Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lekarna , se tudi vam dogaja?

Lekarna , se tudi vam dogaja?

Vzela bi aspirin, paket po 20, da traja dlje.
Gospa, rok se jim izteče julija.
Kako julija, saj je samo še dober mesec. Nimate kakšnega z daljšim rokom?
Nimamo. Tega ali nobenega.

To se mi je zdaj z različnimi zdravili brez recepta zgodilo že trikrat v različnih lekarnah. Kupujejo ceneje, ker je malo pred rokom, ali se zlažejo, da nimajo bolj “svežih”, zato da prodajo stare?

Ja, se mi je ze kar nekajkrat zgodilo v zadnje pol leta. Pa ne samo brez recepta, tudi na recept sem rabila zdravila za otroka..pa mi reče marca, da je aprila rok. Če bom vzela..Kaj pa naj, ce jih rabi..
Isto brez recepta ja, recimo kapljice za nos itd..
Ne vem, kaj je to zdaj neka nova moda..Nic na zalogi.

No to je še grše, če se grejo enako z zdravili na recept. Zalogo seveda imajo, saj vidim zadaj na polici celo goro teh aspirinov, ne mi lagat, da vsi potečejo čez par tednov.
Tak odnos je zelo nekorekten, saj običajno ljudje ne hodijo v lekarno v nedeljski šoping. Greš, ker rabiš, oni pa to izkoriščajo, da izpraznijo stare zaloge. Jaz aspirinov ne jem kot bonbone, kupim jih na zalogo, kaj naj s takimi, ki jim bo čez en mesec potekel rok!

Celo aspirine kupujete na zalogo???

Ne, počakam, da mi vročina zraste na 38,5, nato se odpeljem 10 km daleč v lekarno po eno tableto.
Jaz ti tudi verjamem, da ne moreš sprocesirat srednjeročnih ukrepov.

Jaz naročim po netu zalogo protibolečinskih za vsaj pol leta. Tudi jaz nimam lekarne za vogalom. Plus, nas je več ljudi, ki občasno rabimo. In vzamemo za na pot za vsak slučaj. Še za take, ki ne kupujejo na zalogo in potem, ko se nekam odpravljajo, zadnji hip ugotovijo, da nimajo. Oziroma šele na licu mesta.
Ni problem, samo ne nam potem očitat in se zgražat, da kupujemo na zalogo.

Na varstvo potrošnikov se obrnite ne na forum

Kako pa kupiš protibolečinske tablete drugače kot na zalogo? Vsako tableto posebej, ko te boli glava?

Zakaj pa boli glava?

Tudi meni se je to zdaj 3x zgodilo ne daleč nazaj.
1 stvar na recept, 2 brez..In ja, vsakič, ja veste gospa, imajo slab rok..Čez en mesec poteče..ampak saj boste verjetno porabili..HALO?!
In valjda boš vzel, če rabiš..ni druge, sem šla enkrat potem za eno stvar v drugo lekarno, tam pa ista pesem..

Pri takih maržah si drznejo prodajat tik pred rokom.

Če so zdravila čez rok, se njihova učinkovitost bistveno ne zmanjša, le nekaj procentov.

Ok, ni tema, vendar, ste poskusile MSM?
Pa še želodec zdravi.
Bolečine, vročina, vnetje. PMS. Plus mineral za lepoto. OBNAVLJA KOLAGEN.


Potem naj pa znižajo ceno tik pred rokom, kot to delajo trgovine. Ali pa naj zalogo odpeljejo v bolnice, kjer se te tablete masovno uporabljajo.

Naj znižajo ceno, tako kot druge trgovine artiklom pred potekom roka uporabe.

Drugače pa tistim, ki kupujete protibolečinske tablete na zalogo (kar je normalno, da imaš kakšno škatlico ali dve doma) – kupite jih, ko greste na dopust v tujino. So običajno fajn cenejše.

Jaz dobim tylenol iz tujine. Cena neprimerljiva.

večina zdravil je dobra še 1 leto po preteku roka

New Report

Close