Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V prepričanju, da bom na LJ tržnici dobila/kupila slovenska …

V prepričanju, da bom na LJ tržnici dobila/kupila slovenska …

… dišavna zelišča, doživim hladen tuš!!!!

Torej, grem na tržnico ……. in ne v Lidl, Hofer, Spar ali Mercator ….. v upanju, da bom kupila začimbe, ki so gojene v Sloveniji, v slovenskih rastlinjakih, vsaj tako so mi zatrjevali “prodajalci” na tržici.
Kupila sem 4 zelišča v lončku, katera so dali v vrečko, jaz pa jih nisem podrobneje pregledala.
Pridem domov, želim dati zelišča v okrasne lončke … pa opazim na njih bele nalepke ITALY.

No, toliko o poštenosti nekaterih prodajalcev na tržnici, ki zagotavljajo, da so vsa njihova zelišča pridelana v Sloveniji!
Sramota!

Potem pa še komu kaj zaupaj.
Ne vem, tudi če so BIO in EKO …. res bio in eko!

Vsi samo še hlastajo za čim večjim zaslužkom in zavajajo kupce, da je slovensko ….samo zato, da marsikdo kupi, ker drugače ne bi.

Sem zelo razočarana.
Ne vem kaj naj si mislim?
Komu je še za zaupat?

Kam naj grem, da bom lahko kupila zelišča gojena/pridelana v Sloveniji?

Sem malo nerodno napisala, torej govorim o značilnih začimbnicah za okenske police (peteršilj, origano, timijan, bazilika) … in ne o zeliščih.
Za napako se opravičujem.

Mene tudi zanima, kje točno na ljubljanski glavni tržici lahko kupim začimbnice od slovenskih pridelovalcev in ne od slovenskih preprodajalcev (robe iz Trsta).
In kdaj? Menda niso vsak dan tam, ampak samo določene dneve in ob sobotah. 🤔

Najbolj sigurno da je domače.

imaš več možnosti, da kupiš slovensko blago v Hoferju kot na tržnici

V google napiši in dobiš kontakt, cenik, kako se naroča itd

V google napiši in dobiš kontakt, cenik, kako se naroča itd
[/quote]

Hvala za ta dragocen podatek.
Danes sem doživela tako razočaranje, da bom od sedaj naprej preverila vse od A do Ž, preden kaj kupim.
Če ne bo certifikata, da je pridelano v Sloveniji, ne kupim nič več na LJ tržnici.
Boh vedi, kako so te začimbe prešpricane in obogatene s pesticidi!
Je sploh dobro, da uporabljam ta ITALY začimbe za kuho in jih imam na okenski polici?

Hvala za ta dragocen podatek.
Danes sem doživela tako razočaranje, da bom od sedaj naprej preverila vse od A do Ž, preden kaj kupim.
Če ne bo certifikata, da je pridelano v Sloveniji, ne kupim nič več na LJ tržnici.
Boh vedi, kako so te začimbe prešpricane in obogatene s pesticidi!
Je sploh dobro, da uporabljam ta ITALY začimbe za kuho in jih imam na okenski polici?
[/quote]
Kot da v Sloveniji ne špricajo. Mogoče še bolj kot v Italiji.

Če ima na štantu oziroma trgovini napis d.o.o. , lahko prodaja, kar hoče. Pridelovalci, ki se predstavljajo kot domačija, kmetija ipd., pa morajo oziroma smejo prodajati samo svojo robo, oziroma zadruga robo več pridelovalcev. Torej, če kupiš pri nekom z napisom d.o.o., je isto, kot če greš v diskont, Mercator, Spar. Oziroma slabše, ker imajo načeloma višje cene za isto robo.


Kot da v Sloveniji ne špricajo. Mogoče še bolj kot v Italiji.
[/quote]

Slovenske jagode so obremenjene bolj kot italijanske (jagode so itak med dirty dozen, se pravi, med najbolj škropljenim sadjem). Slovenija je po porabi umetnih gnojil, pesticidov in herbicidov še vedno proti vrhu v EU, čeprav se počasi kroti. Pravzaprav ne razumem obsedenosti s slovenskimi pridelki in od kod prepričanje, da so bolj zdravi od italijanskih.

Slovensko sadje in zelenjava, zelišča..Kaj ti bo Slovensko gojeno ob avtocestah, trgovskih centrih in raznih podjetjih. Mislite pa kako je dobro in bio, zadnjič so na gorenjskem kmetje zadimili celo vas Podbrezje ob avtocesti, taka jabolka so sigurno zelo zdrava in domača 🙂

Na LJ tržnici NI slovenske zelenjave, sadja in ostalega.
Samo občutek je boljši, če kupiš na tržnici, ne pa v Hoferju 🙂

Kdo ti je kriv, če sta z avtorico smotani in se ne znata lotit stvari?

Na LJ tržnici je ogromno slovenskih stvari, ne pa seveda izključno. Ampak če nisi totalno teslo, je menda z Lune očitno, kdo je preprodajalec in kdo pridelovalec. Če tega ne znaš ločiti, potem ti je tako ali tako vseeno, kaj ješ. Tisti, ki tja zahajmo že leta, točno vemo, kaj kupiti kje. Včasih se po večjo količino tudi zapeljemo h kakšnemu na dom.

