Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če imaš precej starejšega partnerja/ko, se tudi sam hitreje postaraš?

Če imaš precej starejšega partnerja/ko, se tudi sam hitreje postaraš?

Poznam 2 gospe, oni sta stari okoli 50 let, partnerja imata 75 let, in obe samo še govorita o penziji, o tem da sta stari, tudi zgledata stari, v bistvu partnerji kljub temu, da so 25 let starejši, zgledajo bolje. Je to naključje ali je kakšna povezava? Saj ko razmišljam, je po svoje logično, ker moški so že zdavnaj v penziji, one pa čeprav hodijo v službo, imajo doma penzionista in se prilagajajo njegovemu tempu. Kaj vi mislite?

Tako kot te otrok in mlajši partner pomladi, tako te starejši postara. Jaz sem trenutno 50+, pa si ne predstavlham v postelji tako starega moža.

Kaj pa če mlajša partnerica starejšega pomladi, a to ni možno?


Mogoče na začetku, potem se pa stvar prevesi. :(((

Ja, se strinjam. Moške pomladi mlajša ženska, žensko pa toliko starejši sigurno postara. Tudi jaz isto opažam, ženske z precej starejšimi moškimi se hitreje postarajo. In poznam na videz par, ona je 15 let starejša od njega in je moški močno postaran , pri 50-ih zgleda kot zapit pijanec. Pri francoskem predsedniku pa to glih ne drži, on ima tak baby face, da bo mlad zgledal še čez 30 let.


Saj sem napisala, da moški bolje zgledajo kot ženske, čeprav so 25 let starejši .Torej ženska izgubi, moški pridobi 🙂

Tako je samo prvih nekaj let…Potem je tako, kot piše zgoraj.Redki moški so, ki so tudi kasneje v letih še s časom.Treba se je negovati, športati , znati se lepo obleči – se pravi imeti tudi dobro pokojnino in predvsem – biti zdrav.
Drugače si lahko samo še za negovalko.
Si nisem nikoli predstavljala in si tudi zdaj ne, da bi imela 15 let starejšega.

Aja ok, nisem opazila, zanimivo.

Dva para, kjer je ženska starejša 10 in 15let poznam in oba tipa sta zdaj pri 45 prava starca. Obnašata se tako kot njune 55+letnice in zgledata staro. Pomladi v prvem letu, kasneje ‘starec’ prevaga.


Saj sem napisala, da moški bolje zgledajo kot ženske, čeprav so 25 let starejši .Torej ženska izgubi, moški pridobi 🙂
[/quote]

v vsakem primeru je tako, da starejši partner mlajšega postara, mlajši pa starejšega pomladi, sploh na začetku. Večja kot je starost, bolj pa gre mlajšemu v minus.

Poznam eno znanko, ki je s cca. 20 let + starejšim in dejansko res govori kot da je ona v penziji, ne pa njen mož. Tudi zgleda porazno ,izžeto, on pa zgleda bolje. Se je pa z njim poročila seveda tudi iz ljubezni 🙂 , ampak predvsem zato, ker je bil pri denarju, ona pa je vedno samo take iskala. Ker je njeni vrstniki niso šmerglali, oni soiskali mlajšo, je iskala starejše. Tudi Bačovnikova meni ne zgleda ravno mladostno, pustimo politiko gor ali dol, samo deluje mi zelo izžeto.

saj bi tud dotični gospe fejst zgledali – če bi ju njuna penzionerja po službi pričakala s kosilom oz. ju odpeljala na kosilo …večino gospodinjskih del opravila … dvomim, da je tako – ali pač?

Pred časom sem se pogovarjala z gospo, ki ima precej starejšega moža in pravi, da se ji bo zmešalo. On je upokojen, ona še dela in bo še vsaj 10 let, če ne več, on se je pa upokojil celo še z bonificirano dobo že pri 50 … Samo čaka, da ona pride domov, ves zdolgočasen, stokrat na dan jo kliče v službo, ko sta pa doma, se mu nič ne ljubi in gleda TV – hoče pa, da je ona zraven.

Poznam par, kjer je ona 15 let starejša, pa se mi zdi, da oba dobro vplivata drug na drugega. On je šele zdaj dohitel svoja leta, ko je malo čez 50, prej je zgledal mlajši, ona pa zgleda konkretno mlajša. Potem poznam par, kjer je on skoraj 30 let starejši (no comment), ampak je še vedno vitalen in žena ob njem tudi zgleda OK (če seveda odmislimo, da je mlajša od njegovih otrok – človek drugače ni bogat, očitno ima druge kvalitete). Po mojem je največ odvisno od tega, kako par funkcionira.

Do 55 leta ta razlika ni tako očitna. Kasneje se razlike močneje pokažejo. Koža ni več mlada, seksualne sposobnosti so slabše, hormoni delujejo slabše.
Takrat se 10 let+- zelo opazi.

Tista, ki išče starejšega “šarmantnega ” moškega, hitro sprevidi, da ta “šarmantnost” traja samo nekaj let.
Poznam eno tako, ki se je dala enemu takemu na hitro ujeti , zdaj ima pa kar velike težave.Točno take, kot so navedene zgoraj .
On v že penziji, ona še v službi.Čaka jo vse dni , da pride domov… v šlafroku, nič ne skuha , nič ne naredi. Izgubila je vse prijateljice, ker je on ljubosumen in nikamor ne sme brez njega.
V glavnem – čisti zapor! Starejši je pa od nje 13 let…

Imam 10 let mlajšega. Vsi, ki ne vedo, da je on maljši od mene so presenečeni, ker baje (BAJE!) zgeldava oba enako stara – njegova leta kar trofijo.

