Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bojim se vikenda

Bojim se vikenda

Kriza.
Žalost.
Vsak na svojem računalniku, spet cel vikend. Nimam več energije in moči za karkoli.

Vem, da bi morala prevzeti iniciativo za kak izlet, druženje, a ne morem več. Tudi če kam gremo, je en sam kreg. Prepuščam se toku. Kar bo, pač bo. Mene pa tišči, vem, da me čaka ogromno dela, saj vsak naredi tisto, za kar je zadolžen, a ničesar drugega. Če pa kaj rečem, pa samo “težim”.

Ne zmooooooorrrrreeeeeemmmmm več.

Spokaj se od hiše, pojdi na izlet, narava naravnost vriska od zelenja, vonjev, ptičjega petja. Svetujem ti nabavo psa za družbo. Ko prideš domov navdušeno opiši vse, kar si videla in doživela.
Prisiliti ali spremeniti ne moreš nikogar, lahko pa sebe – in nehaš travmirat.

Najbrž ste zabredli že dolgo časa nazaj. Žal je veliko težje popravljati smer, ko že dolgo ladja pluje v napačno smer. Ampak se da, z veliko volje in angažiranosti.

Pa pejd sama na izlet, ostali naj se pa doma koljejo. Mogoče boš srečala kerga tapravga. Sam povem, da če greš v hribe je nad 1000 metrov brezgrešno grešiti.

Zakaj tezis?
Njim je vsem fajn, tebi ni.
Zato ni treba drugim tezit, zacni tezit sebi in koncno zacni delat kaj, kar bo tebi fajn.

Koliko so stari otroci? Kaj pravi oče?

Če želiš iti ven, pojdi ven. Kje je problem? Te je strah, da boš ugotovila, da zmorejo tudi sami poskrbeti zase, pa čeprav ne po tvojih standardih? Preživeli bodo, nič bat.

Pa otrokom je računalnik vse, naj imajo vikend za off. Teb je krivo kaj? No, tist kar ti je krivo pa si sama poštimaj.

Če so otroci manjši, jih sprva skušaš motivirat, če pa to ne gre, pa rabijo avtoritativni pristop. Če so otroci večji, pojdi na izlet sama. Če je delo drugih prehitro opravljeno, tebi pa ostaja, je potrebna nova porazdelitev nalog.

Vzames sraufnciger in pokvaris vticnico kjer prihaja net v bajto. Samo tako da se ne bo videlo da je kdo kaj brklal.
Problem imas potem se samo z gsm in neomejenim prenosom podatkov.

Problem imata vidva z možem, očitno. Otrokom moraš pa počasi pustiti, da si sami oblikujejo svoj prosti čas in niso dolžni animirati tebe.
Pri nas kljub polnoletnosti še vedno zažge vabilo na tarok … če ne gredo ravno ven.

Ste v neki zdolgočaseni fazi odnosov oz se na ta način umikate…in bežite v “omamo”…

Glej če ne gre, pač živi po svoje, pojdi ti ven, pojdi ti na izlet, pospravi sama, skuhaj…bodi samostojna…

Kot opisuješ, ste verjetno odvisniki od socialnih omrežij. Se da zdravit, kot odvisnost. Je pa odvisno od tega, če so tvoji doma pripravljeni na to.
Drugače pa naredi ti prvi korak. Pojdi na zrak.

ok, dejva neki razjasnit:

ogromno dela, kaj to?? nafilat 2 stroja, skuhat kosilo, posesat, obesit cote….osnove…to ni neko težko delo, lotiš se z veseljem, slušalke v uh in kašno dobro muziko zraven. Če pa ne bo kaj narejeno pa ne bo konec sveta.

člani družine: lej, vsak je samosvoj, naj delajo kar jim paše, veš kje tiči problem? V TVOJIH PRIČAKOVANJIH. Kot rečeno pusti jih, organiziraj samo sebe. Ne teži, ne ukazuj, reči s prijaznim tonom napr: cunje sem oprala prosim, če jih nekdo obesi, jaz grem na sprehod…pa tudi če jih ne bo, obesi jih sama z dobro voljo. Tako menjaš svojo energijo.
prosti čas; zopet neozraje na druge se organiziraj sama, pojdi ven, kot so že predlagali v naravo, ima zdravilno moč, prijateljice za debato…itd…

Ko boš spremenila lastno energijo se bo menjala energija ostalih. Največja napaka, ki jo delamo je, da pričakujemo od drugih nekaj….in ko to ne dobimo težimo in smo slabe volje in to traja in traja dneve mes leta in te to stanje dobesedno požre vase. Torej sprememba na sebi samo tako se bo kaj premaknilo.

to je odličen nasvet
za služkinjo
če so deca že nad 13 potem ne bo noben umrl, če boš skuhala samo tu in tam
in če boš nehala prat in pospravljat

S svojim PROSTIM časom pri nas dela vsak po svoje, radi se tudi zmenimo za kaj skupnega.
Ima pa tudi vsak svoje zadolžitve doma. Da bi od štirih članov družine vse delal semo eden, se mi zdi noro.

