Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubezen je zdravilo za vse.

Ljubezen je zdravilo za vse.

Ljubezen je vodilo zivljenja in ne karijera. Ko bomo slovenci to spoznali nam bo veliko lazje in lepse v zivljenju.

Pomembno je, da živiš tako. Ne zadošča, če o tem le pišeš.

Mogoče bi začeli z osnovno toleranco?
Do vsesplošne ljubezni je še daleč 🙂

Domenavm, da si popolni karierist. Ker poznam kar nekaj človečekov, ki drugim razlagajo, kako se je treba posvečati družini, sami pa v službi preko takega porivanja sodelavce za štedilnik grebarijo velike denarje in položaje.

Skratka, človek mora živeti uravnoteženo. Na vseh področjih – tako kariernih, družinskih in prostočasnih – se mora zadovoljivo udeleževati. Amen!

Ne bi rekel vodilo življenja, pač pa njegova podlaga.
In ne deluje v smislu naroda, temveč vedno samo za posameznike.

Mora biti kar v ravnovesju. Samo od ljubezni se ne da živeti, saj z njo ne moreš pozdraviti suše v denarnici.

Saj Slovenci v primerjavi z marsikaterimi narodi kar lepo živimo (govorim o povprečju). Zagotovo pa bi lahko imeli še manj negativizma, več veselja do življenja, več tolerance. Lahko bi se še bolj odprli.

Ljubezen osvobaja

Mnogi ljubezen in svobodo vidijo kot dva nasprotujoča si pojma. Čustveno bližino doživljajo bolj kot omejitev ali obvezo in ne kot raziskovanje sebe in ljubljene osebe. Vendar nič ne osvobaja bolj kot ljubezen. Da pa bi lahko dali in sprejeli ljubezen, ki je samo naša, se moramo najprej osvoboditi spon miselnih in čustvenih vzorcev, ki smo jih pridobili v času odraščanja. Vse dotlej se bodo naši občutki in želje mešali z občutki in željami, ki so nastali iz potreb otroka v nas.

Otrok v nas je tisti ‘mali jaz’, v katerem so pospravljeni čustveni spomini iz otroštva. »S seboj kot odraslo osebo ravnamo tako, kot so z nami ravnali, ko smo bili majhni,« meni psihologinja Alice Miller. Če smo si ljubezen prislužili z ubogljivostjo, si tudi v dobi odraslosti skušamo naklonjenost pridobiti podobno. Če smo se počutili ljubljene samo, kadar smo bili zabavni in veseli, si kot odrasli morda mislimo, da si ljubezen zaslužimo le, kadar smo takšni.

Šele ko se znebimo čustveno-duševnih spon, lahko ljubimo svobodno in odprto, ne pa iz nekakšne nezavedne otroške potrebe. Iskreno ljubiti in se brez skritih računov predajati smo zmožni le, če smo ob drugih lahko spontani, sproščeni in takšni, kot smo. Takšna ljubezen je osvobajajoča, svoboda, ki se tako tvori, pa vodi k odkrivanju novih dimenzij ljubezni.

(Marko Grubišić)

je tako, to je men jasno…, praktično od rojstvaa.

Imam raje kariero. Mi omogoča precej stvari, ki jih bodisi rabim oz želim. Brez ljubezni se da čisto lepo živeti

Glede na uro javljanja: si bil v službi?

Očitno kariero še gradiš in te zaposluje do te mere, da nimaš časa razmišljati o čemerkoli drugem. Potem pridejo leta, ko začnejo ljudje pogrešati zamujeno, saj čas mineva vsem.

Obenem si mislim, da veš, da ljubezen ne pomeni zgolj zaljubljenosti.

Očitno kariero še gradiš in te zaposluje do te mere, da nimaš časa razmišljati o čemerkoli drugem. Potem pridejo leta, ko začnejo ljudje pogrešati zamujeno, saj čas mineva vsem.

Obenem si mislim, da veš, da ljubezen ne pomeni zgolj zaljubljenosti.
[/quote]

To mogoče ti, jaz ne. Vem, da ni samo zaljubljenost, nasplošno sem mislil. Od kariere imam ogromno, od one druge stvari bore malo.

To mogoče ti, jaz ne. Vem, da ni samo zaljubljenost, nasplošno sem mislil. Od kariere imam ogromno, od one druge stvari bore malo.
[/quote]

Naj se tvoja kariera sklene takrat in na tak način, kot boš želel sam.

Do takrat pa zagotovo pridejo časi, ko se bo tvoje razmišljanje kalilo preko drugačnih izkušenj…

Ljubezen je bolezen.

Naj se tvoja kariera sklene takrat in na tak način, kot boš želel sam.

Do takrat pa zagotovo pridejo časi, ko se bo tvoje razmišljanje kalilo preko drugačnih izkušenj…
[/quote]

Hvala za lepe želje.

New Report

Close