Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko žensk, ki so doma skrbne in ki rade kuhajo, je dolgo samskih?

Koliko žensk, ki so doma skrbne in ki rade kuhajo, je dolgo samskih?

Če se že toliko govori in posplošuje, bom pa še jaz pristavil svoj lonček v MON stilu vprašanj o samskih.

Zna kdo predstaviti statistiko? Ker močno dvomim, da jih je veliko. Skušam najti povezavo med samskostjo in lastnostmi oziroma pomanjkanjem lastnosti, ki bi lahko, ponavljam, LAHKO bile razlog za samskost.

Govorimo torej o ženskah, ki (na lastno željo, ker jih to iz srca veseli) preživijo veliko časa doma, kuhajo, pečejo, okrašujejo, oblikujejo ljubke stvari. Skratka paše jim biti doma in nikakor ne norijo okoli po sestankih na visokih kariernih položajih, ne potujejo veliko in ne marajo tveganih (adrenalinskih) športov, z avti se pa tudi ne ukvarjajo. Bistvo jim je DOM. Pa naj kdo to imenuje zapečkarstvo, če želi, a tako je vprašanje.

Jaz sem taka; in zapečkarica in samska.

hmm najprej sem se našla v tvojem opisu, potem pa ne več, praktično vse kar si naštel pri meni drži.. večinoma doma, za začiniti lajf pa še ostalo

nova
Uredništvo priporoča


Lepih ali manj lepih zapečkaric?

Izredno grdih ljudi je statistično izredno malo. Druga stvar je pa to, da (vsaj po mojem) lepota nima tukaj prav veliko veze. Koliko poparčkanih sem že videl, ko je bila ženska, recimo temu, manj privlačna, pa jo je imel mož zelo rad, v nekaterih primerih je sam zelo dobro izgledal in bi si lahko po vsej logiki izbral lepšo, ampak si ni. Ne vem, če lepota tukaj igra tako veliko vlogo, kot nekateri verjamejo. Pri spoznavanju jo igra, ampak jo tudi urejenost in nastop. Ko človeka enkrat dobro spoznaš, zunanja lepota (ali grdota) kar nekako zbledi.


Lepih ali manj lepih zapečkaric?
[/quote]

V glavnem sem kar taka. Od vseh v službi gotovo največ kuham, celo zjutraj si skuham in nesem v službo, sem edina, ki sama spečem pecivo ob rojstnem dnevu in to delam rada. Najrajši bi bila kar doma. A ker to ne gre, saj živimo od svojega dela, pač hodim v službo, kjer sem še kar uspešna, nek srednji vodstveni nivo. Ker sem sama, pač ne morem na dopuste na morje, zato se kar nekaj potujem, dvakrat na leto grem na daljšega, obicajno na druge kontinente. Rada grem, še rajši se pa vrnem domov.

Zakaj pa kot samska ne mores na morje?

Tudi moja misel. Zakaj morje ni za samske? Oziroma zakaj je to destinacija za pare in družine?

To, da greš poleti nekajkrat na morje za kratek čas in še to po možnosti kam v Istro, recimo, da ne štejemo pot potovanja. Cil ti je vendarle morje in sprostitev in ne toliko samo potovanje in da odkrivaš nek nov kraj, razen, če seveda vsako leto izbereš drugo destinacijo.


[/quote]

Kje je potem problem?

Mislim, da si sami ustvarjamo namišljene probleme, ker se bojimo živeti. Koliko nespametnih odločitev človek vsakodnevno na hitro sprejme, pri nekaterih stvareh pa dela celo znanost, samo, da ne naredi koraka naprej.

Kje je potem problem?
[/quote]

A prav razumem, da nekdo razvija tezo, da skrbne gospodinje in dobre kuharice, ki so najraje za domačimi štirimi stenami, hitreje dobijo tipa kot takšne, ki hodijo v službo, imajo hobije in rade hodijo ven?

Si lahko misliš, kako daleč so se zaplezali v fantazijah?

tudi jaz se najdem v tvojem zapisu in sem srečno samska 🙂

Če vprašaš mojo sestro, ti bo povedala da fulll rada kuha, peče, pospravlja…….skratka da je idealna gospodinja in ženska. Če pa pogledaš širšo sliko, mater od njene kuhinje še pes ne preživi, same neke zadeve, ki ne po okusu, ne po letnih časih ne gredo skupaj, goveja župa je za njo kmečka stvar in raje razbije lonec kot da jo skuha, skuha pa recimo neko južnoameriško čorbo, ki je ne moreš jesti in tako naprej….
Glede pospravljanja je tako, ko se razp. pospravi, sicer ima srednji nered, je pa karakterno popolnoma nesamokritična, njej se, ali zgodi krivica, ali je folk zaradi zabitosti ne razume, ali …..
in ja je sama, ona pravi, da ji tako paše, ampak zadovoljni ljudje niso tako konfliktni, vsiljivi in na čase zlobni.

ja mislim, da avtor živi v utvari, da bi prepričal ženske, naj bodo raje doma in kuhajo, da ne bodo samske, ker se mu samskost žensk zdi problem. Domneva, da moški kot šerloki holmesi
raziskujejo iz katere kuhinje diši in kje so naheklani prti doma in si na podlagi tega izberejo žensko, hahahahahaha.

