Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se mi zdi da je znancem težje prodati kot tujcu

Se mi zdi da je znancem težje prodati kot tujcu

Imam s.p. že več kot desetletje. In se mi zdi, da so najbolj nehvaležne stranke ravno znanci. Najprej imam občutek, da se obnašajo, kot da ti delajo uslugo. Potem pa še reklamirajo, če se le da. Medtem ko bo neznanec kupil izdelek in nobenih komplikacij. Sedaj sem eni kolegici prodala en izdelek, mi ga je reklamirala, ker je bila embalaža notri malo poškodovana na vogalu. Izdelek je bil seveda cel, ampak med transportom se lahko na vogalu škatla malo obtolče. Prav, ni problem, vrnem denar in gre naprej na polico v prodajo. Ona pa kar ni nehala mleti, da je to rabljen izdelek, ker je škatla poškodovana ALi so ljudje tako delikatni do vseh ali je special treatment do kolegov?

Jaz bi ugibala, da je hotela iztržiti kakšen konkreten popust.
Eni so pač taki, da povsod probajo, če gre, gre.

Hahaha, avtorica, najtežje je prodati znancu, sploh takemu, ki komplicira max. Jaz bratu nisem hotela prodati izdelka, ker take počne in vse reklamira, vse je slabo, če je kitajska roba. Mora stati 1500 eur, pa se začne pogovarjati. A potem kupi kitajski izdelek, ki je brendiran kot nemški in zanj plača 10x več.To je pa super kvaliteta, ker je made in Germany. A isti izdelek stane na Aliju 10x manj.Takih zgodb ni malo. Ljudje imajo različne poglede, nekateri ne marajo ugodne in dobre kvalitete, prav kričijo po tem, da jih nekdo fajn nategne. Eni so prepričani, da mora stati veliko, da je poceni slabo. Samo poglej pregrešno drage tretmaje za hujšanje, a misliš da ni klientele za to? Čeprav je uspeh malenkosten, ampak ljudje si mislijo, če plačaš 2000 eur, mora pa že biti dobro. Primer tega je Linea Snella . Ženske plačajo 1000-2000 eur in se potem hvalijo, da so shujšale 10 kg. Jaz sem shujšala sama od sebe, s telovadno in manj žretja in brez Linea snella in ostalih salonov. Sama sledim svojemu poslanstvu, da zagotavljamo ljudem dobre izdelke po kar se da ugodnih cenah, zadošča mi, da zaslužimo za plače in ne navijamo cen. In verjamem v to in vem da sem na pravi poti. Vendar pa se med mojimi kupci ne bodo našli ljudje, ki so bolni na drago in na preseravanje, ki bolehajo za dragimi precenjenimi brandi. Zato naj te ne prizadanejo taki kolegi.Tudi jaz sem to doživela.

nova
Uredništvo priporoča

Poškodovana embalaža sodi v kategorijo izdelkov s popustom, na osnovi katerega se posameznik sam odloči, ali bo vzel v zakup poškodbo ali doplačal za cel kos. Tudi če gre samo za škatlo. Prijatelji gor ali dol.

Boljsi odnos kot imata kupec in prodajalec, na slabsem je prodajalec. Ce prijatelju prodajas avto, bo prvo vprasanje: Kok cenej mi ga bos pa dal?

New Report

Close