Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ona bi se rada poročila on ne

ona bi se rada poročila on ne

Oba sta čez 30, en otrok, ona pa bi se full rada poročila, bela obleka in vse kar paše zraven, on pa sploh slišati noče.
Moje mnenje, nima je rad dovolj, da bi raskiral z njo, on nekaj čaka, čaka pravo!

Moški ima pravico zavrniti poroko. Nismo več v srednjem veku ali v muslimanijah, da se nas bo prisililo v zakonski jarem.

Em – tebi v informacijo, tam in takrat se v poroko prisili izključno ženske.

nova
Uredništvo priporoča

Em – tebi v informacijo, tam in takrat se v poroko prisili izključno ženske.
[/quote]

Slabo si obveščena. Starši deklic in dečkov se dogovorijo za poroke, ki se bodo zgodile čez leta, ti otroci se med sabo največkrat sploh ne poznajo in se prvič vidijo šele na svatbi.

Slabo si obveščena. Starši deklic in dečkov se dogovorijo za poroke, ki se bodo zgodile čez leta, ti otroci se med sabo največkrat sploh ne poznajo in se prvič vidijo šele na svatbi.
[/quote]

Ti si slabo obveščen. To velja samo za premožne družine, kjer starši lahko sinu kupijo ženo.
Manj premožen moški rabi veliko let, da našpara dovolj denarja in si lahko kupi ženo – pogleda mlade deklice v okolici, gre k njenemu fotru in si jo kupi. Punca nima nobene besede pri tem. Moški so ponavadi veliko starejši od nje (šparanje traja). Moški pa ima to izbiro – seveda omejeno s svojo lastno pridnostjo, veliko jih ne uspe dovolj zaslužiti in ostanejo brez žene, ali pa vzamejo kakšno revno vdovo, ki bi se je družina rada znebila.

Moj mnenje: na k mu gre zunanji blišč. Nima ga dovolj rada, da bi sprejela, da je drugačen od nje.

Mimogrede, koliko ima kdo koga rad se vidi na drugačne načine, ne s poroko.

S Tanjo Fajon in Violeto Tomić bo kmalu to realnost tudi pri nas. V Franciji in Veliki Britaniji to že ni nič nenavadnega.

Zelo enostavno. Nima je dovolj rad, saj poroka pomeni zaobljubo, da si boš ostal zvest v dobrem in slabem, revščini in bogatstvu, bolezni in zdravju.
Tako pa živi tako, da mu je trenutno po godu, od danes do jutri.
Ženska naj neha sanjariti, ker ne bo dosegla nič. Naj se sprijazni s stanjem takšnim kot je. Na takšnega moškega pa se nima kaj zanašati. Ob prvi priliki bo odšel in si dobil mlajšo. Taka je kruta resnica.
Za se poročit ni treba dosti: lahko se poročiš med tednom, z dvema pričama in greš na kosilo ali večerjo.
Ko pa imaš že enkrat otroke, je res brez zveze delati pomp, vse ceremenije in bele obleke.

Pravo caka pravis.? Katero pravo.?
Vseen klinac ce se zenita ali ne ,druzino ze imata.

Če je poroka tako pomembna zaobljuba za v dobrem in slabem, kako si potem razlagaš tako velik delež ločitev? Hvala.

tiste babe, ki jim bela obleka in krancelj toliko pomenijo, da še leta in leta najedajo s tem, bi se morale zavedati, da bi za ta namen morale malo fračo stisnit in tipa najprej prepričat v poroko, potem pa otroke rojevat.
Res ne vem v čem je fora, ko baba po 10 letih skupnega življenja in vsaj dveh otrocih, izdelani mansardi, začne najedati z “najlepšim dnevom v življenju, ko je ona v središču in določa pravila, po katerih bi se svatje morali ravnati”. Najbolj absurdno je, ko pride ta baba za eno noč domov k staršem prespat, da potem šrango delajo.
Podpiram tipa, res ne vem, zakaj bi se po tem času moral smešiti z nekimi obredi, ki nimajo čisto nobene vrednosti več.

Najprej težijo s poroko, čez nekaj let pa z ločitvijo. Muhasta babja posla.

Draga wannabe nevesta, potrpljenje, teži mu in teži, sploh pred/med/po posteljnih radostih. Take to obvladate. Partner se bo najedel tvojega cviljenja in bo pristal na rinko samo zato, da mu boš nehala najedat. No, vsaj on bo tako mislil, ti imaš pa tako že dodatne plane zadaj. Težka klasika.

Pa sem ženska 🙂 Je pa res, da ne postopam na tak način. No, mi ni bilo treba.

