Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delovna akcija včeraj

Delovna akcija včeraj

Lepo, da so pomagali družini. A žal se mi zdi, da del takšne pomoči ni učinkovit. Bolj kot panele za ogrevanje, bi potrebovali štedilnik na drva, na katerem se da tudi kuhati in hladilno omaro.
Vsaj zdi se mi, da bo po enem letu brezplačne elektrike račun presneto visok.

te delovne akcije so zaigran nateg

ti to iz prve roke ?

iz druge roke


Se pravi, da najprej poštimajo stanovanja ali hiše, ko kamere ugasnejo, jih pa spet spravijo v prvotno stanje, al kako?

A enga šporgeta na drva in s kuhalno ploščosi pa folk ne more sam naštimat? Halooooo?

Da ni gotovo v petih ali tokrat šestih ali sedmih dneh, je jasno. Da gre za reklamiranje, je tudi jasno. Ampak smiselna pomoč je, če družinam koristi na dolgi rok. Velik del vasi ima še vedno štedilnike na drva, vsaj mislim tako. Kako bodo plačevali elektriko?

vse je narejeno v zeleni sobi tako kot v tem primeru:

https://youtu.be/2bIvagFjpuo

Je dimnik? Če je, si štedilnik res lahko kupijo.
Jaz ga nisem opazila, zato pa pišem.

Ja, šporget rabi še dimnik. Ga ima ta hiša? Ga je imela?
Šporget tudi ni poceni(cca 1500eur). In dimnik tudi ne (vsaj 2000eur).
To pa ni kar tako.
Isto mi je bilo bedno, ko so neki družini na primorskem tak šparget ven dali in not vtaknili novega, manjšega. Koliko bo pa tisto greno-koga briga.
Važno da so not vtaknili IR panele, zato ker je tale, ki jih postavlja, njihov sponzor.
V ozadju so sponzorji, saj v končni špici vidiš vse zapisano).
Saj misel je bila lepa, a žal niso vse rešitve idealne.


Ne vem kaj si ti gledala, ampak včeraj niso namestili nobenih panelov nikamor. Spodaj so bili radiatorji, zgoraj so dali sinu klimatsko napravo.

Kje ste včeraj videli IR panelne?
Fantu so zgoraj namestili klimo, sicer imajo centralno ogrevanje – verjetno že od prej.

Vceraj ni bilo ir panelov….sporgeti, taki ki niso na centralno, so od 250 eur nsprej, seveda ne zidani. Mami ima od lani novega, prostostojecega, in je zakon…greje iber zraven se skuha endvatri, in v primerjavi s prejsnjim je ful sparovn na drvih. Pa tud hitr se segreje in dolg drzi toploto.

Ja, neko centralno imajo. Samo kje pa je potem peč? Tisti prostor bi lahko tudi izkoristili.
Včeraj me je tudi motilo, da nista starša imela nobene omare za oblačila v spalnici. Samo neke predalnike. Kam pa bosta obleke dala. V dnevni sobi, sta imela prej veliko omaro, sedaj je tam ni. Vse lepo, ma samo za oči. Funkcionalno pa ziher ni. Razen, če bodo obleke hranili v kurilnici, ki pa je niso pokazali.

Kar se elektrike tiče, vam lahko povem iz prve reoke; Z elektriko pozimi ogrevamo enoetažno hišo in sicer; spalnico, kuhinjo in sinovo sobo. Poleg glavnih prostorov se s tremi klimatskimi napravami, katere imamo za gretje, ogrevajo tudi predprostor, ki je podaljšan v nekakšen kabinet in kopalnica. Vsega skupaj je približno kakih 60 m2. Tisti mesec, ko je bila zunaj najnižja zunanja temperatura, je položnica za elektriko cca 150 e in nič več. Seveda moramo upoštevat, da je v tem znesku kurjava plus elektrika, ki jo itak rabiš vsak dan, tudi ko se ne kuri. Spomladi, ko so klime izklopljene, plačamo pa tam okrog 60 e, ko vklopimo hlajenje pa cca 75 e. Za tako kvadraturo kot jo ima ta družina v bistvu ne bi šlo za prav velik znesek. Če nimaš lastnih drv, lastnega prevoza, pomoči za spravilo in tudi ne primernega prostora, je to najcenejše in tudi najbolj komot ogrevanje. Kar se pa konkretno te akcije tiče, sem pa malo skeptična samo zaradi dejstva, da bi se mama verjetno lahko zaposlila in tudi marsikaj delala, saj niso nič povedali, kaj počne oziroma zakaj ne dela vsaj ona. Ena moja kolegica pa je celo pomislila, da jim glede na reakcijo prenova sploh ni bila preveč všeč. Sama sicer nimam takega občutka. Res pa me zanima, kako poteka taka prenova v reali, ker mi je ena zadnjič na mesinger na fb napisala, da so njej prenavljali tile iz Delovne akcije in da je trajalo res samo 5 dni, ker je bila tudi tam o tem debata.

Vsaj nekaj dobrega so naredili in molim, da tem vsaj upravičeno. Ne bom javno o kom, so pa eni nategnili to akcijo da rit peče, ne bom reklamiral, je bilo že na enem drugem forumu napisano. Delali so se boge, imajo pa takšno hišo 50km stran od te ko so obnavljal da stoj in glej in apartma v Izoli nasproti kavarne Zvon in pol se jim zastonj prenovi bajta. Haha. Jaz poznam osebno ljudi ko živijo z šoloobveznimi otroci brez vode in brez elektrike in z ogrevanjem na štedilnik v hlevu, drugi v leseni baraki in niso cigani ne eni ne drugi. Taki rabijo pomoč.

… da je dobrodelna pomoč, če ti naštimajo klimo. Kje se lahko postavim v vrsto?


kateri so bili to? Povej več.

Ce je res kar pises bi bilo prav da se o tem javno spregovori in da jim pop tv zaracuna za vse kar so jim prenovili, s tem so prikrajsali koga ki posteno zivi a je revez. Ce ni tole lapanje s tvoje strani pa povej katera druzina ima poleg obnovljene hise se eno dodatno + apartma na morju.

Ce je res kar pises bi bilo prav da se o tem javno spregovori in da jim pop tv zaracuna za vse kar so jim prenovili, s tem so prikrajsali koga ki posteno zivi a je revez. Ce ni tole lapanje s tvoje strani pa povej katera druzina ima poleg obnovljene hise se eno dodatno + apartma na morju.
[/quote]
se strinjam.

New Report

Close