Na žalost je v večini družin kjer imajo najstnike tako. Seveda so tudi izjeme. Pametnega nasveta na žalost nimam. Sama sem ga dobila od večih ljudi, vse mine. Te pa razumem, da si izžeta, ker se sekiraš. Nekateri se hvalijo z otroki, da so oh in sploh, v resnici, so v šoli kar OK doma pa še smeti ne nesejo ven. Poznam pa najstnike, ki zmorejo, naredijo vse in še več. Moji sodijo bolj v tvojo skupino. Tudi sama sem včasih na dnu. Včasih se mi zdi, da so mi otroke ugrabili nezemljani. Odkupnine pa niso določili.

Nedolgo nazaj je bila identična tema. Ali nekdo vztrajno provocira ali pa imate dejansko čudne odnose. Mi nismo nič posebnega in nismo pocukrana hepi femili, pa se veselimo vikendov. Kak izlet, obisk ene babice in dedka, drug vikend drugih, pa tete, strici, sestrične, drugi… Ne terami imidža, da smo sami sebi dovolj in se ne osamljamo, kot to večkrat berem. Mi smo družina 24/7 in ne samo ob vikendih. Včasih je kakšen vikend precej deloven, ker se tudi dedkom in babicam pomaga, kakšen je bolj izi, kakšnega pa doma prelenarimo.

To, da so otroci in mož za vikend na računalnikih, je morda posledica tradicije, da se za vikend mora pospravljati, pa kaj speči, pa skuhati, pa zlikati in predvsem igrati se družino tako, da se nihče ne sme nepovabljen niti približati vratom.

Stvari boš težko popravila. Še z možem sta se izgubila.

Pri nas med vikendi v soboto do kosila ni tvja in ne računalnik/tablice/gsm.
Vsak ima kaj za delat po hiši / okoli hiše.
Po kosilu pa al je še kak skupni ruker ali pa prosto po prešernu.
Nedelja je za dolgo spanje, kak izlet/obisk/pohod ipd.
Moram potrkat, da sta jima računalnik/gsm/tablica dokaj pri koncu lestvice interesov.
Res pa je, da sta dokaj ativna športnika in da smo že od začetka omejevali ospleten čas – se pravi prenos podatkov in wifi.
Stara sta 13 in 15.
Od domačih zadolžitev točno vesta kaj je za naredit in se sama dogovorita kaj bo kateri naredil in kdaj. Če se ne moreta odločit jima jaz/oče odredim in to tako, da jima je potem žal zakaj se nista že takoj brez pripomb lotila dela.
Kako imata po sobah me ne zanima – pač zaprem vrata in gremo dalje.
Kopalnico morata pustit takšno kot sta našla.
Cote perem samo tiste, ki so v košu za pranje – ne pobiram po sobah/nahrbtnikih.
Bolj ali manj delata vse – edino kuhanje je v 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moja domena.
Skuha pa tudi mož in otroka.
Ampak tako je bilo že od malega – je težko pospravljat skupaj z 18mesečnikom, ampak le tako se privzgaja čut do skupnega dela in skupne skrbi za dom. Že kot majhna sta se drla po hiši “najprej delo, potem zabava” .
Nekako sva jim tupila, da če bomo skupaj poprijeli za delo, bomo prej končali, mama in ata bosta dobre volje in ne bosta utrujena in imeli bomo čas in voljo še kam it/kaj zabavnega počet.

Zelo podobno.

Zelo podobno.
[/quote]

1

Pa valda, da imajo mone spedenano doma, v službi , skratka povsod.

Mislim, da si že prepozna. Svoje otroke si razvadila že zdavnaj. Če jim ne bi že od otroštva dajala telefona, pa čeprav so samo igrali igrice, potem tega sedaj ne bi bilo. Že v otroštvu so se naučili, da je telefon oziroma računalnik zabava in prosti čas. Sedaj, če bodo uvedli še 5G, je konec s čoveštvom. Če boste dajali otrokom 5G naprave, bodo obsevani kot še nikoli doslej, ker je otroška lobanja tanjša in se še razvija.
Falila si že v štartu.

Ne čakaj na druge. Večer prej jim povej kdaj in kam greš jutri, pripravi si dobro play listo za v avto in naslednji dan hop v avto in vandrat po svoje. Če se ti pridružijo se, če ne, bodo pač doma. No big deal:)

Starost otrok?

Čudi me, če že “drkaš” toliko po netu, da nisi spoznala kakšnega novododatnega tipa.
Nočem te obsojat. Velja pa:
tam zanič, tu zanič.
Tipov je koliko hočeš, bejb vseh starosti pa tudi in to omogoča net.

New Report

Close