Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj si Slovenci z uživanjem mesa uničujete/skrajšujete življenje?

Zakaj si Slovenci z uživanjem mesa uničujete/skrajšujete življenje?

Zaradi mesa imate: Povišani holesterol, krvni tlak in prej umrete. Si res to želite?
http://vegan.si/

Zato, ker se nam narava in cela Zemlja smilita, človeštvo pa je njen najhujši virus. Ampak vegani z minimalnimi količinami zaužitega živeža, pridelanega brez škodljivih škropil, brez intenzivnega kmetijstva in brez enormnega transporta vašega živeža iz eksotičnih držav, k temu virusu ne pripomorete, tako da ste že fajn, ane.

Meso, protein in kisik so osnovni gradniki življenja.

Na 4chan bi te že vprašali, če si Žid.

Namerno dizinformirat ljudi da holesterol povzroča srčno kap ni kul. Srčno kap povzroča proces, kjer se kisik ne odvoji iz hemoglobina v tkivo, in srcu zmanjka kisika. Da ima tkivo kisik, pljuča ob kisik na hemoglobin dodajo molekulo CO2. Ta odvoji molekulo kisika v tkivo.

Če vdihuješ več kot 10 litrov kisika na minuto, pljuča vežejo manj CO2 ob kisik. Dihat moraš idealno 4l kisika na minuto, takrat pljuča normalno vežejo CO2 in O2 na hemoglobin. Zato nam je Bog dal nos za dihanje in usta za žvečenje.

To elita ve, pa ne pove, da te jahajo ko majmuna.

da mesojedi ljudje imajo povišan pritisk, holesterol, preveč kg in umirajo od tega?
poznam par vegeterjancev s povišanim holesterolom in telo povišanim krbvnim tlakom. so prav reveži.
sama (62) nimam preveč kologramov, nobenega holesterlola, niti sladkorja. kevni tlak imam 125/80. meso jem, kadar mi paše. jem tudi veliko sadja in zelenjave.

Nimam ne povišanega holesterola, krvni tlak pa izjemno nizek, v povprečju 90/60. Pa jem meso. S holesterolom in visokim krvnim tlakom pa se bori moja prijateljica, ki je vegetarijanka. Za oboje mora jemati zdravila. In zdaj?

ti pejt najprej malo v kakšen dom al pa vsaj v ambulanto do splošnega zdravnika pogledat kakšno je življenje starih ljudi. ni kakšna posebna vrednota dolgo životarjenje.

Zaradi mesa so moji obroki bolj pestri in okusni in zato se mu ne nameravam odpovedati.
Jem tudi sojo, stročnice in ogromno rib, vendar se ne branim na žaru pečenega piščanca ali mesnih kroglic z olivami, pozimi pa pečenic.
Pa sendviča z mozzarello :).
Imam zvišan pritisk (družinska bolezen), holesterol je OK.
In popolnoma gotovo je, da bomo umrli vsi – vegani in vsejedci. kdaj – pa ne ve nihče.
Obstaja morda strokovna raziskava, ki bi dokazovala, da vegani dejansko živite dlje?

Nimam ne povišanega holesterola, krvni tlak pa izjemno nizek, v povprečju 90/60. Pa jem meso. S holesterolom in visokim krvnim tlakom pa se bori moja prijateljica, ki je vegetarijanka. Za oboje mora jemati zdravila. In zdaj?
[/quote]

Veiko vegetarijancev , veganov ima probleme s holesterolom, tudi s sladkorjem. Tudi tablete zaznižanje pritiska jim niso neznane. Ne vem kako, če pa jedo tako zdravo (= brez mesa) ??
Jaz jem meso sicer bolj malo, a ga jem. Imam vse normalno. Stara sem 55 let.

Kolikšna je povprečna življ. doba veganov?

Tega še ne vemo, ker to je modni hit zadnjih nekaj let in ne vemo, do kod bodo prilezli. Bo treba še malo počakat.

New Report

Close