Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če grem samoplačniško na. ..

Če grem samoplačniško na. ..

… pregled znamenj in mi odkrijejo kakšno sumljivo znamenje …

Kakšen je potem postopek? Lahko dobim pri svojem drugem. napotnico (pod nujno) za odstranitev ali moram iti še enkrat na koncesijo na pregled ali kako?


Zdravnik ti napiše izvid, ki ga neseš k svojemu osebnemu zdravniku. Če je noter navedeno, da je potrebno kakršen koli poseg ali ponovni pregled izda napotnico in greš dalje. Je pa najbolj pomembno kaj ta prvi zdravnik, pri katerem si šla samoplačniško napiše noter, predvsem kako hitro je potrebno zdravljenje, saj potem os. zdravnik izda napotnico nujno, hitro, redno.

Ja h kateremu muzlarju si pa šla, da te je samo pogledal in rekel: ‘ta je pa res sumljiv?’
Koliko si plačala?
Verjetno je vzorček poslal poslal v AnaLizo. In zdaj? Naj te še operira.

Vsak si želi čimprejšnjo odstranitev. Zakaj do družinskega dohtarja?

Sicer je pa pri nas vse možno. Dohtarji niso preobremenjeni z bolniki, temveč s papirologijo.
In to se vleče in vsak je že v 3.fazi, ko začnejo zdravit. 10x več dela….. Obup.
ZZZS pa se koplje v dobičkih!

nova
Uredništvo priporoča

Kar je meni znano, je dermatologija (v razviti Gorenjski) povsem v p.m. !

V Kranju jih sploh ni, oz. je ena stara dohtarca, ki se boji lastne sence. In najprej, ko ji pokažeš zakaj si prišel, reče:
“A zato se sekirate? Oh, ko bi vedeli, kako ubogi so drugi.” ??? 🙁
In potem nekaj čara, pooooooočasi, na živo – in ima šiht narejen. Verjetno je ni več in vse šibajo za LJ.

Na Jesenicah so dobri. Vem, ker si je sin z eno mažo totalno poškodoval materino znamenje.
Je dohtar dal špiko, odstrigel in dva šiva. Naročen čez en teden za odstranitev šivov…. jasno ni šel več. Je pot do tja 70 km! Si jih je sam in če bi bile kakšne spremembe, naj se oglasi. Vseee OK!

V LJ je pa tak za nas s periferije. Spet benz, par 10 € za parking in čičaj pa čakaj. Živa muka!
Moraš bit res bolan, da se greš gužvat v UKC!


Napotnico dobiš na podlagi izvida pri osebnem zdravniku.
Pod nujno je za sumljivo znamenje ne boš dobila.
Če boš hotela takojšnjo odstranitev, boš morala samoplačniško, v nasprotnem računaj v najboljšem primeru na 1-3 mesece čakanja.

Dobila boš napotnico s tako dolgo čakalno dobo, da boš v paniki šla samoplačniško. Je čist vseeno, če prvi pregled opraviš samoplačniško ali v javnem zdravstvu, rezultat je enak. K dermatologu se pride hitro, na odstranitev pa čakaš.

Ane kakšn dobr sistem imamo?
Čakaj. Ali pa zbiraj zamaške. Ali pa mal pogoljufaj (ker se gre za življenje) pa si ob službo.

Še ena možnost: komplet plačaj vse privat.

KAJ?? Plačeval si vse 40 let? Jaaaa, prednost ima migrant. Pa cigo.
Važno, da ima ZZZS dobiček!

Nič od tega ni razlog, ampak to, da zdravniki bežijo iz javnega zdravstva v privatno. Dermatologi pa sploh. Zdravnik se je ful opravičeval, ampak baje sta ostala samo še dva. In potem seveda nastanejo vrste. Na privat kliniki, ki rastejo kot gobe po dežju, pa dela seveda zdravnik, ki bi moral delati v javnem zdravstvu, ker se je izšolal na državne stroške. Ampak vsi raje kasirajo kot skrbijo za bolnike.