Lahko pa, da se mi lažejo v obraz 😀

Bolj kot partner, te mladostnega držijo otroci. Ko odidejo, je pa najbrž res, da se marsikaj spremeni, če nisi potem dosti v stiku z mladimi oziroma, če imaš srečo, z vnuki.
Eni so v službi cele dneve med mladimi in ostajajo bolj mladostni v svojih razmišljanjih, vedenju, hobijih. Ogromno stvari vpliva hkrati, ne le partner.

Kar je 20let +-, je kar kriza, po mojem problemi nastanejo po 50. letu. Saj v mlajših letih to zgleda še fajn, šarmantni gospod, pa da ima denar, pa se marsikatera oklizne… Potem pa kriza. Čeprav poznam en par, ona se je z njim poročila ker je imel denar , ker je bila bolna na bogatune. Za nič na svetu ne bi priznala, da jo to moti, ampak ne vem, koliko je to iskreno. On zgleda še vitalen, ampak je pa ona čista starka in tudi govori kot starka, v bistvu se je čisto integrirala in govori o penziji, pa da je stara. Ženska nima še niti 50 let, on je pa 80 let, a ona zgleda kot 70-letna starka. Jo pa on vozi v drage restavracije, pa svojo jahto imata, ona je dama, vsaj tak imidž fura, se ne pipne pospravljanja, fina dama, ampak kako je srečna , pa ne vem, to vesta samo onadva.

Je možno, ampak se pa ona ob tem vsekakor postara.

Absolutno. Potrjujem.

Imam 72 let, žena pa 45. Ljudje, ki me ne poznajo, mi dajejo max 65 let, večina pa 60.
In veste, tudi moškemu gode, če ga ocenijo , da je 10 let mlajši, kot je v resnici.

Žena pa izgleda 38, mogoče 40….

saj bi tud dotični gospe fejst zgledali – če bi ju njuna penzionerja po službi pričakala s kosilom oz. ju odpeljala na kosilo …večino gospodinjskih del opravila … dvomim, da je tako – ali pač?
[/quote]

Penzionerja ju pač ne bosta pričakala s kosilom, ker sta stare šole gospoda, ko je bila kuha “babje delo”…
Da bi opravila gospodinjska dela? Jima krona dol pade…
Tako deluje večina moških 60+…

Ne bodite nore. Imam 57 let in verjamite mi, da je med menoj in 70 letniki ogrooooomna razlika. Pa je samo 13 let. Tako je, po 50-em se začnemo pospešeno starati. In če včasih v 13 letni razliki ne bi videla težav, vam povem, da se mi danes zdijo nepredstavljive. Razen milijonov, ki bi mi jih zapustil, je ni stvari, ki bi me prepričala v vezo s toliko starejšim.

Ja, 27 in 40 je čisto kul, saj sta oba fit in si lahko parirata, ampak potem postaja ta razlika v letih vedno večje breme. Kakšnih 15, 20 let to še gre, potem pa v večini ne.
Zato ženske, ne lomite ga! Danes sem videla znanca, ona 60, on 75. Žalostno, kako izgleda ta gospa. Nekoč lepotica, danes pa zanemarjena, po izgledu bolj letnik svojega moža. Zaradi njegove ljubosumnosti je ženska celo morala pustiti službo.
In ne mi z nekimi fit 70 letniki, ker jih je hudičevo malo, večina jih je v penziji, vsak s svojimi boleznimi in tegobami. Sitni, stari, tečni, naveličani.

Penzionerja ju pač ne bosta pričakala s kosilom, ker sta stare šole gospoda, ko je bila kuha “babje delo”…
Da bi opravila gospodinjska dela? Jima krona dol pade…
Tako deluje večina moških 60+…
[/quote]

Precej na pamet odpisuješ vse moške, stare nad 60 let…

Si pa popolnoma pozabila in zanemarila (namerno?), da tile mladi danes v večini samo tapkajo s prstki po ekrančkih tablic in mobilcev.

Mi pa smo leta 1975, 1985, 1995, za rekreacijo igrali košarko, nogomet, malce tudi ping-pong, preganjali dekleta in prebrali tudi kakšno knjigo.

Tile danes pa…

In zadnja velika raziskava je ugotovila, da je ljudje prebijejo povprečno na internetu že nad 6 ur dnevno.

Bravo, mladi, glede na ugotovitve, dejstva, ter naraščajočo odvisnost od spleta torej imate vse možnosti, da boste živeli vsaj 90 let in zadnja leta skoraj brez bolezni (prstov na desni roki)…

Ne me smejat!

Večina vas kmalu zgleda nikak. Čas in denar vlagate v vse, le v zdravo življenje ne. Pač, večina dedcev je obupnih že po 25-em, bab pa po 30-em.

Poznam enega, ki ima 17 let starejšo ženo. Človek je razvalina, fizična in psihična, njegovi sovrstniki pa so šele dobro začeli štepat otroke. Frendi se zafrkavajo, da mu žena kot vampir sesa vso mladostno energijo. Ona zgleda še kar za svoja leta. Ne zgleda pa 20 let mlajša kot si babe včasih domišljate.

New Report

Close