Samske so skoraj izključno tiste, ki imajo visoke kriterije za izbiro moškega.
Zapečkarstvo k temu seveda pripomore, ker domov jih pa ne bo prišel nihče iskat, je treba iti med ljudi, če hočeš najti partnerja.


Vsi bi oni brezposelne gospodinje,kuharice ,slascicarke ampak ne vem kdo bo to placal…

Kot da je edini cilj zenske, da si navlece nekega tipa, ker brez tega ni cela oseba?

Kaj pa kontra? Sme moski, ki zna sestavit omaro, potegnit strom po bajti in popravit kosilnico in ne visi 12 ur na slabo placanem sihtu biti samski, ali se to steje kot napaka?

sem bila jaz…Vse za družino. Z veseljem. Plus služba. Je pač tako naneslo, da sem danes srečno ločena. Vzok tukaj sedaj ni važen. Razumem kaj avtor teme sprašuje, ali je “pridnost ženske” prednost ali breme. Vam pošteno odgovorim, da je zadnje; breme torej. Zakaj? Ker malokateri moški vidi v skrbnosti in predanosti domu prednost. Malokdo to ceni. Malokomu je to vrednota. Malokdo to delo spoštuje, ga ceni in opazi. Malokdo pomisli, da je bila v skuhano kosilo dodana ljubezen, v urejeno in čisto stanovanje prav tako. Teh vrednot pri ženski nihče več ne upošteva. Taka ženska skoraj ni več zanimiva. Žal. Še in še bi se dalo napisati okrog tega, a ne bom, ker se eni itak ne boste strinjali, kakor vedno…Dodajam pa še to, da pa le niso tudi ne vsi moški za v en koš in se tu in tam še najde kdo, ki pa mu je takšen dom in takšna ženska prav to kar je iskal. K sreči sem našla takšnega partnerja, ki ga res cenim in zelo razvajam, ker mi vrača z enako mero in ceni moj trud, ki v bistvu to sploh ni, ampak je z moje strani spontan.

Jaz sem ena mešanica tega, kar si naštel, pa se imam sicer za čisto zapečkarico. Če je to prednost? Verjetno je, če partner to ceni. Če ne ceni je pa prej breme kot karkoli drugega.

Rekel bom samo to, največ dodane ljubezni je v denarnici, večinoma. Vzroki ločitve uradno nepremostljive razlike, neuradno pa prevelika pričakovanja na obeh straneh, on bi sex bombo z veščinami jemija oliverja in čistilnega servisa, ona bi donalda trumpa v shujšani in mlajši obliki, dobita pa se janez in micka, ona kuha z odporom pospravljati ne more, ker jo je dojenček popolnoma iztiril in ne sestavi več svojega vsakdana, on z malo več kot minimalko, ki popoldan bodisi fuša ali pa pomaga prijatlom…..ekola.

Če si ljudje želijo najti partnerja, je uspešnost iskanja partnerja neodvisna od želje po čepenju doma in ustvarjanju za štedilnikom, ampak je odvisna od zmožnosti vzpostavljanja medčloveških odnosov. Poznam ženske, ki so odlične gospodinje, rade kuhajo in skrbijo za dom, pa si nikoli niso ustvarile partnerstva. Ogromno žensk pa si brez težav najde partnerja, pa čeprav niso predane gospodinje.

ja mislim, da avtor živi v utvari, da bi prepričal ženske, naj bodo raje doma in kuhajo, da ne bodo samske, ker se mu samskost žensk zdi problem. Domneva, da moški kot šerloki holmesi
raziskujejo iz katere kuhinje diši in kje so naheklani prti doma in si na podlagi tega izberejo žensko, hahahahahaha.
[/quote]

Ha ha ha. Mater mora biti zajebano, če te ženske živijo v bloku. Ah ne, te ženske živijo v majhnih hišicah z bujnimi pelargonijami na oknih, seveda.

Poznam samske, ki so to po lastni izbiri zaradi razočaranj v ljubezni, slabih izkušenj v družini, itd. In samske, ki si tega ne želijo, pa niso našle pravega. Pa takšne, ki jim je to neka vmesna faza v življenju. Nikjer pa ne vidim nobene povezave z gospodinjenjem.

Enako velja za moške.

New Report

Close