Nič od tega ni razlog, ampak to, da zdravniki bežijo iz javnega zdravstva v privatno. Dermatologi pa sploh. Zdravnik se je ful opravičeval, ampak baje sta ostala samo še dva. In potem seveda nastanejo vrste. Na privat kliniki, ki rastejo kot gobe po dežju, pa dela seveda zdravnik, ki bi moral delati v javnem zdravstvu, ker se je izšolal na državne stroške. Ampak vsi raje kasirajo kot skrbijo za bolnike.
[/quote]

So še hujši, ki delajo dopoldan kot polži v ordinaciji, to je treba čakat…… popoldan v isti
ordinaciji pa gara in kasira. Vse takoj.

Moja zobarca je v 10-tih letih prišla iz delavske ordinacije (jap, vsako večje podjetje je imelo tudi zobarja v sklopu tovarne) do vile in zdaj privat fura posel. Bogatašinja, jahta, morje + hiša kjer domuje.
Ne bo mi nihče rekel, da je to pošteno! Pač vsak da za zob 1000 €, ki je vreden 10. Vse za lep nasmeh :-)))))))))))

So še hujši, ki delajo dopoldan kot polži v ordinaciji, to je treba čakat…… popoldan v isti
ordinaciji pa gara in kasira. Vse takoj.

Moja zobarca je v 10-tih letih prišla iz delavske ordinacije (jap, vsako večje podjetje je imelo tudi zobarja v sklopu tovarne) do vile in zdaj privat fura posel. Bogatašinja, jahta, morje + hiša kjer domuje.
Ne bo mi nihče rekel, da je to pošteno! Pač vsak da za zob 1000 €, ki je vreden 10. Vse za lep nasmeh :-)))))))))))
[/quote]

Meni se bruha. Tudi jaz poznam koncesionarja, ki je bogataš. V 15 letih je to postal. Ni problem, kasiraj privat, ampak ta denar je prišel iz zavarovalnice, v katero vsi vplačujemo. Začel v javnih prostorih, pa si je lahko sezidal čisto svojo stavbo, v kateri dela še samoplačniške posege. Na napotnico ni dovolj. Denarja še ni dovolj. Avtov še ni dovolj.

Meni se bruha. Tudi jaz poznam koncesionarja, ki je bogataš. V 15 letih je to postal. Ni problem, kasiraj privat, ampak ta denar je prišel iz zavarovalnice, v katero vsi vplačujemo. Začel v javnih prostorih, pa si je lahko sezidal čisto svojo stavbo, v kateri dela še samoplačniške posege. Na napotnico ni dovolj. Denarja še ni dovolj. Avtov še ni dovolj.
[/quote]

In? Počne kaj protizakonitega?

In? Počne kaj protizakonitega?
[/quote]

Tudi Hitler je pobijal čist zakonito, pa to ne pomeni, da je bilo prav. Omogočit posameznikom, da legalno mastno služijo v primerjavi z zdravniki v javnem zdravstvu, je zame korupcija, kakorkoli obrneš. Legalizirana korupcija. In seveda potem nihče več noče delat v javnem zdravstvu ali brez koncesije. Nazadnje so to hoteli izsilit družinski zdravniki. Vsi bi bili s.p.-ji. Ker vedo, da bodo potem zaslužili neizmerno več kot v sistemu javnih uslužbencev. Samo ne vem, kdo bo te apetite plačal. Jaz bi koncesije ukinila. Ali čist privat ali pa nič. Ne pa z javnimi sredstvi in opremo polniš svoje privat žepe.

Tudi Hitler je pobijal čist zakonito, pa to ne pomeni, da je bilo prav. Omogočit posameznikom, da legalno mastno služijo v primerjavi z zdravniki v javnem zdravstvu, je zame korupcija, kakorkoli obrneš. Legalizirana korupcija. In seveda potem nihče več noče delat v javnem zdravstvu ali brez koncesije. Nazadnje so to hoteli izsilit družinski zdravniki. Vsi bi bili s.p.-ji. Ker vedo, da bodo potem zaslužili neizmerno več kot v sistemu javnih uslužbencev. Samo ne vem, kdo bo te apetite plačal. Jaz bi koncesije ukinila. Ali čist privat ali pa nič. Ne pa z javnimi sredstvi in opremo polniš svoje privat žepe.
[/quote]
Jaz bi ukinila javno zdravstvo. In vse obvezne prispevke v zvezi z zdravstvom.
Delaš, dobiš plačo. Celotno, vse.
Če potrebuješ zdravnika, ga plačaš.