Še ena ko pade na fore nacionalnega interesa. Joj kdaj vas bo izucilo da boste začeli s svojo glavo razmišljati.

Dobr tole. Treba je bit previden. Pa hodit po svetu z odprtimi očmi in nosom. 😉

Slovenske jagode so obremenjene bolj kot italijanske (jagode so itak med dirty dozen, se pravi, med najbolj škropljenim sadjem). Slovenija je po porabi umetnih gnojil, pesticidov in herbicidov še vedno proti vrhu v EU, čeprav se počasi kroti. Pravzaprav ne razumem obsedenosti s slovenskimi pridelki in od kod prepričanje, da so bolj zdravi od italijanskih.
[/quote]

Mogoče pa res. Ampak jaz sem naletela že na veliko člankov, kako sta italjanska zemlja in morje onesnažena.
Ne morem se spomniti katera pokrajina v Italiji je, kjer je ful vse dekontaminirano, zakopani so strupeni odpadki, torej vse je strupeno in kljub temu tam “kmetujejo”.

Slovensko sadje in zelenjava, zelišča..Kaj ti bo Slovensko gojeno ob avtocestah, trgovskih centrih in raznih podjetjih. Mislite pa kako je dobro in bio, zadnjič so na gorenjskem kmetje zadimili celo vas Podbrezje ob avtocesti, taka jabolka so sigurno zelo zdrava in domača 🙂
[/quote]

Zadimili Podbrezje? O čem ti to?

Kdo ti je kriv, če sta z avtorico smotani in se ne znata lotit stvari?

Na LJ tržnici je ogromno slovenskih stvari, ne pa seveda izključno. Ampak če nisi totalno teslo, je menda z Lune očitno, kdo je preprodajalec in kdo pridelovalec. Če tega ne znaš ločiti, potem ti je tako ali tako vseeno, kaj ješ. Tisti, ki tja zahajmo že leta, točno vemo, kaj kupiti kje. Včasih se po večjo količino tudi zapeljemo h kakšnemu na dom.
[/quote]

Prosim razsvetli me glede začimb in sadik, kje točno kaj kupiti, vi ki tja zahajate že leta. Nekateri pač nismo redni gostje LJ tržnice.
Hvala.

Prosim razsvetli me glede začimb in sadik, kje točno kaj kupiti, vi ki tja zahajate že leta. Nekateri pač nismo redni gostje LJ tržnice.
Hvala.
[/quote]

Torej, ne tam na koncu med rožami itd, ampak na robu, nasproti vhoda v pokrito tržnico, ima en tip štant z začimbami, vse sam vzgoji, tudi kaj eksoticnega se najde. Jaz samo pri njemu kupim.

Torej, ne tam na koncu med rožami itd, ampak na robu, nasproti vhoda v pokrito tržnico, ima en tip štant z začimbami, vse sam vzgoji, tudi kaj eksoticnega se najde. Jaz samo pri njemu kupim.
[/quote]

Hm. Čudno, da ga nisem opazila? Nič, potem pa jutri direkt do njega. Upam, da ga ne zgrešim.
Torej, tam kjer je tehtnica in vhod v pokriti del?
Ali je vsak dan na tržnici?

Kot, da ne bi gledali raziskovalno oddajo RTV Slovenija, ki je že posnela branjevke, ki so zatrjevale pri življenju svojih otrok, da je to na bio-eku lastnem vrtu pridelana solata..
Naslednje jutro so jih pa našli na italijanski tržnici za preprodajo, kako kupujejo industrijsko predelano solato.. ki potem po avtocesti čudežno postane bio in eko.

De omnibus disputandum..

Slovenske jagode so obremenjene bolj kot italijanske (jagode so itak med dirty dozen, se pravi, med najbolj škropljenim sadjem). Slovenija je po porabi umetnih gnojil, pesticidov in herbicidov še vedno proti vrhu v EU, čeprav se počasi kroti. Pravzaprav ne razumem obsedenosti s slovenskimi pridelki in od kod prepričanje, da so bolj zdravi od italijanskih.
[/quote]

Točno tako. Podobno je z bučkami, kumarami, stročjim fižolom, jabolki, češnjami, breskvami, marelicami, da o grozdju ne govorim. Kolikor gledam, naši kmetavzi špricajo kot nori, kontrole NI.
Zakaj se vsako leto dogajajo pomori čebel? Le zakaj?!
Edini plus je kratka pot do kupca, pa še to je vprašanje, ker roba stoji v hladilnicah več dni in je realno gledano ravno tako “stara” kot tista, ki jo trgovci pripeljejo iz Padove, kamor je bila pripeljana dan prej.

mene kar zvije, ko gledam recepte z neolupljenimi bučkami…. Fuj. Folk sploh ne ve, kaj je.

Pohlep po zaslužku je brezmejen.
Redkim je še za zaupati.
Res pa je, da si nekateri na tržnici delajo medvedjo uslugo s temi zavajnji in lažmi.
Enkrat se ti preprodajalec zlaže in ko ga kupec dobi na laži se njegovega štanta izogiba v velikem loku.
Ja, laž ima kratke noge in tisti malo manj brihtni in močno pohlepni se tega ne zavedajo.
Je res tako težko biti iskren v teh časih?

Slovensko pridelano je še vedno najboljše!

Pa za ista italijanska jabka plačaš 2.50 eur.
V trgovini so okoli 1.20.

New Report

Close