Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sončna krema

Sončna krema

Pozdravljeni!
Imam 6-letno hčerko, ki ima precej svetlo polt. Včeraj so šli v šoli ven za 45 minut in jo je močno opeklo sonce (po lasišču, obrazu, vratu, rokah), tako da je koža res rdeča. Glede na to, da nočem da se to ponavlja se mi zdi pametno, da bi ji dala sončno kremo za v šolo, da se namaže preden grejo ven.
Starši, ki imate mogoče izkušnje s tem: Katero kremo naj kupim? Kaj priporočate? Naj kupim kaj iz lekarne kar ne bo imelo preveč “kemije”?
Hvala že vnaprej za odgovore.

Uporaba skoraj vsake sončne kreme bo bolje kot opekline. Pa saj ste v družini najbrž že prej uporabljali sončne kreme? Na glavo klobuček ali pokrivalo, namaže naj se pa z mineralno sončno kremo, če želiš kaj bolj “naravnega”.

Priporočam uporabo orehovega olja. Sama sem ZELO svetle polti, prav tako moj mlajši otrok. Kemijo smo uporabljali le ko smo bili na morju, drugače pa smo se držali sence…pred par leti pa sem se srečala z hladno stiskanim orehovim oljem in…od takrat dalje ne kupujemo več krem…nobenega ne opeče…koža pa tudi pri nama ki sva BELA, rahlo porjavi. Toplo priporočam!!


Orehovo (ali kakršnokoli drugo) olje seveda nima nobenega zaščitnega faktorja …

Orehovo olje nima zaščitnega faktorja.

Mene že od otroštva hitro opeče, včasih dobim tudi alergijsko reakcijo. Zadnja leta uporabljam res kreme iz lekarne, predvsem zato, ker se mi po njih ne pojavljajo kakšni izpuščaji in se mi zdi, da imajo tudi boljšo zaščito od nekaterih drugih – lansko leto mi je zmanjkalo na morju in sem kupila nekaj drugega, pa ni bilo OK, ni zdržalo, pojavila se je rdečica. So pa te kreme tako 10x cena drugih. Ker nisem toliko na soncu, mi to ni prevelik strošek, bolje kot potem jemati kakšne antihistaminike ali kaj podobnega.

Uporabljam La Roche Posay ali Vichy. Vsaj La Roche Posay ima tudi otroško linijo. Vse te kreme so ponavadi malo cenejše na notino.si 🙂

Za orehovo olje sem slišala, ampak ne upam testirati. Nima zaščite, dejansko pa sonce tudi vpliva na kožo, gube, ipd.

La Roshe Posey so vse odlične kreme. Priporočajo jih v lekarni ob katerikoli alergijah.

Jaz pa raje predlagam kakšen izdelek galenskega laboratorija, ki je brez parfumov. Te lepo zveneče firme so bolj marketing.

https://www.gorenjske-lekarne.si/artikel/krema-s-kakavovim-maslom-zf25

Alergije je lahko posledica parfumov, ki jih večinoma vsebujejo kreme. Najcenejša brez je iz Hoferja. osebno se mi zdi brez veze dajat 15 eur za kremo.

Ena Lidlova krema za sončenje je bila letos na testu Zveze potrošnikov najbolje ocenjena, da ne omenjam, da so najcenejše. Tale za otroke je tudi parfume free.
https://www.lidl.si/sl/akcija.htm?articleId=22274

Vem, da Lidlove in DM-ove vedno hvalijo in zasedajo prva mesta na testih. Vendar imam včasih že ali še zalogo in enostavno ostanem pri teh znamkah. Enkrat sem pa na morju vzela nekaj drugega, ni bilo Lidl ali DM ali Hofer, je bilo pa kao OK, pa mi ni ustrezalo. Omenjene znamke namreč pri meni tudi ne zahtevajo nenehnega nanašanja kreme, zadostuje dosti manj.

Mogoče je bilo le naključje, a zaradi slabih izkušenj raje ostajam pri znamkah, s katerimi imam dobre izkušnje.

Vzemi nekaj z mineralnimi filtri, ne zastrupljaj otroka. Pa brez nano delcev. Imajo praktično povsod.

Mineralni filtri plus da ima vsaj 3 pluske (p+++). So tezje mazlive ampak scitijo pa

New Report

Close