Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sloveniji privoščim še malo hujšo krizo

Sloveniji privoščim še malo hujšo krizo

Naj to vse skupaj propade. Meni ni razlike, ali je situacija dobra, ali slaba. Jaz se že 15 let svojega odraslega življenja vlačim po brezveznih službah, čisto mimo moje izobrazbe. Tako pač je, če nimaš vez. Zato zaradi mene lahko jutri vsi birokrati, buržuji, tajnice, finančni svetovalci, kadroviki, pravniki..ostanejo brez služb, ker jaz zato ne bom nič na slabšem, gnili šihti, ki so mi edini na voljo, bodo še kr obstajali.

Nič jaz nočem nobenega gospodarskega napredka, ker gospodarski napredek meni ne bo dal boljše službe, ker se zdim zdaj delodajalcem prestar in brez pravih izkušenj. To, kje bodo oni zaposlili svoje sinčke in hčerkice, me pa ne zanima.

Pa pejd na črno delat v tujino, pri nas vleči sam denarno pomoč in ugodnosti. Naša oba sta v lakirnici vozil v Nemčiji, 2400€ mesečno vsak za pošten delovnik in 395€ socialne pri nas. Pred časom dopustov zaprosita za izredno denarno pomoč, si nekaj namislita za kaj rabita in pomoč občine za materialno ogroženost. Gresta s tem zastonj za 14 dni na dopust. Životarit za drobiž v ljubi Sloveniji se ne izplača.

Oprosti, ampak ti si ena “pšoba”.

Odpri privat in se dokaži.

Me res zanima, kako lahko v lakirnici v Nemčiji delata na črno in da avtomatski prenos podatkov med državami tega še ni razkril – inšpekcije v Nemčiji so redne in bi hitro ugotovili, kam odteka denar za dve plači iz podjetja, zakaj niso nakazani prispevki … Verjemi do pred 2016 je to bilo možno, zdaj pa ni več. In slej ko prej ga bodo dobili. Čakam naslove v medijih.

Tako sem delal tud jaz v štromariji, kasneje še v krovstvu. Prvo leto je bil edini problem stanovanje, ker so gori ful draga in sem se selil s sobe v sobo, potem smo se najdli še s tremi bošnjaki in vzeli skup sobo v trosobnem za 480eur s stroški na mesec. Gor sem jemal polek 10 vezov mleka na 3 mesce, moko, sol, pelate, paštete, kar so mi dali na Karitasu, zvezi prijateljev in RK…v sosednji sobi sta bili eni stari Turkinji in sta dnevno zamesili bureke, kruh itd. Konec mesca mi je ostalo včasih tudi 7000+eur čistega, kak mesec pa tudi samo 3000eur, odvisno od lokacije in vrste dela. Ko smo delali inštalacije za nakupovalne centre je deževalo z dnarjem:) Smo delali pa nekaj po Berlinu in ogromno po Potsdamu. Pri nas pa na socialni, še otroške sva dobivala in zastonj vrtec za oba, potem dalje učbeniški sklad zastonj, izleti zastonj, malica zastonj in sva rekla zakaj pa ne in dajva našparat za bajto. Danes imamo bajto brez kredita in to skoraj v Ljubljani, tega pri nas s svojo izobrazbo (finomehanik) nebi dosegel, še s kreditom ne. Imava še dosti privarčeno in delam še samo občasno na fuš. Žena nima delovne dobe.

Tudi če bi situacija bila še tako cvetoča, delovnih mest v udobnih pisarnicah enkrat zmanjka. Vedno so potrebni delavci tudi drugje in ne more biti vse prebivalstvo samo na vodilnih položajih, ter zehati za računalnikom. Da bi vsi delali v stroki, za katero smo se šolali, je enostavno pravljica in nikakor, nikoli in nikjer izvedljivo ne glede na razmere. Če si že vsaj 15 let odrasla oseba, bi ti to moralo biti jasno. Še moj predšolski otrok razume, da bombonov enkrat zmanjka, ker nimamo čudežne vrečke brez dna. In zdaj zato, ker tebi ne gre po planih, privoščiš vsem drugim še hujšo krizo? Otročje do kraja. Malo se zamisli, kaj je krivo, da se ti ne uspe nikamor skobacati. S takim odnosom in razmišljanjem nisi ravno nek biser. Ne samo veze, tudi izkazati se je treba.

Me res zanima, kako lahko v lakirnici v Nemčiji delata na črno in da avtomatski prenos podatkov med državami tega še ni razkril – inšpekcije v Nemčiji so redne in bi hitro ugotovili, kam odteka denar za dve plači iz podjetja, zakaj niso nakazani prispevki … Verjemi do pred 2016 je to bilo možno, zdaj pa ni več. In slej ko prej ga bodo dobili. Čakam naslove v medijih.
[/quote]

Optimist. Vsaj 3000 “slovencev” dela na severu in če so dobili 0.1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jim je lahko že uspeh. To so balkanske firme z 10 ali 20 zaposlenih, ki delajo v tujini in dela jih pa neprijavljeno še vsaj 50 zraven. Ne vozi poln kombi šiptarov zaradi enega do Nemčije, en gre delat, drugih 7 na dopust, delajo in plačani pa so vsi.

