Najdi forum

Brener

A je kdo med vami uničeval plevel (recimo med tlakovci ali ob robovih gred) z brenerjem?
Koliko časa to potem drži?

Ni uporabna fora, škoda denarja.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Si probal?

Ja, popolnoma brez nekega haska. Ne priporočam.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Jaz 1x na teden do 10 dni pošpricam “fuge” s kisom.
Najboljši učinek dosežem v suhem in vročem vremenu; letos je precej deževno, tako da ni pravega efekta.
Ko bo več sonca in suhega vremena, bo pa ta način spet učinkovit.

Aja, kis je oni za vlagat, alkoholni.

Ja, saj mi tudi to počnemo, pa ni glih. Plus posipamo izmenično enkrat s sodo, drugič s soljo.
Pa drži kakšen mesec, potem pa jovo na novo. Sem mislila, da brener kaj bolj pomaga, da požge koreninice ali kaj podobnega.

Plevel moraš zatreti v korenini. Z ognjem narediš enak učinek, kot da rastlino porežeš. Torej, čez en teden zraste na novo.
Še najbolj trajno se obnese bumefekt, oz Touchdown. Dvakrat v sezoni narahlo poškropiš in rastlina naravno odmre.

______________________

Plevel moraš zatreti v korenini. Z ognjem narediš enak učinek, kot da rastlino porežeš. Torej, čez en teden zraste na novo.
Še najbolj trajno se obnese bumefekt, oz Touchdown. Dvakrat v sezoni narahlo poškropiš in rastlina naravno odmre.
[/quote]

Vem ja. Ampak se poskušamo izogibati močnim strupom kjerkoli na parceli.

Plevel moraš zatreti v korenini. Z ognjem narediš enak učinek, kot da rastlino porežeš. Torej, čez en teden zraste na novo.
Še najbolj trajno se obnese bumefekt, oz Touchdown. Dvakrat v sezoni narahlo poškropiš in rastlina naravno odmre.
[/quote]
kakšne certifikate pa moraš imeti za bumefekt?
Meni prodajo samo neko blago reč, ki učinkuje slabše od alkoholnega kisa.

za med fugami tlakovcev pa zaleže visokotlačni čistilec vsaj za kakšno leto


kakšne certifikate pa moraš imeti za bumefekt?
Meni prodajo samo neko blago reč, ki učinkuje slabše od alkoholnega kisa.

za med fugami tlakovcev pa zaleže visokotlačni čistilec vsaj za kakšno leto
[/quote]

Viš, ideja. Bomo probal.

Ja, saj mi tudi to počnemo, pa ni glih. Plus posipamo izmenično enkrat s sodo, drugič s soljo.
Pa drži kakšen mesec, potem pa jovo na novo. Sem mislila, da brener kaj bolj pomaga, da požge koreninice ali kaj podobnega.
[/quote]

Ja, ampak večinoma ne zraste tam, kjer sem pošpricala s kisom, pač pa drugih mestih.
Je zoprno, ja, ko moraš to ponavljati celo sezono, ampak jaz tega nimam veliko (cca 50m2),

Če je pa tega zelo veliko, pa verjamem, da je problem.


kakšne certifikate pa moraš imeti za bumefekt?
Meni prodajo samo neko blago reč, ki učinkuje slabše od alkoholnega kisa.

za med fugami tlakovcev pa zaleže visokotlačni čistilec vsaj za kakšno leto
[/quote]

Visokotlačni čistilec: ti ne ostane prazen prostor med tlakovci? Sama imam granitne kocke in večno bitko s plevelom, če bi šla s tem čistilcem delati….bi mi ostale luknje in tudi kocke bi se razmajale…razen če takoj na novo posipam s peskom. Viš…hvala za idejo;)

Visokotlačni čistilec: ti ne ostane prazen prostor med tlakovci? Sama imam granitne kocke in večno bitko s plevelom, če bi šla s tem čistilcem delati….bi mi ostale luknje in tudi kocke bi se razmajale…razen če takoj na novo posipam s peskom. Viš…hvala za idejo;)
[/quote]
srce – beri kar natipkam: za med fugami tlakovcev pa zaleže visokotlačni čistilec vsaj za kakšno leto ☺

to zgleda takole:
[img]https://www.jarc.si/uploads/action/26.jpg[/img]


srce – beri kar natipkam: za med fugami tlakovcev pa zaleže visokotlačni čistilec vsaj za kakšno leto ☺

to zgleda takole:
[img]https://www.jarc.si/uploads/action/26.jpg[/img]
[/quote]

Kjuuut! :):):)
A niso fuge tko neki trdnega in tam vmes nič ne zraste?

Vem ja. Ampak se poskušamo izogibati močnim strupom kjerkoli na parceli.
[/quote]

Strup je kisanje, luženje, ali soljenje zemlje.
Bumefekt je herbicid, ki ga poškropiš po zelenih listih in ne po zemlji. Šktopivo gre foliarno v korenine ki se umetno postarajo. V bistvu se celice prenehajo deliti. Rastlina se postara in trajno odmre.
Tisto, kar čez čas spet požene, je novara stlina, ki se je zasejala za tem tretmajem. Zemlja namreč ni okužena.

______________________

Strup je kisanje, luženje, ali soljenje zemlje.
Bumefekt je herbicid, ki ga poškropiš po zelenih listih in ne po zemlji. Šktopivo gre foliarno v korenine ki se umetno postarajo. V bistvu se celice prenehajo deliti. Rastlina se postara in trajno odmre.
Tisto, kar čez čas spet požene, je novara stlina, ki se je zasejala za tem tretmajem. Zemlja namreč ni okužena.
[/quote]

Hm. Ok, če tako praviš. Meni se zdi, da z dežjem pronica v zemljo in da to ni dobro.
Imamo pač odpor, verjetno da res ni tako hudo.

Kjuuut! :):):)
A niso fuge tko neki trdnega in tam vmes nič ne zraste?
[/quote]
med tlakovci je običajno droban pesek … ki pa ga dež “oplemeniti” z zemljo in semeni plevela ☺
Tisto trdo pa je med ploščami zalita cementna voda, ki se posuši .. ki pa z leti popusti … in spet raste plevel


med tlakovci je običajno droban pesek … ki pa ga dež “oplemeniti” z zemljo in semeni plevela ☺
Tisto trdo pa je med ploščami zalita cementna voda, ki se posuši .. ki pa z leti popusti … in spet raste plevel
[/quote]

aaaa… zdaj vem:) Hvala!

New Report

Close