Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razvajeni otrok

Razvajeni otrok

Včeraj sem šla na rojstni dan 4 letniku. Kupila sem mu lego kocke za 40€. Ampak mali jih ni hotel sprejeti češ, da že ima takšne. Mama ga je samo gledala pa mu nič ni rekla. Računa več nimam, ker ga pač nisem shranla. Zdaj pa resno razmišljam ali mu naj kupim drugo darilo.

4 letnik bi se pa res moral zavedat koliko je 40 eur. Tud postevanko bi ze moral znat. Cist razvajen res.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zakaj pa mu boš menjala darilo. Kocke so lahko uporabne. Mulcu pač poveš, da bo lahko sedaj po celem stanovanju pozidal, zgradil ceste, mesta, ali pa zgradil tako visok stolp, da bo prišel do sosede gor in da je to super. In da je to taka sreča, da si mu našla prav iste kocke, da so kompatibilne med seboj.
Prej se mi zdi, da je razvajen nekdo drug. Otrokova mati, če od tebe to pričakuje.
Šenkanemu konju se ne gleda v zobe.

nova
Uredništvo priporoča

Lepo ti je povedal, da take kocke ze ima in da se enih ne potrebuje. Kaj ti ni jasno?
In kaj naj bi mama naredila po tvoje?

Vprasanje je, zakaj se nisi prej pozanimala, kaj bi fantic rad in ce ze ima ta paket kock?
Drugo vprasanje je, kako lahko vrzes stran racun, ce ne ves, ce ze ima ta paket kock?

Ne, drugega darila ne bi kupila, bi pa poskusila to zamenjat za drugi paket kock, ce si placala s kartico, bi se dalo zmenit za zamenjavo.

to je le prvi odziv, nikar tako uzaljeno.

Zagotovo se bo igral z njimi. Lego kock ni nikoli prevec 😉

Upam, da si se drugace imela na rojstnem dnevu lepo, da si nasla kaj zase, kar ti je polepsalo dan in da nisi trenutka uzaljenosti vlekla se cez noc… ker res ni potrebno 🙂 ves, da je vsak otrok v resnici vesel vsakrsnega darila, ne glede na vsebino, zelje so pac neskoncne…

Oteoka je naraven, jih ima in niso zanimive. Za razliko od odraslih se ne pretvarja. Zato mu jaz se ne bi prilepila etikete razvajen.
Ce menjava v trgovini ni mozna jih spravi za darilo nekemu drugemu otroku, ki bo imel rojstni dan in ga bos obdarovala. Ali mu bos kupila drugo darilo se odloci sama. Jaz verjetno bi.

Leskovo šibo mu podari, te sigurno še nima.

Kdo drug, če ne mama, bi moral vzeti stvar v svoje roke!? Fino, zdaj imaš pa dva kompleta in boš lahko naredil večji avto ali hišo ali karkoli že so bile tiste legice. Pa hvala za darilo. To so pa ja osnove vzgajanja!

A hlinjenje navdusenja je vzgoja? Seveda se mu je zdelo brezveze, ce pa to ze ima. In seveda je to tudi pokazal, saj je vendar star 4 leta! Ni ti kock zabrisal v glavo ali naredil scene, to bi bilo res neprimerno. Da je reagiral ravnodusno je pa cisto normalno.
Je pa neprimerno od tebe, da nisi shranila racuna. Lego komletov je omejeno in hitro se zgodi, da jih otrok ze ima. In ne, to niso kompleti kock iz katerih lahko sestavljas kar hoces. Kocke so specificne in sestavis lahko naceloma samo tisto za kar so navodila. In ko sestavis en kamion, kaj ti bo se 1 identicen? Kot bi imel dva enaka puzzla. Brezveze. Zaj*** si pa ti, sori.

Ah, dajte no.Prav nič ni zaj*****!

Prinesla je darilo in če ga otrok že ima, kaj potem.Bo imel pa še en komplet, če ne, bo šel pa na rojstni dan in ga podaril naprej.

Pa kje piše, da mora biti vse po zlati otroški ritki? Jaz se sploh ne bi sekirala.Eno minuto ne.

Kaj potem, če ima dva enaka kamiona? Se bo z njim pač igral bratec ali prijateljček.
Pa še to : avtorici nabijaš neko krivdo, ki je ni.Računa pač ni shranila.Njena stvar.
Štiriletnik je pa razvajen.
Njegova mamica pa lesena ko hlod, če se ne zna namesto njega zahvaliti za kocke, ki so bile dovolj drage in reči : Bomo imeli pa še en komplet, super, a ne Nejc?

Moj podpis!

Ah, dajte no.Prav nič ni zaj*****!

Prinesla je darilo in če ga otrok že ima, kaj potem.Bo imel pa še en komplet, če ne, bo šel pa na rojstni dan in ga podaril naprej.

