Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako velik potrošnik zdravil ste?

Kako velik potrošnik zdravil ste?

Zanima me koliko tablet (redna zdravila, protibolečinske tablete) pojeste. Dnevno/tedensko? Nekateri ljudje, ki jih poznam, jedo protibolečinske tablete kot bonbone. Kar nekaj takih je tudi med mojimi sorodniki. Koliko je normalno, da človek poskuša zdržati bolečino in ne poseže takoj po tableti?

2 tableti Cold3 sredi decembra?

Zadnji 2 leti skoraj vsak mesec 1 do 2 tableti Nalgesina, me napade glavobol v PMSu, pa spet, evo, zadnje 3 mesece nic.
Ostalo po potrebi oziroma ob virozah, letos ena spomladi, par Lekadolov in Nasic za nos.
Od ostalih zdravil uporabljam le se mazila za krcne zile, obicajno junija, ko se zacne vrocina, a je se nisem vajena in mi noge otekajo. Claritine imamo vedno doma na zalogi, ce koga trofne kaka alergija in Bivacin sprej in kremo za rane.


Sem za čajčke, ne za kemijo.
K sreči mi zdravje dobro služi. Če mi ne bi, je za poiskat vzrok, namesto brisanja simptomov s tabletami.

Dnevno, tedensko? Nič. Nazadnje sem februarja jemala nekaj proti prehladu, ker sem imela virozo. Je pa res, da še nisem v letih. Takrat imajo ljudje več zdravstvenih težav, povezanih s starostjo ali kakšnimi kroničnimi boleznimi, in normalno je, da jih poskušajo premagovati ali blažiti tudi z zdravili.
Ni pa normalno, da ima človek bolečine in jim ne želi najti in čim prej odpraviti vzroka. Miselnost, da je treba trpeti (namesto čim prej ugotoviti, kaj se dogaja in kako si pomagati), je zelo mazohistična in s pogumom ter klenostjo nima nobene zveze.

Avtorica, glavno vprašanje je, kaj in zakaj te boli.

Kako, da nisi v letih?
Kaj tvojih 40+ niso leta?

Kako, da nisi v letih?
Kaj tvojih 40+ niso leta?
[/quote]

A niso to najlepša leta in jih je do tistih let še vsa 20, 25?

Nazadje marca nekaj dni na xyzalu, protibolečinske pa lahko komu podarim…cela tablica lekadolov in skoraj cela tablica analgina, rok je do leta 2022. Imam še celo tablico medrola, ki je niti slučajno ne bom porabil…no, ta pa ima rok 8/19. Se trudim jesti čim manj tablet

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Dnevno 18 tablet, 5 inekcij in 7 kapljic, približno v tem obsegu +- 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zadnjih 25 let

Diagnoza?

Na mesec državo koštam najmanj 700 evričev…če ne več.

Zato se nikoli ne pizdim, ko plačam davke. Ker za moj tretma…bi v USA mene že “ubili”…

Stara sem 62 (madonca, veliko se sliši). Na srečo mi ni treba redno jemati nobenih zdravil. Bolečine v hrbtu, ki jih pridelam v službi, krotim s telovadbo in tekom. Mogoče me Srečko prepriča v jemanje cbd-ja, bom še razmislila 🙂

Imam doma eno škatlo Naklofena in Nalgesina. Po moje bo za vse zadost. Za cel let.
Poskušam pa pri glavobolih prvo z 31 kapljicami.

Od l.12 popolnoma nič. Še takrat prisilno eno tbl. AB s strani NIJZ zaradi stika z obolelim.
Zdravim oz jemljem le minerale. Zadošča za bolečine, vnetja itd.

Kar poslušaj Srečka, CBD lahko samo koristi proti starostnim težavam. Sama od kar jemljem CBD ne jemljem popolnoma nobenih tablet in nisem nič bolna.

10 let niti ene tablete, vmes 3 porodi. Do letos, ko sem si poškodovala nogo. Ni mi bil problem rodit, niti noben zobobol ali glavobol, pri tej poškodbi je bilo pa tako boleče, da sem požrla 60 tablet v 10 dneh. Zdaj pa upam, da bo mir naslednjih 10 let.

Načeloma ne pogosto. A če boli dlje časa (migrena, ki boli par dni, vneta mišica, ki me je bolela tri tedne, zobobol…..) vzamem tableto. Sta mi tako zdravnik kot farmacevtka v lekarni rekla, da je dolgotrajno vztrajanje v bolečini, sploh če je močna, velika neumnost, ker to bolj izčrpa telo kot ena tableta. Da če res boli in nič drugega ne pomaga, naj vzamem.

Kar poslušaj Srečka, CBD lahko samo koristi proti starostnim težavam. Sama od kar jemljem CBD ne jemljem popolnoma nobenih tablet in nisem nič bolna.
[/quote]

Odkar jemljem cbd smolo, je moja posoda brezhibno čista.
Odkar jemljem cbd smolo, je moje perilo bleščeče čisto.
Odkar jemljem cbd smolo, je moja pečenka okusna kot iz vrhunske restavracije.

New Report

Close