Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vsiljevanje artikla na blagajni

vsiljevanje artikla na blagajni

Vedno več trgovcev vsiljuje neke artikle v “akciji” na blagajni.
To je skrajno moteče, nekaj časa sem to vsiljevanje vljudno zavračal, zdaj mi je pa počasi dovolj tega! Za to “ponujanje” so kriva idiotska vodstva teh trgovin (Mercator, Mekur, DM)!
V Lidlu in Hoferju mi izdelkov na blagajnih še ne ponujajo (vsiljujejo).
Kakšne izkušnje imate ostali?


Jaz vedno kupim, če mi blagajničarka priporoči.

Ponudijo in prijazno rečem Ne hvala. Mene nič ne stane. Saj ne misliš, da to prodajalci počnejo iz lastnega navdušenja? Njim je gotovo tudi bedno, da morajo 8 ur konstantno nekaj ponujati, poleg tega, da morajo paziti, da je denar v blagajni točen.
Bodi solidaren s prodajalci, če te pa res moti, pa pojdi do nadrejenih ali zapiši v knjigo pripomb.

nova
Uredništvo priporoča

ne samo da morajo, na podlagi prodaje teh artiklov jih tudi ocenjujejo. vsaj v dm je tako.

Kdo ti kaj vsiljuje? Pač vpraša, če si mogoče za nakup ‘top’ izdelka z nasmehom.

(to imajo verjetno blagajničarke pod kontrolo…)
Rečeš NE….če izkašljaš še hvala, si pa sploh izpadel car. Če kupiš, si kralj.
Zakaj komplicirat in prodajalkam še bol zagrenit službo?

Blagajničarke itak nasrkajo. Mora bit hitra – pa ne prehitra za starejše, neiznajdljive.
Zadaj pa en tapka ves živčen.

Jaz imam eno prodajalko pri nas…… kako je ta prijazna, vljudna, umirjena. Ves čas že premišljujem, kako in kje jo pohvalit!!! Bo imela kaj od tega?
Ker ima/jo tablice na uniformi, sem prišla do njenega FB. Ona doma trpi, ima malega otročička, težko hodi v službo petek in svetek. Za jebbenih 700 €!
Pa tega ne pokaže.
Vi kupci, za par piksen pira in karkoli si že izmislite….. gara tam, namesto da bi bila frej, doma z družino. Tako kot VI.
Da vam jebbem mater!!

Če komu kaj sfali – naj gre k sosedu ali na Petrol. !!!

Ponujanje nekih brezveznih artiklov, ki niso šli v normalno prodajo, je ?politika? firme, ki se je zajebala pri nabavi!
Prodajalci/blagajniki, niso krivi, jih pa firma zeza, če ne ponudijo nečesa, kar je nabavna služba zamočila!
Podobno je s karticami zvestobe.

Mi gre na živce, ampak zavrnem. Imaš pa prodajalke, ki se ne pustijo odpravit. Gospa , res ne bi? Potem je pa tudi moje tolerance konec. In se izogibam DM-a ravno zaradi tega. Ker so tečne. Gospa, pa veste za to akcijo? Ste aktivirali to? Povejte mi svoj pin kartice, poštno številko … Ni več normalno.

Me ne moti.Saj si tega niso izmislile prodajalke.

S prodajalkami sem prijazna, ker niso nič krive, in drži, da za tisti drobiž prekleto dobro delajo.

Način zasluzkarstva teh podjetij mi gre pa na jetra. Poniževalno do prodajalk in nas kupcev.

Niso prodajalke krive ker imajo nesposobne re-tarde v vodstvu. Jim prijazno rečem ne hvala.

Ignoriram in se delam gluhega.

Samo če kupci vedno vse vljudno zavračamo, se tudi ne bo nič spremenilo. Jaz dam kar vedet, da mi ni prav. Ne na žaljiv način, smehljam se pa ob vsiljevanju res ne.

V te trgovine sploh ne grem, ker mi gre to posiljevanje na živce. V Hoferju, Lidlu in Tuš drogeriji mi dajo še mir, zato grem tja.
Tankam na OMV, ker tudi niso zoprni z artikli, kot Petrol.

Tudi na pošti so začeli s tem. Kupim znamke, pa mi ponudi tisto ročko za pomivat okna. Joj.

Ker vem, da tega ne delajo za svoj žep in ker bi imeli nekaj od tega, se vljudno zahvalim.


A pali ali ona še bolj navije glasnost, ki jo skušaš ignorirat?

Je pa dobr, da imaš kartice. Zdaj v penziji sem preštudirala sistem, ker imam čas.
In kupuješ takrat, ko je -50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust…… pa itak si še vedno nategnjen.

Samo nekdo, ki nima kartice, plača x 2. 🙁

Največ prišpara nekdo, ki gre peš po ‘pašteto’ v akciji. In nekdo ki čekira izdelke, ki so znižani pred iztekom roka.
Res pa ga porabiš isti dan, tako da jaz zjutraj nikoli ne vem, kaj bom jedla. 🙂

Če kdo od vas verjame, da vse kupuje top….. je res naiven.

Največ prišpara tisti, ki ignorira reklame in ne gre v trgovino zaradi reklame.

Največ prišpara tisti, ki ignorira reklame in ne gre v trgovino zaradi reklame.
[/quote]

Saj ne gre nihče po nakupih za hec. Verjetno nekaj rabi.

Mislim, da jih gre večina za to, da so na toplem. Malo se naslanjajo na voziček, …. pa malo pregledajo, kaj vse se da kupit. Srečajo znanca…. pa mine ura ali dve.
Niso vsi za to, da grejo tečt na Rožnik ali Šmarko.
Nihče ne bo pil kave, ker jo za denar 1€ piješ doma cel teden.

Nekomu pomeni veliko že to, da gre na stranišče v velecentru. In je doma prišparal vece papir in vodo,
In kar je najvažnejše – med ljudmi je. Ni osamljen v stolpnicah. Samo en nasmeh – pa je dan popoln.

Omv sem jaz klicala ker sem zaradi čokoladic pozabila pin. Blagajna je vendar namenjena plačilu ne barantanju. Enako ne hodim v trgovine kjer ti vsiljujejo artikle na blagajni.

Daš ji tisti denar. Potem ji pa pokloniš tisto stvar.

V tej drzavi je vse mogoce. Ka te ces. Balkan. Tudi v megamarket tus to pocnejo. Trgovke imajo provizijo od tega koliko se dodatno prodajo. Da si malce izboljsajo placo.


Meni tudi dvigne do plafona v dm. Saj ne recem, prodajalka lepo ponudi izdelek. Ampak ji takoj recem, ne hvala. In ona se kar ponuja in opisuje dobre lastnosti izdelka, kljub temu, da ji sredi njenega hvalospeva recem ze drugic, ne hvala, ne potrebujem. Pa se kar poskusa. Jaz samo zato ne hodim vec v dm.

A na Petrolu pa ne delajo ljudje, ki imajo družine? Njih pa ko je… Naj bojo tam petek in svetek.

No, meni je pa že nekajkrat prav prišlo to ponujanje izdelkov pri blagajni.
Kadar pa izdelka ne potrebujem, se zahvalim. In ne padem ven ali znorim in zaradi tega ne sekiram prodajalk.

Vljudno zavrnem. Se mi zelo smilijo, da so v tej zoprni vlogi. Tole prodaja, prodaja, prodaja ne le v trgovski branži postaja čisti obup.

New Report

Close