanju nad 20℃ bi ga bilo treba vzeti.
Kot, da ni dovolj ustreznih pasem za “športne familije”.
Za tiste, ki ne delate 8 ur v gozdovih, na prostem, v snegu, ta pes ni. Amen.
Omislite si sebi primernega psa in ne uničujte lepih živali.
Še polarnega jelena in božička…

Kaj misliš, koliko je temperatura v Sibiriji, tiste 2 meseca poleti? In kam dajo polarne pasme za ta čas – na antarktiko?

vsi, ki kupujete haskije v naših toplih krajih, ste hudobci! sploh tisti, ki ga imate v stanovanjih, kreeeteni!

Ne vem, če to delajo kje v Sloveniji, ampak sem videla v živo na velikem poligonu, da husky ali malamut ali kaj so to za ene sorte, lovi avto. V rekordnem času sta naredila tri kroge po cca pet kilometrov, potem je pes skočil na furgon in sta se odpeljala. Meni se je žival kar smilila, vi pa pravite, da dejansko potrebuje toliko teka?? Ne vem pa, kaj naredijo s takšnim psom na 35 ali več stopinjah. Po moje bi kar poginil od takega dirkanja. Nikoli ne bi imela psa takšne sorte, uf!

Mislim, da visoke temperature niso ravno tezava. So pasme, ki tezje prenasajo vrocino, npr mopsi in buldogi in podobni psi s kratkim nosom. Po najvecji vrocini nihce pri zdravi pameti ne bi niti sebe naganjal okrog, niti psa. Gres pac zgodaj zjutraj ali pa zvecer. Ceprav je zjutraj boljse, sploh ce si doma v kakem asfaltu, ker se cez noc ohladi.

New Report

Close