Pa kje piše, da mora biti vse po zlati otroški ritki? Jaz se sploh ne bi sekirala.Eno minuto ne.
[/quote]
Tud za sesti kavni servis na ohceti se verjetno nisi?
Jaz bi se vsekakor pozanimala ze vnaprej, kaj si otrok zeli in kupila tisti lego paket.
In ja, jaz bi imela shranjen racun in bi sla zamenjat oz. bi ga dala mami in naj ona zamenja za takega, ki ga se nimajo. Nekak mi je pa glupo, da bi svoja darila podarjal naprej. Pri stirih letih. Zastopim pa, si ena ste taki, katerih buteljka ob novem letu ze par let krozi okoli.


Tud za sesti kavni servis na ohceti se verjetno nisi?
Jaz bi se vsekakor pozanimala ze vnaprej, kaj si otrok zeli in kupila tisti lego paket.
In ja, jaz bi imela shranjen racun in bi sla zamenjat oz. bi ga dala mami in naj ona zamenja za takega, ki ga se nimajo. Nekak mi je pa glupo, da bi svoja darila podarjal naprej. Pri stirih letih. Zastopim pa, si ena ste taki, katerih buteljka ob novem letu ze par let krozi okoli.
[/quote]

Kavnih servisov za poročno darilo že zdavnaj ne nosijo več.Vsak da za darilo nekaj denarja in to je to.
Za prijateljice, ki se zmrdujejo nad darilom tudi shranjujete račune in menjate?
Darilo, kupljeno od srca daš.Potem je njihova stvar, kaj bodo z njim.
In kaj potem, če kakšna buteljka zaokroži? Je v njej kaj manj vrednosti? Na koncu ga itak popije tisti, ki mu ustreza vsebina.


Se stinjam. V vsakem primeru se mora otrok za darilo zahvaliti. Če tega ne naredi sam od sebe, so tam starši, da ga na to opomnijo.

Še danes se spomnim, da sem kot otrok imela dve enaki Barbiki. Ko sem drugo dobila v dar je moja mati samo navdušeno rekla “glej, zdaj imaš pa dvojčici!” in je s tem situacija nenadoma postala atrakcija in ne problem.

Pri legokockah je pa to še toliko bolj enostavno, ker je iz njih mogoče sestaviti kaj popolnoma novega. Tu bi mati lahko rekla “glej, zdaj bova pa lahko skupaj naredila še enkrat večjo hišo, avto, itd. Oziroma – zdaj pa ne boš imel samo hiše, sedaj lahko iz obeh kompletov skupaj narediva grad!”. Zelo enostavno.

Tu se mati ni dobro znašla v nastali situaciji.

Otrok ni razvajen, samo pretvarjati se (še) ne zna!

Marsikje lahko menjaš takšne igrače tudi brez računa, sploh, če je od nakupa minilo šele nekaj dni in razložiš problem.

Drugače pa pojdi do mamice otroka sedaj, ko je verjetno tudi ona malo razmislila, kako rešiti zaplet oz. kaj jim bolj ustreza – menjava, drugo darilo ali kakšna tretja rešitev.

ResRes,Razvajena mati in nevzgojeno dete.

Otrok ni razvajen, samo pretvarjati se (še) ne zna!

Marsikje lahko menjaš takšne igrače tudi brez računa, sploh, če je od nakupa minilo šele nekaj dni in razložiš problem.

Drugače pa pojdi do mamice otroka sedaj, ko je verjetno tudi ona malo razmislila, kako rešiti zaplet oz. kaj jim bolj ustreza – menjava, drugo darilo ali kakšna tretja rešitev.
[/quote]

Ubogi otrok, ki je dobil še en tak komplet kock.Velepomembna stvar, zaradi katere je treba po predalih iskat račune , se menit z mamo in še enkrat skakati po trgovini.

Ni čudno, da je zdaj povsod toliko dretja, tuljenja in izsiljevanja.In da nobena stvar ni več nič vredna.Ker če otrok ne dobi točno to in to, sta fuč otrok in mama! Pa dajte no!

Kaj potem, če ima dva enaka kamiona? Se bo z njim pač igral bratec ali prijateljček.
Pa še to : avtorici nabijaš neko krivdo, ki je ni.Računa pač ni shranila.Njena stvar.
Štiriletnik je pa razvajen.
Njegova mamica pa lesena ko hlod, če se ne zna namesto njega zahvaliti za kocke, ki so bile dovolj drage in reči : Bomo imeli pa še en komplet, super, a ne Nejc?
[/quote]

Zakaj je razvajen? Ker je povedal, da take kocke že ima? Narobe je odreagirala njegova mama, ne otrok. Kolikor razumem, je samo odklonil darilo, brez scen, kričanja, metanja ob tla in tako dalje. Torej je odreagiral čisto normalno za svojo starost in nič kakor razvajen otrok.