P.S. Se potem čez mičkeno let spet slišimo, ko boš pisala, da te nimaa veeč raad in da pretirano pije.

Recimo da njej naredi veselje?
Enim poroka nič ne pomeni, enim pa ogromno. Redki so pa tisti, ki jih je poroka čista muka – oziroma vsa ta muka itak traja samo en dan, pa bi se lahko malo potrudili, da partnerju/partnerki naredijo veselje.
Ker – če je nepomembno, zakaj se torej upirati?

Mojega dragca tudi noben traktor ne bi mogel pred matičarja zvleči. Pa nič hudega, se pač ne mara poročiti. Nenazadnje sem tudi jaz že kot otrok rekla, da se ne bom nikoli poročila.

Recimo da njej naredi veselje?
Enim poroka nič ne pomeni, enim pa ogromno. Redki so pa tisti, ki jih je poroka čista muka – oziroma vsa ta muka itak traja samo en dan, pa bi se lahko malo potrudili, da partnerju/partnerki naredijo veselje.
Ker – če je nepomembno, zakaj se torej upirati?
[/quote]

Celo samo formalnost na magistratu ne traja samo en dan.
Velika poroka v belem je pa projekt.

Drugače je pa res. Midva sva sicer enotnega mnenja, ampak če bi recimo bilo eden ja, drugi ne, se je vedno za vprašat, komu načelo več pomeni, komu je bolj hudo zaradi vsega skupaj … Če ima ta moški totalen odpor do ceremonij, zajebano situacijo glede žlahte in vabljenja, če ga panika, ko je v središču pozornosti, zakaj ga siliti v to? Če ga ima rada?

Celo samo formalnost na magistratu ne traja samo en dan.
Velika poroka v belem je pa projekt.

Drugače je pa res. Midva sva sicer enotnega mnenja, ampak če bi recimo bilo eden ja, drugi ne, se je vedno za vprašat, komu načelo več pomeni, komu je bolj hudo zaradi vsega skupaj … Če ima ta moški totalen odpor do ceremonij, zajebano situacijo glede žlahte in vabljenja, če ga panika, ko je v središču pozornosti, zakaj ga siliti v to? Če ga ima rada?
[/quote]

Potem pač naredita kompromis – fajn šola za zakon, se ti ne zdi?
Ona zmanjša cirkus na bolj preprosto ceremonijo, on pa sodeluje tisti dan.
Recimo.

Potem pač naredita kompromis – fajn šola za zakon, se ti ne zdi?
Ona zmanjša cirkus na bolj preprosto ceremonijo, on pa sodeluje tisti dan.
Recimo.
[/quote]

V uvodnem zapisu ne vidim baš neke želje po kompromisu. Pravzaprav med vrsticami razberem sanje, da bi bila en dan princeska v kičasti obleki, ne neke želje po uradni zavezi moškemu, s katerim bi rada preživela življenje.

Kaksne zveze pa ima poroka z ljubeznijo in spoštovanjem?

V uvodnem zapisu ne vidim baš neke želje po kompromisu. Pravzaprav med vrsticami razberem sanje, da bi bila en dan princeska v kičasti obleki, ne neke želje po uradni zavezi moškemu, s katerim bi rada preživela življenje.
[/quote]

To je res. Ampak kompromis je še vedno možen, a ne? Sanje o kiču ne izključujejo njene zmožnosti biti dobra partnerka.

Siljenje moškega v kompromise je čustvena zloraba. Moški je, kar je, in nobena ženska ga nima pravice spreminjat.

To je res. Ampak kompromis je še vedno možen, a ne? Sanje o kiču ne izključujejo njene zmožnosti biti dobra partnerka.
[/quote]

Samo potem bi bila že poročena. No, razen če on ni zmožen kompromisa.

Najbolj bistveno pa je, da se taka vprašanja razčisti vnaprej, ker lahko precej zamorijo partnerstvo.

Samo potem bi bila že poročena. No, razen če on ni zmožen kompromisa.

Najbolj bistveno pa je, da se taka vprašanja razčisti vnaprej, ker lahko precej zamorijo partnerstvo.
[/quote]

Jaz sem razumela, da že dlje časa živita skupaj. Torej se mi zdi, da je problem on.

Problem je zdolgočasena baba in njene nerealne princeskaste zahteve. Namesto da bi se posvečala gospodinjskemu delu in vzgoji otroka, gre ona fantazirat o ceremonijah in belih čipkah.

Jaz sem razumela, da že dlje časa živita skupaj. Torej se mi zdi, da je problem on.
[/quote]

Saj. Živita skupaj, imata otroka.
Ne vem, po čem sklepaš, da je problem on.

New Report

Close