Švab ne vpraša kolk vas dela, švab bo vedno vprašal iz izkušenj: ali lahko naredite to v tolkem času. Rečeš ja ali ne, keš v kuverti in konec. Vsaj mi smo tako delali 2016-2017.

Sosed je parlament pleskaril na Finskem na črno, slikal se je z vanhanenom ma sliko, on z valjčkom pa ta vanhanen poleg nek precednik vlade al kaj heh. Dela se na črno posvuda.

Tudi če bi situacija bila še tako cvetoča, delovnih mest v udobnih pisarnicah enkrat zmanjka. Vedno so potrebni delavci tudi drugje in ne more biti vse prebivalstvo samo na vodilnih položajih, ter zehati za računalnikom. Da bi vsi delali v stroki, za katero smo se šolali, je enostavno pravljica in nikakor, nikoli in nikjer izvedljivo ne glede na razmere. Če si že vsaj 15 let odrasla oseba, bi ti to moralo biti jasno. Še moj predšolski otrok razume, da bombonov enkrat zmanjka, ker nimamo čudežne vrečke brez dna. In zdaj zato, ker tebi ne gre po planih, privoščiš vsem drugim še hujšo krizo? Otročje do kraja. Malo se zamisli, kaj je krivo, da se ti ne uspe nikamor skobacati. S takim odnosom in razmišljanjem nisi ravno nek biser. Ne samo veze, tudi izkazati se je treba.
[/quote]

Meni je čisto vseeno in prihrani mi svoje pokroviteljstvo. jaz sem se zdaj zadovoljil z law stilom življenja. In mi je čisto vseeno za gospodarsko rast, nova delovna mesta, nataliteto in ostalo.

Meni je čisto vseeno in prihrani mi svoje pokroviteljstvo. jaz sem se zdaj zadovoljil z law stilom življenja. In mi je čisto vseeno za gospodarsko rast, nova delovna mesta, nataliteto in ostalo.
[/quote]

Kaj pa pol stokaš, če si zadovoljen?

Odgovor na objavo uporabnika
večno brezposelni, 23.05.2019 ob 10:22

Naj to vse skupaj propade. Meni ni razlike, ali je situacija dobra, ali slaba. Jaz se že 15 let svojega odraslega življenja vlačim po brezveznih službah, čisto mimo moje izobrazbe. Tako pač je, če nimaš vez. Zato zaradi mene lahko jutri vsi birokrati, buržuji, tajnice, finančni svetovalci, kadroviki, pravniki..ostanejo brez služb, ker jaz zato ne bom nič na slabšem, gnili šihti, ki so mi edini na voljo, bodo še kr obstajali.

Nič jaz nočem nobenega gospodarskega napredka, ker gospodarski napredek meni ne bo dal boljše službe, ker se zdim zdaj delodajalcem prestar in brez pravih izkušenj. To, kje bodo oni zaposlili svoje sinčke in hčerkice, me pa ne zanima.

 

…..

desničarji slovenčki gredo za plačilo  “pomagat” desničarjem izraelcem v ukrajino, joj joj

https://www.delo.si/novice/svet/slovenci-se-lahko-v-ukrajini-borijo-zakonito/

pestro bo

Odgovor na objavo uporabnika
to si verjetno želi ruski narod ko bere novice, 16.03.2022 ob 22:51

https://www.delo.si/novice/svet/slovenci-se-lahko-v-ukrajini-borijo-zakonito/

 

Odgovor na objavo uporabnika
vsi nasedajo izraelcem, 17.03.2022 ob 10:02

 

Ne rabimo Ukrajine, povsod po zahodu je doma več kot preveč nesnage za počistit. Drhal se je izrodila do konca, sistem ki ga je drhal postopno nadgrajevala več ne vzdrži sobivanja ljudi. Preostane le svetovna vojna. Vsakemu razumnemu je jasno, da je ta neizbežna in da je Ukrajina le uvod. Vprašanje je edino hitrosti širjenja vojne po svetu, ne pa več ali ta bo?

Res čudaško da tako prijetnemu človeku ne gre dobro v življenju. Le kdo si ne bi želel tebe v svojem timu.

Pozdrav od hčere delavca v tovarni in čistilke….delam na vodilnem mestu v eni večjih slovenskih IT firm. Nobenih vez :). Nov izgovor si najdi, ker ta o vezah in hčerkicah je že malo mimo. Verjamem da lažje živiš sam s sabo če si govoriš kako je vsem drugem vse podarjeno in da tvoje odločitve in način življenja nimajo nič s tem kjer si sedaj, ampak je patetično veš. Tako za zunanje ko to poslušajo. Patetično do amena.

New Report

Close