Zakaj je razvajen? Ker je povedal, da take kocke že ima? Narobe je odreagirala njegova mama, ne otrok. Kolikor razumem, je samo odklonil darilo, brez scen, kričanja, metanja ob tla in tako dalje. Torej je odreagiral čisto normalno za svojo starost in nič kakor razvajen otrok.
[/quote]

Tukaj ni razvajen otrok. Otroka bo naredila mati razvajenega, saj je ona tista razvajenka. In tudi tukaj vas je kar nekaj razvajenk, ki pričakujete, da vam bodo gostje lezli v rit in spraševali, kaj vaše sonce ima in kaj nima. Mi smo tudi dobili kakšno darilo, ki nam ni prišlo prav, smo že imeli kaj takega. Pa smo tiste kocke nesli k babici. Jih je otrok imel za se igrat, ko je prišel k njej na obisk. Nisem obremenjevala prijateljev s tem, e so prinesli nekaj, kar že imamo.
Smisel rojstnega dneva je DRUŽENJE.

In v čem je problem? Bo imel dva enaka kompleta. Tudi naš mali je dobil dva enako lego tehnik hidravlik avta, pa je bil obeh iskreno vesel in ko je sestavil prvega, se je lotil drugega. Pa smo imeli lego kock res veliko. Tudi kasneje so se kakšna darila ponavljala (tisti aviončki za sestavljat Rebell, če se ne motim), a nikoli ni nobenemu padlo na pamet, da bi vihal nis ali celo težil s kakšnimi računi za zamenjat.
Tale mali razvajeni seronja pa bo še pil kri staršem in drugim.

Tukaj ni razvajen otrok. Otroka bo naredila mati razvajenega, saj je ona tista razvajenka. In tudi tukaj vas je kar nekaj razvajenk, ki pričakujete, da vam bodo gostje lezli v rit in spraševali, kaj vaše sonce ima in kaj nima. Mi smo tudi dobili kakšno darilo, ki nam ni prišlo prav, smo že imeli kaj takega. Pa smo tiste kocke nesli k babici. Jih je otrok imel za se igrat, ko je prišel k njej na obisk. Nisem obremenjevala prijateljev s tem, e so prinesli nekaj, kar že imamo.
Smisel rojstnega dneva je DRUŽENJE.
[/quote]

A tebi branje dela malo težav? Ne pišem, da je otrok razvajen, ne pišem, da mi morajo gostje lezti v rit, ne pišem, da sploh imam otroke, ne pišem, da me mora kdorkoli spraševati kaj naj komu prinesejo za darilo,…… Kaj torej bluziš? A ti napišem še enkrat? Bolj na dolgo? Vdihni in počasi preberi: otrok ni razvajen. Odreagiral je tako, kot je pri svoji starosti sposoben odreagirati – odkrito. Nikjer ne piše, da bi naredil kako dramo s cviljenjem, jokom, trmarjenjem, metanjem stvari itd., kakor je za razvajene otroke značilno. Samo odkrito je povedal, da take kocke že ima in s tem dal vedeti, da mu ni zanimivo. Ponavljam, za 4 letnika normalno. Narobe je odreagirala mama, ker je bila tiho kot grob, namesto da bi rešila situacijo z nekaterimi predlogi našteti v tej temi. Ja, tudi ta varianta ene kocke bodo pa pri babici je super. Najslabše je odreagirala prav avtorica teme in je tudi bolj razvajena od omenjenega otroka. Zakaj? Ker ji gre sedaj v nos, da ni bila zvezda zabave in cool teta, ki je prinesla najbolj super darilo, pazi, za 40€!!!!, ampak pred vsemi ostala z dolgim nosom. Sram jo je bilo in zato sedaj travmira po forumu. Navadna razvajenka. “Odrasla zrela” ženska je zaradi tega sedaj naredila večji cirkus, kot ga je naredil 4 letni slavljenec. In sedaj je otrok kriv, da ona ni izpadla oh in sploh med vsemi, tako kot je očitno navajena. Sicer zaradi take stvari ne bi zagnala take scene.

Otrok bi moral znati reci hvala, ce pa ne, bi ga morala mama opomniti. Haloo, danes so razvajeni otroci na vsakem vogaku, vse jim mecejo v rit. Zdaj se bom sla pa se pozanimat, kaj soncek rabi, briga me. Vazno, da si prinesla darilo in da je iz srca. Mama je kriva, da ga ni usmerila v drugo smer, ampak bo mama ze sama v prihodnosti trpela, ko mu bo kupila iphone X napacne barve in bo otrok nehvalezen. Starsi, ce bote razvajali otroke, boste preziveli pekel se pred domom za ostarele.

4-letniki bi morali poznati osnove bontona, kamor sodi tudi zahvala za darilo.
Izgovor, da je bil otrok odkrit, samo pove, da tudi komentatorji v temi ne poznajo osnovnih manir.

Velik podpis.

New Report

Close