To vsi vse vemo in vsi vse vedo. Samo najlažje je usekat eno mamco na tromostovju, ki prodaja šopek ripeče zlatice.
Enkrat – dvakrat jo dobijo, pa gre idilična hiška v hribih na dražbo.

In jo en nečak od koritneža dobi. Mamca gre pod most, narod mal zbira štofelce in problem rešen. :(((


Jaz bi ukinila javno zdravstvo. In vse obvezne prispevke v zvezi z zdravstvom.
Delaš, dobiš plačo. Celotno, vse.
Če potrebuješ zdravnika, ga plačaš.
[/quote]

To je bedarija, ki bi povzročila samo bankrote bolnih z nižjimi plačami

To je bedarija, ki bi povzročila samo bankrote bolnih z nižjimi plačami
[/quote]
Povzročilo bi to, da bi ljudje o svojem zdravju začeli bolj razmišljati. In bolj skrbeti zanj.

Torej, nekdo gre samoplačniško na pregled. In mu podejo da je znamenje za odstranitev. Ker oseba nima denarja, gre po napotnico za pregled. In tam ugotovijo enako kot privat Dr. In po pregledu (na katerega – glede na podatke na netu – itak čakaš 1 mesec minimalno) pustijo človeka čakat še kak mesec?

A vi to resno? Ob tem da vsi govorijo Kako nujno je da se odkrije čim prej?

Tu vse veste. Kje pa je najkrajša čakalna doba za pregled na koncesijo oz. mi lahko svetujete koga za pregled. Hvala.


Povzročilo bi to, da bi ljudje o svojem zdravju začeli bolj razmišljati. In bolj skrbeti zanj.
[/quote]

Ja, povej to punci, ki pri 25-ih zboli za rakom, ker ima gen zanj. Lahko crkne v prvem jarku, ker zdravljenja si sigurno ne bo mogla privoščit. Pazi, da te prepričanje, da zboliš samo, če si si sam kriv, ne bo še teplo.

Kraj?

Ne, oseba gre samoplačniško na pregled, s tistim mnenjem gre k osebnemu zdravniku in dobi napotnico za kirurgijo za odstranitev. Če je res vzelo sumljivo, bo napotnica “nujno” ali pa “zelo hitro” in prej kot v enem mesecu bodo znani že tudi rezultati patohistološkega pregleda, ne samo da bo znamenje odstranjeno.

Ne, oseba gre samoplačniško na pregled, s tistim mnenjem gre k osebnemu zdravniku in dobi napotnico za kirurgijo za odstranitev. Če je res vzelo sumljivo, bo napotnica “nujno” ali pa “zelo hitro” in prej kot v enem mesecu bodo znani že tudi rezultati patohistološkega pregleda, ne samo da bo znamenje odstranjeno.
[/quote]

Bo malo morgen. Teh časov ni več.

Štajerska, ampak mi je načeloma čisto vseeno.

Bo malo morgen. Teh časov ni več.
[/quote]

Kaj ne, sodelavec je ravno na bolniški in čaka na odstranitev šivov. Pa pri dermtologu je bil z napotnico (!!) “nujno” obravnavan isti dan, kot je bil pri osebnem zdravniku, operiran naslednji dan.

Sumljiva sprememba, napotnica nujno, takoj na pregled v LJ na dermatovenerološko (isti dan, kot je bila izdana napotnica). Odstranitev sledila v enem mesecu, ker ni bila več pod nujno. Opravljena pri koncesionarju, če bi se mi ljubilo vozit v NG, bi bila na vrsti še prej.
Ne bom pa komentirala koncesionarja sploh, mi je žal, da nisem prijavila ali se vsaj pritožila pri varuhu bolnikovih pravic, ker je bila tam obravnava, pa sami prostori pod vsakim nivojem. Pa sem bila v že kar nekaj starih ambulantah. Koncesionar seveda sicer znan lepotni kirurg.

New Report

Close